MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Kovový notebook MSI PS63 Modern váží při úhlopříčce 15,6 palce lehce nad jeden a půl kilogramu. Podsvícená klávesnice a tenké rámečky displeje z něj dělají moderní pracovní nástroj. Toho, kdo pracuje s grafikou, fotografiemi či videem navíc potěší i balíček programů v hodnotě 10 tisíc korun.

Takový notebook ocení každý student nebo běžný kancelářský pracovník. Má vše, co se v dnešní době nosí. Modré tělo je vyrobené z lehké hliníkové slitiny, díky níž váží 1,6 kilogramu při rozměrech 356,8 × 233,7 × 15,9 mm. Jde tedy o tenký notebook, který má úhlopříčku 15,6 palce a k tomu okolo něj tenké rámečky. Když jsme u displeje, ten má rozumné Full HD rozlišení (1920 × 1080 pixelů) a IPS panel, takže od nej můžeme očekávat věrné podání barev.

Pokud se omezíme na LCD displeje (tedy displeje s LED podsvícením) je jich několik typů, lišících se podle panelu. Ty jsou označovány různými zkratkami, většinou uvádějící, jak jsou krystaly v mřížce umístěny. Nejlevnější jsou TN displeje. Ty trpí především na posun a slévání barev, kdy už při malém natočení hlavy se barvy zcela mění, nebo úplně ztrácí. Kvalitní panely jsou například IPS (AH-IPS, ADS-IPS, A-IPS, …), VA (MVA, SVA, A-MVA+, …), PLS. Čemukoliv s TN displejem se doporučujeme, pokud možno, vyhnout.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Nejnovější hardware a rychlý disk bez mechanických částí

MSI PS63 Modern pohání nejnovější 4jádrový procesor Intel Core i7-8565U (1,8 GHz, TurboBoost 4,6 GHz, HyperThreading), který naznačuje, že doba 2jádrových procesorů v pracovních noteboocích pomalu končí. Procesor je doplněn 8 GB operační paměti DDR4 s frekvencí 2400 MHz.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Pro data notebook nabízí prostor 512 GB na SSD ve slotu M.2 PCIe a protokolem NVMe, což je dnes nejrychlejší možná varianta. Jde o SSD, tudíž disk bez mechanických částí, které by se mohly nešťastným pádem poškodit. Jako grafiku si můžete vybrat model s integrovanou grafikou Intel UHD Graphics nebo model s NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q, která má 4 GB vlastní paměti GDDR5.

NVMe je rozhraní pro SSD disky, které používá místo SATA sběrnice PCI-Express. Díky tomu je NVMe SSD oproti SATA SSD několikanásobně rychlejší. Rychlosti dosahují třeba i 3,5 GB/s, kdežto u nejvýkonnějších SATA SSD jen 0,5 GB/s. Současná rychlá SSD používají patici M.2.

16 hodin na baterii a smartphone nabitý za 35 minut

Konektorovou výbavou je model PS63 Modern docela štědrý. Je zde HDMI, USB-C a tři běžná USB typu A, z nichž jedno podporuje rychlonabíjení chytrých telefonů Qualcomm QuickCharge 3.0, které umožňuje nabít telefon na 80 % za 35 minut. Samotný notebook má po té vlastní 4článkovou baterii se štědrou kapacitou 82 Wh, která vydrží až 16 hodin.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Samozřejmostí je už dnes WiFi standard 802.11ac a Bluetooth 5.0. Co už nebývá takovým zvykem je přítomnost 3,5mm zvukového konektoru na sluchátka a mikrofon.

Klávesnice má bílé podsvícení, není tak problém pracovat i v noci. Pod klávesnicí se nachází velký touchpad, ve kterém je integrovaná čtečka otisků prstů.

Do 30. 6. s programy za 10 tisíc korun

Výrobce má na notebook také akci, při které dostanete navíc zdarma 7 programů, povětšinou na práci s grafikou, fotografiemi a videem, v celkové ceně okolo 10 000 Kč. Konkrétní výčet programů je následující: MAGIX Movie Edit Pro Plus 2018, SamplitudeMusic Studio 2017, Painter Essentials, MAGIX Fastcut, MAGIX Youcast, Corel PaintShop Pro X9, PCmover Express. Ceny obou modelů, které jdou v České republice sehnat, jsou 29 990 Kč za model 8M s integrovanou grafikou Intel, model 8RC s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q vyjde na 35 990 Kč.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Zdroj: MSI

Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním