Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Aprílové vtípky nepřestávají bavit ani v roce 2022. Co si na své zákazníky připravily zahraniční a české značky? Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího.

Apríl v roce 2021 přinesl řadu zábavných vtípků a pranků. Povedená byla např. Covid mapa ČR i nové názvy souhvězdí. Podobně jako v minulém roce se kvůli pandemii a probíhající válce na Ukrajině některé značky rozhodly apríl vynechat. Patří mezi ně např. Google. Co přinesl letošní apríl?

Obrázek: Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Aprílových vtípků letos ubylo. Může za to válka i pandemie. Foto: Freepik

Rohlík LOOP: Doručení do 10 minut nadzvukovou potrubní dopravou

Nákup do 10 minut kdekoliv po České republice? Revoluční potrubní doprava od Rohlík.cz se inspirovala u Hyperloop Elona Muska. V tunelu (potrubí) ale nebudou jezdit auta, nýbrž jednotlivé nákupy. To vše samozřejmě zdarma. Rohlík zkrátka slibuje podobný technologický pokrok, jako přinesl telegraf, automobil nebo třeba internet.

Rohlík LOOP je v podstatě podzemní potrubní doprava, která využívá podtlaku vzduchu. Nákupy cestují v trubkách z Rohlíku přímo do vašich boxů, tzv. Looperů, které mohou stát klidně před vaším domem. Nákup dokáže vyvinout závratnou rychlost až 1 800 km/h (1,5 násobek rychlosti zvuku), ale nebojte, cestuje jako v peřince a na konec dorazí vcelku i všechna vajíčka,“ popisuje český rozvozce potravin.

Obrázek: Nejlepší aprílové vtipy roku 2022: Agresivní sova od Duolinga i doručení nákupu potrubím

Rohlík LOOP bude revolucí. Bohužel jen aprílovou. Foto: Se souhlasem Rohlík.cz

Rohlík se přiznal k vině za rozkopanou dálnici a česká města. Dostat potrubí zkrátka nebylo vůbec jednoduché. Aby vše správně fungovalo, je zapotřebí zapojit přípojku a box. Zažádat můžete na oficiálních stránkách, ale musíme vás varovat, pořadník je plný už na 20 let dopředu.

S Lítačkou letecky z regionu do Prahy

Pozemní doprava je pomalá a trpí mnoha problémy. To se rozhodla vyřešit Pražská integrovaná doprava, která vsadila na přepravu leteckou. Pravidelné linky spojí Prahu s Benešovem, Vlašimí, Kladnem či Mladou Boleslaví. Bohužel šlo jen o aprílový vtip, ale zato velmi povedený.

Nothing Phone 1 je zbytečný a nudný jako většina smartphonů

Spoluzakladatel společnost OnePlus, Carl Pei, založil konkurenční značku Nothing. Ta plánuje v létě skutečně vydat svůj první telefon Nothing Phone 1. Dnes jako vtípek představila Another Phone 1 (angl. Další telefon 1). Telefon je, jak tomu bohužel na trhu dnes bývá, jen dalším zařízením z mnoha.

Mladý výrobce si tak bere na paškál velké značky, které se až zbytečně často předhání ve vydávání nových telefonů. A ty jsou, stejně jako Another 1, naprosto zbytečné.

Napadla vás agresivní sova z aplikace Duolingo? Volejte právníky

Oblíbená aplikace pro výuku jazyků je mj. známá pro svého maskota v podobě sovy. Na první pohled nevinné stvoření dokáže být nesmírně otravné. Aplikace se totiž snaží za každou cenu dohnat člověka k pravidelnému opakování a procvičování jazyka.

V Duolingu o tom dobře ví. Připravili tak zábavné video fiktivní právnické firmy. Právníci v něm ukazují příběhy lidí, kterým „otravná a agresivní sova“ zničila život.

Xiaomi: Není tablet jako tablet

Začátkem tohoto týdne začala společnost Xiaomi v Indii propagovat příchod nového produktu „Tab“. Mnoho fanoušků spekulovalo o uvedení tabletu Xiaomi Tab, který bude dostupný na vybraných světových trzích. Ukázalo se, že si z nás společnost dělala legraci a dnes představila tablety Confiboost, které jsou zaručeně vhodné pro děti a „ultrapřenosné“.

Navíc mají mít zázračné účinky. Podle výrobce si vás po požití tabletky do 3,5 minuty odblokuje váš idol a účinkují jak na chřipku, tak na influencery (from influenza to influencers). Celý apríl Xiaomi tak staví na staré slovní hříčce, kdy lze slovo „tablet“ přeložit i jako „tableta“.

Článek pro vás postupně doplňujeme o nové zajímavé aprílové žerty z ČR i ze světa. Narazili jste na zábavný aprílový žertík? Zašlete ho do diskuze a my vybrané přidáme do článku.

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš Voříšek

Velmi povedené! 🙂

Obrázek: Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Obrázek: Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Obrázek: Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Obrázek: Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu