Jde to i bez otravných blikátek: MX Mechanical je mechanická „herní“ klávesnice pro práci

Herní mechanické klávesnice jsou velmi pohodlné na práci i na hraní. Mají však častou nevýhodu ve svém extravagantním designu. Logitech to chce změnit se svými modely MX Mechanical a MX Mechanical Mini určenými pro tvůrce digitálního obsahu a všechny, kdo touží po konzervativní herní klávesnici.

Společnost Logitech rozšiřuje svoji produktovou řadu Master o dvě nové mechanické klávesnice – standardně velkou MX Mechanical a minimalistickou MX Mechanical Mini. Představena byla i myš MX Master 3S.

Obrázek: Jde to i bez otravných blikátek: MX Mechanical je mechanická „herní“ klávesnice pro práci

Mechanické klávesnice mají řadu výhod včetně pohodlí při psaní. Nejširší nabídka je však určená pro hráče. Řada MX cílí na pracující. Foto: Se souhlasem Logitech

Nejtišší mechanické klávesnice Logitech na trhu

Klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini nabízejí nejnovější generaci nízkoprofilových mechanických spínačů. Díky spínačům Tactile Quiet (Brown) se jedná vůbec o nejtišší mechanické klávesnice Logitech, které přinášejí úžasně uspokojivý hmatový vjem při psaní. Na vybraných trzích jsou k dispozici také varianty se spínači Clicky (Blue) a Linear (Red). Klávesnice mají kvůli optimalizaci periferního vidění dvoubarevné hmatníky kláves. Chytré podsvícení se šesti volbami automaticky upravuje jas podle okolního světla a vypíná se, když není zapotřebí, aby se šetřila energie baterie. 

Je zde rostoucí komunita softwarových vývojářů, kteří si oblíbili mechanické klávesnice, když začali hrát hry, a nyní chtějí zažívat stejný pocit přesnosti ovládání i u profesionální pracovní stolní klávesnice,“ říká Tolya Polyanker, vedoucí oddělení MX Series pro kreativitu a produktivitu společnosti Logitech. „MX Mechanical v sobě spojuje to nejlepší z obojího – zkušenosti společnosti Logitech s výrobou herních klávesnic a charakteristické vlastnosti řady MX Master.

Novinky jsou kompatibilní se softwarem Logi Options+, kde si uživatelé mohou přizpůsobit funkce jednotlivých tlačítek, vytvářet a spravovat  profily pro konkrétní aplikace a nastavovat parametry, jako je rychlost snímání a efekty podsvícení. K zařízení se připojují bezdrátovými technologiemi Bluetooth a Logi Bolt. Kompatibilní jsou vedle Windows také s macOS, iPadOS, Androide, Linuxem i Chrome OS.

Za kvalitu si zákazníci připlatí, což je u mechanických klávesnic běžné. Klávesnice MX Mechanical se v ČR začíná prodávat za 4 490 Kč, MX Mechanical Mini za 3 990 Kč a myš MX Master 3S za 3 190 Kč.

Myš s 8 000 DPI si poradí i se skleněným stolem

Myš MX Master 3S je navržena tak, aby líp uspokojila potřeby náročných tvůrců. Má optický snímač s rozlišením 8 000 DPI, který dokáže pracovat na většině povrchů, včetně skla, a nabízí urychlení práce na monitorech s vysokým rozlišením. Ve srovnání s myší MX Master 3 je nyní klikání tlačítek o 90 % tišší při zachování stejně uspokojivého pocitu přesnosti, což díky omezení rušivých zvuků podporuje lepší soustředění na práci.

Myš je vybavena také elektromagnetickým kolečkem MagSpeed, které umožňuje rolovat rychlostí až 1 000 řádků za sekundu a bočním rolovacím kolečkem pro rychlejší horizontální navigaci. Díky ergonomickému tvaru má být ideální pro dlouhou práci na PC.

Zdroj: Logitech

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty