LG OLED Flex je první ohebný OLED televizor s velikostí 42 palců

Společnost LG Electronics (LG) představila inovativní televizor LG OLED Flex (model LX3). Nový model televizoru se chlubí prvním ohebným 42palcovým OLED displejem na světě a přináší skvělý herní zážitek. 

LG představilo první ohebný 42 televizor na světě, který ocení především hráči. LG OLED Flex je ideální jak pro hraní na konzolích, počítačích nebo v cloudu, ale také pro sledování obsahu v televizi nebo v rámci streamovacích služeb. Pozoruhodný displej modelu LX3 lze využít klasicky jako plochý televizor, nebo televizor se zakřivením (900R)1. Televizor uživatelům umožňuje vybrat si ideální úroveň prohnutí pro přesně takový zážitek ze sledování, který každý uživatel sám preferuje.

Skvělý obraz díky OLED panelu

Převratný tvar displeje LG OLED Flex, který LG představilo na letošním IFA veletrhu, je díky technologii LG OLED bez podsvícení a se samosvítícími pixely. Ať už plochý, nebo zakřivený, LX3 je vybaven technologií LG OLED evo a poskytuje stejnou výjimečnou kvalitu obrazu a výkon, díky nimž se LG OLED stal volbou náročných spotřebitelů po celém světě. Díky nekonečnému kontrastu, hluboké černé, přesným barvám (100% certifikovaná věrnost barev)2, bleskurychlé době odezvy 0,1 milisekundy a nízkému zpoždění na vstupu budou mít uživatelé nového monitoru pocit, že jsou součástí dění na obrazovce.

Obrázek: LG OLED Flex je první ohebný OLED televizor s velikostí 42 palců

Zahnutí monitoru lze ovládat ovladačem. Foto: Se souhlasem LG

Kromě realistické kvality obrazu, kterou zajišťují inteligentní procesor α (Alpha) 9 generace 5 a jedinečné algoritmy zpracování obrazu, nabízí LG OLED FLEX také vynikající komfort pro oči, o čemž svědčí několik certifikací, které dokazují, že obraz je bez blikání a škodlivého oslnění3. Obrazovka OLED modelu LX3 je šetrnější k očím a umožňuje uživatelům vychutnat si delší dobu hraní a sledování oblíbených pořadů, aniž by pociťovali únavu očí. Aplikace super antireflexní vrstvy (SAR) pomáhá zabránit světelným odrazům, takže uživatelé mohou soustředit svou veškerou pozornost na dění na obrazovce.

Přizpůsobitelný ohybný displej

Díky možnostem přizpůsobení se ohebný 42palcový displej nepodobá ničemu jinému na trhu. Uživatelé mohou rychle nastavit zakřivení displeje LX3 na jednu ze tří dostupných předvoleb pomocí vyhrazeného tlačítka na dálkovém ovladači. Funkci lze ovládat také manuálně, a to v pětiprocentních krocích ve 20 různých úrovních. Obrazovku monitoru lze navíc naklonit až o 10 stupňů směrem k uživateli nebo až o 5 stupňů od něj. Výškově nastavitelný stojan lze posunovat nahoru a dolů o 140 milimetrů, což zaručuje ergonomické pohodlí.

Perfektní zážitek z hraní her

Model LX3 je vybavený jedinečnými funkcemi a vlastnostmi, které uživatelům umožňují lepší kontrolu při hraní. Hráči si například mohou nastavit velikost obrazu na displeji4 podle svých individuálních preferencí nebo podle žánru hry, kterou hrají. Fanoušci RPG titulů, závodních her nebo plošinovek budou chtít pravděpodobně využít všech 42 palců obrazovky, zatímco hráči RTS strategií nebo FPS stříleček mohou dát přednost obrazu o velikosti 32 nebo 27 palců, který jim umožní vidět na první pohled vše, co se v herním prostředí děje. Funkce změny velikosti obrazu je snadno přístupná z pohodlné nabídky Gaming Dashboard, kde si mohou uživatelé zvolit také pozici menšího obrazu na displeji nahoře, dole nebo uprostřed.

Obrázek: LG OLED Flex je první ohebný OLED televizor s velikostí 42 palců

Zahnutý displej oceníte především při hraní. Foto: Se souhlasem LG

Nová aplikace Game, která je exkluzivní přímo pro LX3, podporuje vlastní spořiče obrazovky, nabízí zkratky k oblíbeným aplikacím, jako je Twitch a YouTube a poskytuje seznam připojených externích vstupních zařízení. A to vše na jedné obrazovce. Aplikace LG Gaming Optimizer, upravená pro LG OLED Flex, přidává k rozmanité nabídce obrazových a zvukových možností také vlastní nastavení zvuku pro konkrétní herní žánry. Speciální stránka pro nastavení zvuku ve hrách obsahuje ekvalizér, přepínače pro AI Game Sound a Dolby Atmos a nabízí přístup k pokročilým nastavením zvuku.

Hráči také jistě ocení režim Multi View, který umožňuje zobrazit obsah ze dvou různých zdrojů současně a vybrat si, který zvuk chtějí slyšet. Mohou tak hrát počítačovou nebo konzolovou hru a zároveň sledovat videa z YouTube5 streamovaná z chytrého telefonu.

Skvělý zvuk i vestavěný mikrofon

Pro maximální pohodlí umožňuje funkce Switching Hub používat vestavěný mikrofon a jakákoli zařízení připojená přes porty USB k televizoru. Stisknutím tlačítka přepínání zdrojů na boku stojanu LX3 mohou uživatelé přehazovat zdroje mezi PC a televizorem, aniž by museli cokoli fyzicky odpojovat a znovu připojovat. Vestavěný mikrofon navíc poskytuje účinné potlačení ozvěny pro křišťálově čistý hlasový chat.

LX3 také poskytuje vynikající zvuk díky dvěma předním 40W reproduktorům, které zlepšují zážitek z hraní her a sledování obsahu. A díky podpoře Dolby Atmos dodává televizor zvuku větší čistotu a hloubku.

Hladký provoz bez sekání

Řada televizorů OLED od LG nabízí skvělý herní zážitek z velké obrazovky, a to díky podpoře her v DolbyVision při frekvenci 4K 120 Hz a nejnovějším funkcím HDMI 2.1, jako je variabilní obnovovací frekvence (VRR) a režim automatického snížení latence (ALLM). Kromě toho je ohebný displej LG kompatibilní s technologií G-SYNC® a certifikovaný pro AMD FreeSync™ Premium, což zajišťuje obraz bez trhání a zadrhávání.

Obrázek: LG OLED Flex je první ohebný OLED televizor s velikostí 42 palců

Herní monitor, nebo televize? Obojí… Foto: Se souhlasem LG

Pro doplnění uživatelského zážitku má LG OLED Flex přizpůsobitelnou funkci osvětlení v zadní části designu, který připomíná štít. Osvětlení monitoru LX3 nabízí pět jedinečných režimů6, z nichž si uživatelé mohou vybrat dle nálady nebo typu hry.

Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Výzva pro ChatGPT: AI Claude přichází do Evropy, používat ji můžete zdarma
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?