Letní výprodej na Steamu: tipy na zajímavé hry ve velké slevě

Před pár dny započatý Steam Summer Sale, dnes už legendární akce, při které se na digitální platformě Steam objeví ve slevě velká většina produktů, představuje příležitost zahrát si i takové hry, po kterých bychom jinak nesáhli nebo které by na nás byly za plnou cenu příliš drahé.

Vybrali jsme pro vás několik her, které v redakci považujeme za zajímavé vzhledem ke slevě a našim preferencím. Předem upozorňujeme, že ne vždy to jsou hry takříkajíc “pro každého” – ostatně, výběr favoritů je subjektivní a tentokrát jich je opravdu hodně. Naším pravidlem je, že vybrané hry jsou vždy ve slevě 50 % nebo víc a vyjdou levněji než u jiných distribucí.

Budeme rádi, pokud se v komentářích podělíte i o své tipy.

  1. The Long Dark

Survival FPS od Hinterland Studia (jde o jedinou hru, kterou má indie vývojář v repertoáru) započala svou cestu již v roce 2013, kdy na Kickstarteru započalo úspěšné financování. Od září 2014 je hra v předběžném přístupu.

Na Steamu se chlubí 91 % pozitivních hodnocení od 35 212 recenzentů, na hře navíc studio nadále pracuje a nedávno se dočkala větší aktualizace. Odehrává se v kanadské pustině a cíl je jednoduchý: přežít. Svět je otevřený a hráč se musí starat i o základy typu tělesná teplota, hlad, žízeň nebo únava. Pro více informací si lze přečíst například necelý rok starou recenzi na Tiscali.

V současnosti hra stoji 6,24 euro (přibližně 161 korun) a je zlevněná o 75 % z původních 24,99 euro. Podle Heuréky lze na českém internetu nejlevněji sehnat za 299 korun (PC verze) a na portálu Good Old Games (GOG) momentálně stojí 30,89 dolarů, sleva se tedy vyplatí.

The Long Dark si zahrajete na PC, Xboxu One a PS 4. Navíc se prý pracuje i na filmovém ztvárnění hry.

  1. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Lara Croft je stálicí videoher a na Steamu je ve slevě hned několik dílů, za zmínků stojí restart série z roku 2013 nazvaný zkrátka Tomb Rider, který je za necelá 3 eura. Dva roky starý Rise of the Tomb Rider (alespoň PC verze, na Xboxu je již od roku 2015) od Crystal Dynamics je pak volným pokračováním příběhu, kde se setkáváme s mladou Larou v začátcích svých dobrodružství.

Na Steamu má hrá 92 % pozitivních hodnocení od 28 485 recenzentů, což je opět slušné hodnocení. Nechybí hádanky i boj, propracované, emocionálně silné scény a samořejmě krásná Lara jako hlavní protagonistka. Další podrobnosti uvádí v recenzi například Bonusweb.

Rise of the Tombrider momentálně stojí 14,99 euro (momentálním kurzem přibližně 387 korun) a je zlevněn o 70 %. PC verze jde na českém internetu sehnat za 529 korun (PC verze), na konzole vyjde o něco levněji. Kupříkladu na Humble Bundlu je momentálně za 44,99 euro, koupí tak opět neprohloupíte.

Hra je dostupná na PC, PS 4, Xbox One, Xbox 360 a Xbox One X.

  1. Total War: Warhammer

A něco pro fandy tahových strategií. Ani tentokrát nejde o nic neznámého, Total War od studia Creative Assembly je dobře známá série her, kdy na velkých strategických mapách rozšiřujete své impérium diplomacií a samozřejmě také vojensky. Boje probíhají vždy na taktické mapě, když se armády střetnou Hra je z roku 2016.

Právě propracované a graficky poutavé bitvy, kdy velíte obřím armádám střetávajícím se o dominanci nad městy či územími, jsou jedním z hlavních lákadel celé série. Total War: Warhammer tomu není výjimkou. Přestože nejde o nejnovější díl v sérii – tím je Warhammer 2 – jde o jeden z řemeslně nejvydařenějších (byť ne zcela vyvážený) a momentálně se prodává za dosti zajímavou cenu.

Za zvážení Total War: Warhammer stojí proto, že je o odlišnou hrou než novější Warhammer 2, byť podobnosti jsou samozřejmě velké. Rok starý Warhammer 2 je ale stále za téměř 45 euro, což je pro mnohé příliš vysoká cena i za mnoho hodin zábavy. Warhammer sklidil na Steamu 75 % pozitivních reakcí od 21 932 recenzentů. Vysoký počet negativních recenzí je způsoben mimo jiné DLC politikou hry, která I v současnosti zůstává – jak to jen říci – poněkud přepálená. hráč je totiž omezen tím, za které frakce a hrdiny může ve hře hrát, za ty další si musí připlatit. A nikoli málo. Recenze z Tiscali dává vysoké hodnocení.

Obrázek: Letní výprodej na Steamu: tipy na zajímavé hry ve velké slevě

Total War: Warhammer. Zdroj: totalwar.com

Cena 14,99 euro za základní hru (387 korun, 75 % sleva) je velmi slušná, Heuréka ukazuje za nejlevnější variantu cenu momentálně 759 korun, většina nabídek je však vyšší. Je ovšem zajímavé, že dokonce levnější cenu má Heuréka u druhého, novějšího dílu, který je k mání od 728 korun. Ten na Steamu stojí více než 40 euro i přes letní slevy.

Problémem u Warhammeru jsou právě DLC. Pokud si budete chtít vychutnat všechen limitovaný obsah, budete i přes 33 % slevy na DLC platit dalších 48 euro (téměř 1 240 korun). A to je opravdu hodně za obsah, který ve hře vlastně je a jen ho nemáte odemčený.

Warhammer si mohou vychutnat pouze hráči na PC platformě, jak je u Creative Assembly zvykem.

Zdroj úvodní fotografie: Screenshot store.steampowered.com

Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W