Malý a stylový instax: Fotoaparát s retro designem komunikuje se smartphonem a tiskne fotky

Vypadá jako analogový fotoaparát, ale snímky rovnou tiskne jako Polaroid a navíc umí komunikovat s chytrými telefony. Funguje tak i jako přenosná tiskárna na fotky. Nový instax instax mini EVO zaujme funkcemi i designem.

Společnost FUJIFILM představila hybridní fotoaparát instax mini EVO v retro designu, který odkazuje na klasické analogové fotoaparáty. Novinka je vlajkovým modelem v nabídce fotoaparátů instax a navazuje na model instax mini LiPlay, oproti němu ale přináší další vylepšené funkce a vyšší kvalitu tisku. Mini EVO umožňuje focení a okamžitý tisk klasických instantních fotek, které dokáže kombinovat s digitálními úpravami. Navíc nabízí rozšířené možnosti tisku, ukládání a sdílení snímků. Instax mini EVO disponuje celkem 10 filtry objektivu a 10 filmovými efekty. Celkem lze proto využít až 100 různých kombinací efektů.

Mini EVO je prvním fotoaparátem instax, vybaveným páčkou, která spouští tisk; voličem objektivu a voličem filmu. Tyto ovladače umožňují vybrat si pohodlně nejrůznější fotografické efekty. Na prstenci objektivu si lze nastavit jeden z deseti filtrů objektivu, na otočném přepínači vedle zadního displeje zase jeden z deseti filmových efektů. Libovolnou kombinací těchto dvou typů efektů lze získat až 100 různých fotoefektů.

instax mini EVO zamíří už v únoru 2022 na český trh. Foto: Se souhlasem FUJIFILM

Vyšší kvalita tisku a lepší barvy

Oproti předchůdcům se může Instax mini EVO pochlubit vyšší kvalitou tisku. Vybírat navíc můžete ze dvou různých režimů tisku. Režim Instax Rich zvýrazní teplé tóny, aby měla fotografie syté barvy, zatímco režim instax Natural klade důraz na přirozené tóny snímku.

Mini Evo má na zadním panelu třípalcový LCD displej, takže můžete fotografovat a zároveň naživo kontrolovat náhled a vybírat snímky k tisku.

Obrázek: Malý a stylový instax: Fotoaparát s retro designem komunikuje se smartphonem a tiskne fotky

Propojení se smartphonem dává fotoaparátu další využití. Slouží i jako přenosná tiskárna fotografií. Foto: Se souhlasem společnosti FUJIFILM

Po propojení fotoaparátu se smartphonem pomocí Bluetooth se uživatelům otevírají nové funkce a bohaté možnosti pro úpravu fotek. Funkce „DIRECT PRINT“ změní fotoaparát v tiskárnu fotek uložených v mobilu. Funkce „SAVE PRINTED IMAGES“ uloží snímky z mini EVO do smartphonu jako digitální fotku ozdobenou instax rámečkem. Tyto výtvory pak lze jednoduše sdílet na sociálních sítích. Smartphone lze s pomocí aplikace použít i jako dálkovou spoušť fotoaparátu instax, což se hodí nejen při skupinových snímcích.

Jak fotit mobilem? Rady a tipy profesionálního fotografa vás naučtí fotit s čímkoliv.

Retro design a 100 snímků na jedno nabití

Tělo fotoaparátu evokuje klasický design analogových fotoaparátů minulého století. Stříbrná povrchová úprava ovládacích prvků působí stylově. Páčka pro spuštění tisku, volič objektivu a volič filmu jsou navrženy s důrazem na detail. Chtějí vyvolat retro dojem, což mají umocnit i zvuky, které ovládací prvky vydávají.

Obrázek: Malý a stylový instax: Fotoaparát s retro designem komunikuje se smartphonem a tiskne fotky

Hybridní fotoaparát instax mini EVO se v Česku začne prodávat 1. února 2022 za 4999 Kč s DPH a bude dostupný v černo-stříbrném provedení. Foto: Se souhlasem společnosti FUJIFILM

Novinka se snadnou obsluhou umožňuje tisknout vzpomínky ze smartphonů s operačním systémem Android nebo iOS. Na jedno nabití dokáže mini EVO vytisknout až 100 snímků a tisk jedné fotky zabere pouhých 16 sekund.

Zdroj: Tisková zpráva

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Bendula

Supr

Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11
Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11