Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Oblast plně bezdrátových malinkých sluchátek, které vložíte přímo do zvukovodu, se za poslední roky významně rozšířila a zlepšila – a už je konečně z čeho vybírat.

Tak se společně podívejme na pár redakčních tipů, které máme odzkoušené a které nás pořád baví. True wireless se hodí třeba pro sport, vycházky po městě, cesty hromadnou dopravou i klidný poslech hudby kdykoliv a kdekoliv. Některá bezdrátová sluchátka „přežila“ mezi těmi nejlepšími i z minulého roku, ale většina je nová, letošní. Příliv nových true wireless moc nezpomalila ani globální pandemie.

Dříve tato sluchátka do uší vlivem své velikosti trpěla hlavně krátkou výdrží baterie, což se částečně zlepšilo – ale pořád představuje problém. Mohou také občas tlačit nebo špatně držet v uchu, což způsobuje dodatečné problémy.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Nevýhodou je také cena. Lze sehnat funkční kusy do 2 tisíc korun, ale v této kategorii je nutné dělat hodně velké kompromisy z hlediska kvality výroby i zvuku. U kousků nad 3 tisíce už jde najít významně lepší jedince, ale přesto je nákup riskantní – i drahé „bezdrátové špunty“ mohou dost zklamat.

Naše tipy by vás měly potěšit vždy, ale ani tak nelze garantovat, že nebudou tlačit v uchu – tato část lidského těla je totiž u každého úplně jiná. Doporučujeme proto nákup v e-shopech, kde je možné výrobek krátce zkusit a následně případně vrátit.

A teď už na náš výběr, rozdělený podle prvků, které máme u daných sluchátek nejraději.

Nejlepší zvuk

Sennheiser Momentum True Wireless 2

Králové s vysokou cenou, na e-shopech dnes obvykle kolem 8 tisíc korun. Druhá generace Sennheiserů v podstatě nemá slabiny: Jsou malé, baterie vydrží kolem sedmi hodin a nabíjecí základna poskytne další, mají ANC a co hlavně: Naprosto fantastický zvuk, který konkurenci přímo ničí.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Nevýhodou je zmiňovaná cena, která už hraničí s nedostupnou pro mnoho zákazníků; zvuk také nelze, i přes jeho kvalitu, srovnávat s jakýmikoliv tradičními sluchátka, drátovými i bezdrátovými – pořád je to true wireless. Z čistě zvukového hlediska však u nás vítězí.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Mezi další prvky patří Bluetooth 5.1 s podporou kodeků AAC a AptX, jsou také voděodolná s certifikací IPX4.

Alternativa: Sony WF-1000XM3

Tradičně nesrozumitelná pojmenování sluchátek Sony doplňuje kvalitní zvuk, 8hodinová výdrž baterie, ANC a velmi příjemný zvuk, který překoná většinu konkurence – opět ovšem za cenu poněkud vysokou, v tomto případě 5 tisíc korun a víc.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Nemají certifikovanou voděodolnost, což je výrazná nevýhoda třeba pro použití ve fitku, na to raději zapomeňte. Jsou také relativně velká a v uchu mohou mírně tlačit u delšího nošení – jsou však na svou velikost až překvapivě lehké.

Verze Bluetooth je 5 a kodeky podporuje AAC a SBC. Nejde už o úplně nový kousek, takže některé funkce trochu chybí.

Nejlepší design

Samsung Galaxy Buds Live

V případě true wireless hraje roli i jejich vzhled a módnost – až překvapivě často u přístrojů, které se strkají do ucha. Nuž, je to však obecný trend, podívejme se proto i na ty nejzajímavější kousky v inventáři.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Samsung Galaxy Buds Live jsou vzhledově nezapomenutelné. Tvar slzy (nebo spíš ledvin) je zvláštní v uchu i mimo něj, Samsung však sluchátka doplnil i velmi zajímavou výbavou. Cena přes 4 tisíce korun nepotěší, obzvláště když se musí zákazník smířit s několika nevýhodami.

Potěší zejména slušný zvuk s velmi dobrým ANC (ale pozor, nevýhodu zmíníme níže), integrovaný hlasový asistent a výtečná výdrž baterie 8 hodin na jedno nabití, samozřejmě, jako vždy, s další kapacitou v nabíjecí základně.

Nevýhodou je zejména cena, která by mohla být nižší – kromě vzhledu zase sluchátka nenabízí nic tak úžasného, co by je opravňovalo k natolik vysokým nákladům. Zvuk je dobrý a neurazí, ale není tak příjemný, aby nebylo lepší koupit si třeba výše zmíněné Sony WF-1000XM3.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Dotykové ovládání také není vyřešené úplně dobře a stávalo se mi, že při nasazování nebo jejich upravování v uchu jsem si spustil nebo pozastavil přehrávání. To si však lze omezeně přenastavit v aplikaci Samsungu. Nesmyslné je v tomto případě dobré ANC. Proč? Protože konstrukce sluchátek je otevřená – v kombinaci to zní zvláštně a dává to zvuku občas podivnou barvu. Okolním zvukům to navíc příliš nezabrání. Bluetooth je 5.0, ochrana proti vodě jen IPX2, tudíž stačí tak maximálně proti potu.

