Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Aprílové vtípky nepřestávají bavit ani v roce 2022. Co si na své zákazníky připravily zahraniční a české značky? Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího.

Apríl v roce 2021 přinesl řadu zábavných vtípků a pranků. Povedená byla např. Covid mapa ČR i nové názvy souhvězdí. Podobně jako v minulém roce se kvůli pandemii a probíhající válce na Ukrajině některé značky rozhodly apríl vynechat. Patří mezi ně např. Google. Co přinesl letošní apríl?

Obrázek: Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Aprílových vtípků letos ubylo. Může za to válka i pandemie. Foto: Freepik

Rohlík LOOP: Doručení do 10 minut nadzvukovou potrubní dopravou

Nákup do 10 minut kdekoliv po České republice? Revoluční potrubní doprava od Rohlík.cz se inspirovala u Hyperloop Elona Muska. V tunelu (potrubí) ale nebudou jezdit auta, nýbrž jednotlivé nákupy. To vše samozřejmě zdarma. Rohlík zkrátka slibuje podobný technologický pokrok, jako přinesl telegraf, automobil nebo třeba internet.

Rohlík LOOP je v podstatě podzemní potrubní doprava, která využívá podtlaku vzduchu. Nákupy cestují v trubkách z Rohlíku přímo do vašich boxů, tzv. Looperů, které mohou stát klidně před vaším domem. Nákup dokáže vyvinout závratnou rychlost až 1 800 km/h (1,5 násobek rychlosti zvuku), ale nebojte, cestuje jako v peřince a na konec dorazí vcelku i všechna vajíčka,“ popisuje český rozvozce potravin.

Obrázek: Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Rohlík LOOP bude revolucí. Bohužel jen aprílovou. Foto: Se souhlasem Rohlík.cz

Rohlík se přiznal k vině za rozkopanou dálnici a česká města. Dostat potrubí zkrátka nebylo vůbec jednoduché. Aby vše správně fungovalo, je zapotřebí zapojit přípojku a box. Zažádat můžete na oficiálních stránkách, ale musíme vás varovat, pořadník je plný už na 20 let dopředu.

S Lítačkou letecky z regionu do Prahy

Pozemní doprava je pomalá a trpí mnoha problémy. To se rozhodla vyřešit Pražská integrovaná doprava, která vsadila na přepravu leteckou. Pravidelné linky spojí Prahu s Benešovem, Vlašimí, Kladnem či Mladou Boleslaví. Bohužel šlo jen o aprílový vtip, ale zato velmi povedený.

Nothing Phone 1 je zbytečný a nudný jako většina smartphonů

Spoluzakladatel společnost OnePlus, Carl Pei, založil konkurenční značku Nothing. Ta plánuje v létě skutečně vydat svůj první telefon Nothing Phone 1. Dnes jako vtípek představila Another Phone 1 (angl. Další telefon 1). Telefon je, jak tomu bohužel na trhu dnes bývá, jen dalším zařízením z mnoha.

Mladý výrobce si tak bere na paškál velké značky, které se až zbytečně často předhání ve vydávání nových telefonů. A ty jsou, stejně jako Another 1, naprosto zbytečné.

Napadla vás agresivní sova z aplikace Duolingo? Volejte právníky

Oblíbená aplikace pro výuku jazyků je mj. známá pro svého maskota v podobě sovy. Na první pohled nevinné stvoření dokáže být nesmírně otravné. Aplikace se totiž snaží za každou cenu dohnat člověka k pravidelnému opakování a procvičování jazyka.

V Duolingu o tom dobře ví. Připravili tak zábavné video fiktivní právnické firmy. Právníci v něm ukazují příběhy lidí, kterým „otravná a agresivní sova“ zničila život.

Xiaomi: Není tablet jako tablet

Začátkem tohoto týdne začala společnost Xiaomi v Indii propagovat příchod nového produktu „Tab“. Mnoho fanoušků spekulovalo o uvedení tabletu Xiaomi Tab, který bude dostupný na vybraných světových trzích. Ukázalo se, že si z nás společnost dělala legraci a dnes představila tablety Confiboost, které jsou zaručeně vhodné pro děti a „ultrapřenosné“.

Navíc mají mít zázračné účinky. Podle výrobce si vás po požití tabletky do 3,5 minuty odblokuje váš idol a účinkují jak na chřipku, tak na influencery (from influenza to influencers). Celý apríl Xiaomi tak staví na staré slovní hříčce, kdy lze slovo „tablet“ přeložit i jako „tableta“.

Článek pro vás postupně doplňujeme o nové zajímavé aprílové žerty z ČR i ze světa. Narazili jste na zábavný aprílový žertík? Zašlete ho do diskuze a my vybrané přidáme do článku.

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš Voříšek

Velmi povedené! 🙂

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?