Zaměstnanci firmy zaměřené na vývoj a výrobu elektromobilů, která zřejmě není schopna vyhnout se neustále kontroverzi (podobně jako její zakladatel Elon Musk), dostali tvrdé varování před zasíláním utajených informací novinářům.
Na veřejnost unikl e-mail (ironicky vzato) o tom, že za zaslání utajovaných informací do médií hrozí zaměstnancům vyhazov, trestní oznámení a žaloby. E-mail zaslal bezpečnostní tým Tesly i s příklady reálných činů, které vůči zaměstnancům uskutečnil.
Více o Tesle:
- Tesla zdraží automobily, kamenné prodejny neuzavře
- Elektromobil bez kobaltu – sen, nebo realita?
- Hacknete Teslu? Pokud ano, můžete si ji odvézt domů
Jeden bývalý zaměstnanec si, podle e-mailu, přeposlal citlivé informace z počítače v Tesle na svůj soukromí e-mailový účet a pohrozil, že utajené informace zveřejní. Tesla na něj podala trestní oznámení. Obdobně na dva zaměstnance podala firma žalobu za porušení duševního vlastnictví.
Tesla není jediná velká firma, která se pokouší tvrdě bojovat s neustálými předčasnými úniky informací do médií. Podobný interní e-mail odeslal Google v roce 2016, Apple minulý rok dokonce nechal 12 zaměstnanců za úniky zatknout, problémy s úniky řeší i třeba Facebook.
Utajení výroby je u cutting-edge společností velmi důležité: pokud se konkurence nebo i veřejnost dozví o produktech příliš brzy, může to mít velmi nepříjemné následky pro firmu. Zmiňovaný Apple patří mezi premianty v tomto odvětví, ani analytici se netrefí vždy dobře do toho, co přesně společnost chystá.
Zdroj: CNBC