Nejlepší aprílové vtípky roku 2021: Covid mapa ČR i nové názvy souhvězdí

Aprílové žerty k 1. dubnu neodmyslitelně patří. I letos si zábavné vtípky připravila řada značek v zahraničí i v ČR. Jaké pobavily nejvíce a proč Google letos apríl znovu vynechal?

Probíhající pandemie koronaviru nahrává aprílovým vtípkům v online prostředí. I letos si ze svých zákazníků vystřelila řada velkých institucí a značek. S čím přišlo LEGO, Akademie věd ČR či třeba tvůrci oblíbené aplikace na výuku jazyků Duolingo?

Obrázek: Nejlepší aprílové vtípky roku 2021: Covid mapa ČR i nové názvy souhvězdí

Aprílové vtípky se kvůli pandemii přenesly z běžného světa do digitálního. Foto: Freepik

Volkswagen se přejmenuje na Voltsvagen

Německá automobilka Volkswagen předběhla se svým aprílem konkurenci. 30. března se objevila v médiích šokující informace. Automobilka na svých kanálech zmiňovala plány na přejmenování značky na Voltswagen. Nad změnou názvu spekulovala média po celém světě a mnozí této povedené kachně uvěřili. Odklon od spalovacích motorů a čím dál více modelů s elektromotorem totiž ukazují jasný nový směr automobilky, ke kterému by se podle některých hodil i tento název.

https://twitter.com/VW/status/1376868756782219266

LEGO: Chytré kostičky uskočí před vaší nohou

Šlápnutí na kostičky stavebnice LEGO patří mezi opravdu bolestivé zážitky, které v průběhu života zažije většina rodičů. Inženýři z LEGO bloumali co s tím a připravili chytré kostičky, které na sebe nenechají šlápnout. Škoda, že jde jen o vtip.

Duolingo Roll: Toaletní papír pro výuku jazyků

Spojte nezbytné s užitečným. Tvůrci jazykové aplikace Duolingo přišli s nápadem na toaletní papír pro výuku jazyků. Řada uživatelů oblíbené aplikace se prý ostatně na záchodě mj. učí cizí slovíčka a využívá tak čas efektivně. Duolingo chce propojit online a offline svět. Co se naučíte si můžete na záchodě díky Duolingo Roll zopakovat.

Proměňte koupelnu v učebnu,“ zní věta popisující kvality fiktivního produktu. Jak ukazuje náhledový obrázek, užitečnost výukových frází není zrovna velká. Umíte si představit, kde byste využili frázi „Můj pes nenosí kalhoty“?

Duolingo aprílové vtípky umí. V roce 2017 chtělo uživatele učit jazyk Emoji.

Satechi Cybermouse: Myš ve stylu Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck překvapila svět svými tvary. Výrobce počítačového příslušenství Satechi se rozhodl v rámci aprílových pranků představit svou myš, která z designu vozu vychází. Kvůli ostrým hranám by její používání pravděpodobně nebylo zrovna pohodlné, nicméně design stojí za to.

Univerzita Palackého: Videohovory v košili, nebo teplákovce? České košiláky jsou řešením

Videohovory se staly běžnou součástí našich hovorů. Řada z nás však řeší problém s módou. Jak se vhodně obléct a přitom zachovat náležitou etiketu? Univerzita Palackého vymyslela unikátní košilákovou soupravu. Jak ukazuje obrázek „Nahoře byznys, dole komfort“. Letos se zdá, že mnohé z aprílových žertů by klidně mohly obratem zamířit na trh a našly by řadu zákazníků .

 

? Novinka v UPointu! ?
Taky máte při ranním vstávání na online výuku těžké nutkání zůstat celý den v pyžamu, ale…

Posted by Univerzita Palackého on Wednesday, March 31, 2021

Univerzita Palackého láká na svůj unikátní produkt slovy: „Pohodlnost a volnost poctivých českých tepláků a hebkost univerzitní mikiny, která končí přesně tam, kde začíná záběr vaší webkamery. Zbytek? Od prsou nahoru kvalitní bílá unisex košile a poctivý business casual, díky kterému při online meetingu vždy zazáříte.

