Konečně! Huawei v ČR začne prodávat své notebooky MateBook

Poslední roky jsme vídali na výstavách notebooky značky Huawei, které vypadaly úžasně, a mohli jen slintat – jako mnoho další produktů se u nás neprodávali. To se nyní mění a tři modely se přichází na český trh. A je na co se těšit.

Huawei na veletrhu mobilních zařízení Mobile World Congress, konaném každoročně v Barceloně, představil novou generaci svých notebooků. Důležitější však než že dostaly nové vnitřnosti je to, že se konečně dostávají i na český trh.

Huawei MateBook D, prémiový základ

„Základním“ modelem, který u nás koupíte, je MateBook D. Základním proto, že se jedná o běžnou velikosti 15,6palce a cenu do 20 tisíc. Přitom ale nabídne tradičně kvalitní zpracování a výbavu za nižší cenu, než konkurence. Displej typu IPS se skvělými pozorovacími úhly a rámečkem tenkým 6,2 mm má rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Tělo notebooku je vyrobené z hliníkové slitiny. To znamená tloušťku 16,9 mm a váhu 1,9 kg.

Obrázek: Konečně! Huawei v ČR začne prodávat své notebooky MateBook

Uvnitř je to zajímavější. Základem je čtyřjádrový procesor Intel Core i5-8250U se základní frekvencí 1,6 GHz a Turbem 3,4 GHz. Ten doplňuje 8 GB operační paměti RAM a dedikovaná grafika Nvidia GeForce MX150 se 2 GB vlastní videopaměti. Skladba úložiště je také výhodná. 128GB SSD slouží pro operační systém a aplikace, což jim zaručuje rychlý start. Zároveň je zde i 1 TB plotnový disk pro veškerá ostatní objemná data.

Z další výbavy nechybí nic základního, je zde Bluetooth 4.1, WiFi ac, tři USB, HDMI a 3,5 mm kombinovaný zvukový konektor. Baterie má kapacitu 43,3 Wh, ale výdrž notebooku MateBook D zatím Huawei neuvádí. Odhadem by to mohlo být mezi 11 a 12 hodinami. Zajímavostí je integrace čtečky otisků prstů do zapínacího tlačítka.

MateBook 13 jde na trh se „čtvercovým“ poměrem stran

Zajímavostí notebooku Huawei MateBook 13 je poměr stran jeho displeje. Oproti tradičním širokoúhlým notebookům tento nabízí poměr stran 3:2 a je tedy hodně do čtverce. Hodí se zejména pro grafiky a lidi, kteří třeba často pracují s textem. Díky výšce displeje se jim na displej vejde více textu. Jeho úhlopříčka je 13palců a rozlišení 2160 × 1440 pixelů, jde také o kvalitní IPS panel a rámečky jsou ještě tenčí – mají 4,4 mm.

Obrázek: Konečně! Huawei v ČR začne prodávat své notebooky MateBook

O výkon se opět postará čtyřjádrový procesor Intel Core i5-8265U, který má taktéž základní frekvenci 1,6 GHz, ale Turbo zvýšené na 3,9 GHz. Doplňuje jej tak 8 GB operační paměti a 256GB SSD. Kovové tělo je tenké 14,9 mm a váží 1,28 kg. Baterie v tomto případě vydrží asi 10 hodin. Že je MateBook 13 spíše pro pisálky a nenáročné uživatele svědčí i konektivita. Po stranách notebooku jsou jen dvě USB-C. Také tento model používá zapínací tlačítko jako snímač otisků prstů. Skvělým bonusem je také podsvícená klávesnice.

MateBook X Pro, dokonalý po všech směrech

MateBook X Pro kombinuje vše výše uvedené. Je to notebook s poměrem stran 3:2, v tomto případě však s úhlopříčkou 13,9″. Jiný je také typ displeje, tentokrát jde o LTPS, což je ještě o něco lepší typ než IPS, který je čitelnější na slunci a blíží se kvalitami k AMOLED displeji. Rozlišení je v tomto případě 3000 × 2000 pixelů. Tloušťka těla je ještě o něco menší, jako u MateBook 13, přesně 14,6 mm a váží 1,33 kg.

Obrázek: Konečně! Huawei v ČR začne prodávat své notebooky MateBook

Čtyřjádrový procesor najdeme i zde. Jde o ještě lepší model, konkrétně Intel Core i7-8550U, jehož základní frekvence je 1,8 GHz, Turbo frekvence 4 GHz. Operační paměť RAM vzrostla na 16 GB, prostor pro data obstará extrémně rychlé 512GB PCIe NVMe SSD. U tohoto modelu najdeme opět dedikovanou grafickou kartu Nvidia GeForce MX150 se 2 GB vlastní paměti.

Konektorová výbava je bohatší. Jsou zde dvě USB 3.1 typu C, z nichž jedno je kombinované s konektorem Thunderbolt 3, dále je zde také plnohodnotný USB konektor. Po stranách podsvícené klávesnice se nacházejí reproduktory, nad ní tradičně zapínací tlačítko se čtečkou otisků prstů.

Přečtěte si také:

Cena a dostupnost

Všechny modely se objeví na skladech 18. března a k mání jsou jen v jedné konfiguraci. Cena modelu MateBook D je 19 999 Kč, MateBook 13 vyjde na 22 999 Kč a nakonec nejlepší MateBook X Pro pořídíte za 43 999 Kč. Všechny modely jsou dostupné s předinstalovaným systémem Windows 10 Home.

Obrázek: Konečně! Huawei v ČR začne prodávat své notebooky MateBook

Zdroj: vlastní

Obrázek: Znáte značku Vivo? Stala se 4. největším výrobcem chytrých telefonů
Znáte značku Vivo? Stala se 4. největším výrobcem chytrých telefonů
Obrázek: Stylový smartphone Huawei nova 9 dobře fotí a obejde se bez Googlu. Jaký je?
Stylový smartphone Huawei nova 9 dobře fotí a obejde se bez Googlu. Jaký je?
Obrázek: Nový název Facebooku: Jak se bude americký gigant jmenovat?
Nový název Facebooku: Jak se bude americký gigant jmenovat?
Obrázek: Video z Marsu: Vozítko Perseverance díky Auto-Nav nepotřebuje řízení ze Země
Video z Marsu: Vozítko Perseverance díky Auto-Nav nepotřebuje řízení ze Země
Obrázek: Pozor na podvodné e-maily od Netflixu: Jsou česky a kradou údaje i čísla karet
Pozor na podvodné e-maily od Netflixu: Jsou česky a kradou údaje i čísla karet
Obrázek: Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší
Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší
Obrázek: Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?
Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?
Obrázek: Jak se připojit k blokovaným zahraničním službám a obsahu? Pomůže VPN
Jak se připojit k blokovaným zahraničním službám a obsahu? Pomůže VPN