Miss AI zná 10 finalistek. Tyhle krásky ve skutečnosti neexistují, vytváří je týmy ajťáků

Poprvé v historii budou virtuální krásky soutěžit o korunku nejkrásnější modelky vytvořené umělou inteligencí. Pořadatelé soutěže Miss AI zveřejnili finálovou desítku virtuálních dívek, které postoupily do finále. Jak už jsme vás informovali dříve (viz náš starší článek), tato netradiční soutěž hodnotí nejen vizuální stránku soutěžících, ale i technologické provedení či dosah na sociálních sítích.

Desítka finalistek pocházejících z osmi různých zemí byla vybrána z celkových 1500 přihlášených „modelek“. Ty totiž ve skutečnosti neexistují, ale jde o výtvory umělé inteligence, za nimiž stojí týmy nadšených IT vývojářů a ajťáků.

Ve finále Miss AI se tak můžeme těšit na souboj virtuálních krásek jako je například maročanka Kenza Layli, která má na Instagramu přes 190 000 sledujících. Ale i další finalistky jako třeba Sophia, Adhya nebo Emma si už stihly díky půvabné vizáži a vynalézavosti svých stvořitelů vybudovat solidní fanouškovskou základnu.

Neexistují, ale mají své tvůrce i spolupráce s reálnými značkami. Foto: Se souhlasem World AI Creator Awards

AI modelky vydělávají statisíce

Pro týmy IT odborníků a marketingových expertů, které za podobou těchto neexistujících dívek většinou stojí, jde o nemalou výzvu. V soutěži se totiž nebude hodnotit jen vizuální dokonalost stvořených modelek, ale i použité technologie, originalita zpracování a dosah profilů dívek na sociálních sítích. Vítěze čeká nejen sláva, ale i finanční odměna 5 000 dolarů (cca 120 000 Kč). To v poměru k příjmům některých z nich není velká částka, ale o tom nakonec soutěž není.

Zajímavostí je také složení samotné poroty, která o vítězce rozhodne. Vedle odborníků ze světa modelingu a marketingu v ní zasednou také dvě přední virtuální influencerky a AI modelky Aitana Lopez a Emily Pellegrini.

Termín slavnostního vyhlášení vítězky první Miss AI se blíží. Těšit se můžeme na skutečně nevídanou podívanou, při které se ukáže, jak daleko se posunuly možnosti umělé inteligence v oblasti vytváření dokonalých virtuálních lidských bytostí. Ať už vítězka vzejde z dílny jakéhokoliv týmu nadšenců, jedno je jisté – těžká práce aj-programátorů se vyplatila.

Zdroj: Miss AI

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MiBa

Jsem v klidu… zatím mají obrovské problémy s rukama a nohama, hlavně s prsty. Proto na obrázcích většinou nejsou nebo jsou „rozmazané“

Jmeno Nedam

Naprostý souhlas, hlavně, že to umí udělat skvěle tvarované a ze všech směrů kulaté cecky, ale že vyleze z 6 prsty, nebo 3 články na palci, případně malíčkem do úrovně prsteníčku AI nějak neřeší – takže kouknete na prsty a poznáte aktuálně nějakých 99,9% co je AI

imis

Prsty bída, při velkém zvětšení u blondýny ve zlatých šatech má znetvořené oko. A ty růže…. nová odrůda patrových květů…

Petra

A smysl toho je jaký? Předpokládám, že ty týmy IT odborníků a marketingových expertů jsou složené výhradně z mužů, protože toto by ženskou snad ani nenapadlo. Ukazovala jsem to babičce (86 let). Nejdřív řekla „Tož děvčice sú pěkné.“ Babi ty jsou vymyšlené, ty ve skutečnosti neexistují, nejsou živé. Zamyslela se:… Číst více »

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte