Microsoft Defender na Android a iOS. Proč?

Jde o pokračování před lety stanovené strategie Satya Nadelly, úspěšného generálního ředitele Microsoftu, který pokračuje ve šlépějích Billa Gatese.

Už dnes se na Androidu dostane betaverze Windows Defenderu, základního antiviru ve Windows PC, který je v posledních letech překvapivě schopným programem. Dokáže v klidu konkurovat i běžným komerčním antivirům.

Defender na Androida má zlepšovat bezpečnost operačního systému; ta nikdy nebyla valná. Defender se zaměří hlavně na ochranu proti malwaru, detekci phishingu a před instalací proskenuje všechny aplikace a sdělí uživateli výsledek.

Obrázek: Microsoft Defender na Android a iOS. Proč?

Anti-phishing bude v podobě blokování škodlivých stránek, a to z odkazů v SMS, e-mailu, WhatsAppu a dalších aplikacích. Defender už je dnes přítomen i na macOS (proto se také jmenuje Microsoft Defender a ne Windows Defender jako roky předtím).

Na iOS má být Defender rovněž vyvinut, nicméně jeho nutnost v uzavřeném ekosystému Applu je dosti nejasná. Apple obvykle cizím antivirům nedává moc možností, co s operačním systémem dělat a jeho integrované ochrany na App Storu bývají dostatečné.

Android dává uživatelům daleko větší svobodu, takže antivirus zde má využití. Přesto však s sebou všechny mobilní antiviry přináší nechtěné nedostatky, mezi něž patří kratší výdrž baterie a zpomalení výkonu.

Microsoft Defender Advanced Threat Protection (Defender ATP) bude také dostupný pro Linux, čímž Microsoft pokračuje své strategii partnerských spoluprací, přijetí open source softwaru a rozšíření produktového portfolia.

Obrázek: Microsoft Defender na Android a iOS. Proč?

Satya Nadella prokázal kvalitu a schopnosti špičkového manažera. Po éře stagnace za Steva Ballmera a radikální změně strategie je nyní Microsoft opět na vrcholu.

Zdroj: Microsoft via Verge

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu
ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3″ OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu
Obrázek: Xiaomi Robot Vacuum X10+ je inteligentní robotický vysavač, který vydrhne podlahy a sám se vyčistí
Xiaomi Robot Vacuum X10+ je inteligentní robotický vysavač, který vydrhne podlahy a sám se vyčistí
Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 10+: Dva motory hravě zvládnou i 70 km/h
Recenze elektrické koloběžky Vsett 10+: Dva motory hravě zvládnou i 70 km/h
Obrázek: Ford přechází na Tesla konektor: Začíná nová éra v dobíjení elektromobilů?
Ford přechází na Tesla konektor: Začíná nová éra v dobíjení elektromobilů?
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Tajemství úspěchu na Twitteru: Zdrojové kódy odhalily, jaké příspěvky jsou algoritmem zvýhodněny
Tajemství úspěchu na Twitteru: Zdrojové kódy odhalily, jaké příspěvky jsou algoritmem zvýhodněny