Ulož.to v retro kabátku

Návrat do minulého století v podání Uloz.to překvapil uživatele oblíbeného filesharingového portálu. Design stránky se změnil na kostičkované retro, a to včetně rozpixelovaných náhledových obrázků videí a souborů.

https://twitter.com/ulozto_cz/status/1377542372943335431

Pokud si chcete zavzpomínat na období retro konzolí a prvních počítačových her, na Uloz.to můžete zažít výlet do grafického skanzenu.

Ulož.to prohrálo soud, bude muset smazat pirátský obsah. Čeho se spor s agenturou DILIA týká?

Mapy.cz: Omezení pohybu nově i v digitálním světě

Svým aprílovým žertíkem tradičně přispěl i Seznam.cz. Na Mapy.cz můžete zažít vládní opatření převedená i do digitálního světa. „S ohledem na výskyt mutace Covid-19 označované jako SARS-ApR-1L, vláda s platností od 1. 4. přijala opatření, která omezují i funkce Mapy.cz,“ upozorňují tvůrci oblíbených českých map.

Mapy.cz si trefně utahují z chaotických vládních opatření. Aprílová omezení fukcí na Mapy.cz zahranují např. zákaz cestovat „prstem po mapě“ dále než 1 km od bydliště či třeba prohlížení fotografií na Mapách je možné pouze s nasazeným FFP4 respirátorem (postačí i dva FFP2 nebo čtyři FFP1 přes sebe).

Akademie věd ČR: Nové názvy souhvězdí pro člověka 21. století

Názvy souhvězdí se špatně pamatují. Mezinárodní astronomická unie se rozhodla zakročit a přejmenovat je tak, aby si je lépe zapamatoval i dnešní člověk. Astronomický ústav Akademie věd prezentuje veřejnosti nové názvy ve stylu Malá naběračka, Velká naběračka či Žehlička.

ZOOM Royale: Videohovory na život a na smrt

Borci z herního webu IGN představili novou hru ZOOM Royale. Hra vychází z názvu oblíbeného videokonferenčního nástroje ZOOM. Princip je jednoduchý, 100 hráčů se objeví ve videohovoru, ve kterém se musí dostat co nejvíce ke slovu. Za každé přerušení se body odečtou, za delší proslov naopak získají. Nemilosrdný boj o slovo je opravdu netradičním konceptem, který však mnozí nepochybně znají již dávno ze svých firemních porad…

FanFan pro M1 Macbooky: Když vám chybí zvuk hučícího ventilátoru

Nové Macbooky s M1 čipy vynikají svým výkonem i absencí aktivního chlazení, které zkrátka nepotřebují. To by mohlo zmást bývalé majitele hlučných Intel modelů. Aplikace FanFan to naštěstí řeší a na rozdíl od mnohých aprílových vtípků je doopravdy ke stažení.

Obrázek: Nejlepší aprílové vtípky roku 2021: Covid mapa ČR i nové názvy souhvězdí

Macbook bude po spuštění aplikace ze svých reproduktorů vydávat zvuk simulující hučení ventilátoru. A co víc, podobně jako přehřívající se zařízení bude mít i stroj s aplikací FanFan nižší výdrž na baterii. Neberte to.

Google aprílové žerty už podruhé vynechal

Google si uvědomuje svou globální pozici a rozhodl se apríl už druhým rokem vynechat. Je to škoda, neboť vtípky internetového giganta patřily mezi ty nejpropracovanější. „V roce 2020 jsme se rozhodli pozastavit naše aprílové vtípky na znamení respektu ke všem, kteří bojují s COVID-19. Jelikož většina světa s šířením koronaviru stále bojuje, nebudeme ani v roce 2021 publikovat žádné aprílové vtípky a pranky.

Článek pro vás postupně doplňujeme o nové zajímavé aprílové žerty z ČR i ze světa. Narazili jste na zajímavý aprílový žertík? Zašlete ho do diskuze a my vybrané přidáme do článku.

Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?