MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Kovový notebook MSI PS63 Modern váží při úhlopříčce 15,6 palce lehce nad jeden a půl kilogramu. Podsvícená klávesnice a tenké rámečky displeje z něj dělají moderní pracovní nástroj. Toho, kdo pracuje s grafikou, fotografiemi či videem navíc potěší i balíček programů v hodnotě 10 tisíc korun.

Takový notebook ocení každý student nebo běžný kancelářský pracovník. Má vše, co se v dnešní době nosí. Modré tělo je vyrobené z lehké hliníkové slitiny, díky níž váží 1,6 kilogramu při rozměrech 356,8 × 233,7 × 15,9 mm. Jde tedy o tenký notebook, který má úhlopříčku 15,6 palce a k tomu okolo něj tenké rámečky. Když jsme u displeje, ten má rozumné Full HD rozlišení (1920 × 1080 pixelů) a IPS panel, takže od nej můžeme očekávat věrné podání barev.

Pokud se omezíme na LCD displeje (tedy displeje s LED podsvícením) je jich několik typů, lišících se podle panelu. Ty jsou označovány různými zkratkami, většinou uvádějící, jak jsou krystaly v mřížce umístěny. Nejlevnější jsou TN displeje. Ty trpí především na posun a slévání barev, kdy už při malém natočení hlavy se barvy zcela mění, nebo úplně ztrácí. Kvalitní panely jsou například IPS (AH-IPS, ADS-IPS, A-IPS, …), VA (MVA, SVA, A-MVA+, …), PLS. Čemukoliv s TN displejem se doporučujeme, pokud možno, vyhnout.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Nejnovější hardware a rychlý disk bez mechanických částí

MSI PS63 Modern pohání nejnovější 4jádrový procesor Intel Core i7-8565U (1,8 GHz, TurboBoost 4,6 GHz, HyperThreading), který naznačuje, že doba 2jádrových procesorů v pracovních noteboocích pomalu končí. Procesor je doplněn 8 GB operační paměti DDR4 s frekvencí 2400 MHz.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Pro data notebook nabízí prostor 512 GB na SSD ve slotu M.2 PCIe a protokolem NVMe, což je dnes nejrychlejší možná varianta. Jde o SSD, tudíž disk bez mechanických částí, které by se mohly nešťastným pádem poškodit. Jako grafiku si můžete vybrat model s integrovanou grafikou Intel UHD Graphics nebo model s NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q, která má 4 GB vlastní paměti GDDR5.

NVMe je rozhraní pro SSD disky, které používá místo SATA sběrnice PCI-Express. Díky tomu je NVMe SSD oproti SATA SSD několikanásobně rychlejší. Rychlosti dosahují třeba i 3,5 GB/s, kdežto u nejvýkonnějších SATA SSD jen 0,5 GB/s. Současná rychlá SSD používají patici M.2.

16 hodin na baterii a smartphone nabitý za 35 minut

Konektorovou výbavou je model PS63 Modern docela štědrý. Je zde HDMI, USB-C a tři běžná USB typu A, z nichž jedno podporuje rychlonabíjení chytrých telefonů Qualcomm QuickCharge 3.0, které umožňuje nabít telefon na 80 % za 35 minut. Samotný notebook má po té vlastní 4článkovou baterii se štědrou kapacitou 82 Wh, která vydrží až 16 hodin.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Samozřejmostí je už dnes WiFi standard 802.11ac a Bluetooth 5.0. Co už nebývá takovým zvykem je přítomnost 3,5mm zvukového konektoru na sluchátka a mikrofon.

Klávesnice má bílé podsvícení, není tak problém pracovat i v noci. Pod klávesnicí se nachází velký touchpad, ve kterém je integrovaná čtečka otisků prstů.

Do 30. 6. s programy za 10 tisíc korun

Výrobce má na notebook také akci, při které dostanete navíc zdarma 7 programů, povětšinou na práci s grafikou, fotografiemi a videem, v celkové ceně okolo 10 000 Kč. Konkrétní výčet programů je následující: MAGIX Movie Edit Pro Plus 2018, SamplitudeMusic Studio 2017, Painter Essentials, MAGIX Fastcut, MAGIX Youcast, Corel PaintShop Pro X9, PCmover Express. Ceny obou modelů, které jdou v České republice sehnat, jsou 29 990 Kč za model 8M s integrovanou grafikou Intel, model 8RC s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q vyjde na 35 990 Kč.

Obrázek: MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma

Zdroj: MSI

Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Obrázek: 15" MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15" notebook současnosti
15″ MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15″ notebook současnosti
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu