Jak zapnout tmavý režim pro Facebook Messenger? Stačí poslat emoji 🌙

Facebook dal do chatovací aplikace Messenger skrytou funkci, která změní bílý vzhled na černý. Výhodné je to zejména pro OLED displeje.

Aktualizováno 16. dubna 2019

Facebook přidal možnost zapnutí tmavého režimu přímo do aplikace, už není potřeba posílat banány 🙂

 

Původní článek ze dne 2. března 2019

Občas programátoři aplikací, her, či celých operačních systémů přidají nějaké skryté nastavení, vtípky nebo narážky či propojení s něčím jiným. Takovým vtípků se říká Easter Egg a najdeme je téměř všude (pokud je najdeme). Jeden takový byl nyní objeven v aplikaci Messenger od Facebooku.

Easter Egg je skrytá a nezdokumentovaná funkce v programech nebo hrách. Může se jednat o skrytá nastavení, vtípky, narážky apod. Jedním takovým je třeba i samotný systém Android. Poklikáním na číslo verze operačního systému v nastavení se objeví velké písmeno názvu verze Androidu. V některých verzích zde byla i mini hra.

A není to jen nějaký vtípek, ale jedná se o skryté nastavení, které vám přidá možnost zapnout si tmavý motiv aplikace. Je však zajímavé, že Facebook v Messengeru toto nastavení nenabízí všem veřejně, obzvlášť po kritice nové celé bílé aplikace. Černá verze se hodí především majitelům telefonů s OLED displeji.

Více o tmavých tématech:
Google: Tmavá témata prodlouží výdrž baterie až o 60 %

Zapněte si tmavé téma

A jak si tmavé téma aplikace Messenger aktivovat? Je to zcela jednoduché. Stačí někomu poslat emoji srpku měsíce, přesně tento 🌙. Zpráva musí obsahovat jen toto emoji, žádný další text nebo znak. Po odeslání vám v konverzaci začnou padat další měsíčky a v horní části se objeví zpráva o tom, že jste objevili tmavý režim a jestli jej v nastavení chcete zapnout. Pokud se zpráva neobjeví, poklepejte na emoji měsíce a měla by se objevit.

Pokud jste si měsíc poslali třeba ve skupinové konverzaci, není potřeba aby ho poslal každý zvlášť. Stačí na přijatý měsíc jen kliknout.

Prakticky se vám na obrazovce profilu zobrazí přepínač tmavého režimu, kterým ho můžete vypnout nebo zpět zapnout.

V redakci jsme to vyzkoušeli na více zařízeních a můžeme potvrdit, že na telefonech s Androidem tmavý režim v aplikaci Messenger vždy funguje. V telefonech iPhone a tabletech iPad s iOS také.

Problém s aktivací na iOS? V první řadě si zkontrolujte aktuálnost své verze Messenger aplikace. Následně po odeslání patřičného emoji aplikaci ukončete, a to i v rámci otevřených aplikací na pozadí (dvojklik na Home Button a „odhození“ aplikace). Nyní znovu Messenger otevřete a klikněte na emoji ve vašem vláknu komunikace, kde jste jej na začátku odeslali. Nastavení se vám nyní odblokuje.

Podělte se s námi v komentářích, jestli jste také uspěli a jaký máte názor na téma světlých a tmavých témat.

Zdroj: XDA-Developers

avatar
2 Vlákna diskuze
3 Vláken s odpovědí
1 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
4 Autoři komentářů
NikyMachošEvaOndřej Košťál Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Eva
Čtenář
Eva

Tmavý režim se mi podařilo před pár dny zapnout, měla jsem v menu konverzace i to tlačítko na vypnutí. Ale dneska už tam to tlačítko neni 😅
Nějaká rada?

Machoš
Čtenář
Machoš

Asi Vám skončily měsíčky 😀 😀

Niky
Čtenář
Niky

Tmavý pozadí je super mám velkou radost . Děkuji za info

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Virtuální kryptoměna Facebooku má podporu Visa, Mastercard i PayPalu; vyjít může už v roce 2020
Delfíni si hledají přátele stejně jako my – podle společných zájmů
Nefunguje vám internet? Vodafone má výpadek, přístup k internetu nefungoval v ČR a dalších zemích
Facebook oslavil 15 let. Zažil vzestupy a pády a stal se symbolem jedné generace

V roce 2004, 4. února, vznikl na adrese TheFacebook.com web mladého studenta z Harvardu, Marka Zuckerberga, a jeho přátel. Mělo jít o...

Zavřít