Alternativa: Klipsch T5 True Wireless

Pod 4 tisíce jde sehnat sluchátka od Klipsche: Plný a příjemný zvuk ve velmi designovém balení připomínajícím zapalovač potěší; kvalita výroby je trochu horší, než by mohla být. Výdrž baterie je opět kolem 8 hodin, tedy výtečná.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Bluetooth 5.0 je stabilní, voděodolnost IPX4 dostačující – někteří recenzenti si stěžují na nestabilní připojování a odpojování levého sluchátka, jiní naopak vychvalují stabilitu: My jsme problémy nezaznamenali, ale spolehlivost garantovat nemůžeme.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Klipsch dodává překvapivě schopná a zajímavá sluchátka s kvalitou zvuku, která střílí nad svoji cenovou hladin. Kvalita konstrukce by ale opravdu mohla být lepší a chybí prvky jako je bezdrátové nabíjení.

Nejlepší pro Apple

Apple AirPods Pro

Pokud máte iPhone, není moc co řešit, budete chtít sluchátka od Applu. Za více než 6 500 korun lze koupit AirPods Pro, jedny z nejlepších true wireless sluchátek na trhu.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Nevýhod mají celou řadu: Zvuk je přebarvený na středu, s Momentum od Sennheiseru nebo se Sony WF-1000XM3 se to srovnat nedá (Sennheiseru jsou dražší, Sony však nikoliv) a lepším zvukem disponují i Galaxy Buds. Nabíjecí pouzdro má nepříliš dobrou kvalitu výroby, na což si stěžuje vícero recenzentů; ANC je pouze průměrné, chybí také dotykové ovládání hlasitosti, to lze pouze přes Siri nebo přes telefon. Na jedno nabití také vydrží pouze 4,5 hodiny.

Připojení je klasicky přes Bluetooth 5.0 a certifikace voděodolnosti příjemné IPX4.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Pro kohokoliv jiného, než majitele zařízení od Applu nemají AidPods Pro žádný smysl, fanoušky firmy potěší díky integracím s jinými produkty jako Apple Watch, které umožňují ovládat třeba jejich hlasitost. Jsou také veskrze pohodlné, což je výhoda na delší ceny nebo práci v kanceláři.

Nejlepší do 3 tisíc korun

Anker Soudcore Liberty Air 2

Velmi příjemný a vyvážený kus sluchátek je osobním tipem redakce. Používali jsme už první verzi Libery Airů, které jsme měli v oblibě.

Druhá verze je lepší ve všem: Konstrukce je kvalitnější, zvuk je lepší, výdrž baterie je nějakých 7 hodin, přičemž pouzdro poskytuje dalších 21 hodin. U maličkých sluchátek potěší hlavně kvalita zvuků, která si nezadá s AirPody: Liberty Air 2 jsou schopné zvukově porazit i daleko dražší kusy sluchátek, jejich nevýhodou však je, že nemají ANC. Ač v kvalitě zvuku tak porazí mnohé, tak pokud často cestujete třeba metrem, možná raději sáhnete po jiném kusu.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Bluetooth 5.0 je klasika, podpora kodeků AAC a aptX stačí a certifikace IPX5 je více než dostačující. Velmi potěší bezdrátové nabíjení základny, které umožňuje přijít domu, položit pouzdro na základnu a zítra zase moct vyrazit do práce bez toho, aby bylo nutné hledat kabely.

Nevýhodou je nedotažené dotykové ovládání, které je prostě moc citlivé. Výhoda je, že jde přenastavit v aplikaci na mobilu, což jsem velmi rychle učinil a největší nevýhoda sluchátek se tím minimalizuje. Je to škoda, ovládání šlo vyřešit lépe.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Pro nás osobně jsou Liberty Air 2 nejlepší true wireless za rozumnou cenu na každodenní nošení. Standardně je lze sehnat za 3 299 korun, což je poněkud výš než náš limit, bývají však velmi často ve slevě, prakticky při každé příležitosti jako je Black Friday nebo předvánoční slevy. Pokud je levnější uvidíte a chcete dobrá true wireless sluchátka – ať už svá první nebo jako vylepšení, tak neváhejte. Nezklamou.

Alternativa: EarFun Air

Velmi levná sluchátka – vejdete se do 2 tisíc – s překvapivě dobrými vlastnostmi. Zvuk je, až na výšky, překvapivě dostačující, obzvláště tvrdší skladby, rockové a metalové, znějí dobře. Potřebují se pár hodin rozehrát, ale to většina true wireless.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Na cenovou kategorii jsou hezká a kvalita výroby působí dobře. To, že nabíjecí pouzdro poskytuje možnost bezdrátového nabíjení, sluchátka sami mají IPX7 a standardně Bluetooth 5.0 je u této cenové kategorie nevídané a dost možná rozhodující. Výdrž baterie 7 hodin je rovněž výborná.

Nemají ovládací aplikaci ani ANC, v uchu však drží dobře a díky vhodně provedené uzavřené konstrukci celkem dobře tlumí i bez toho. Jistě, kvalitu zvuku prostě není srovnatelná s kousky z třikrát vyšší cenové kategorie, ale to po EarFun snad nikdo ani nemůže chtít.

Obrázek: Nákupní poradce: Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Pro nás jde o jedno z překvapení roku 2020. EarFun Air jsou levným vstupem do oblasti true wireless pro ty, co ještě nevědí, jestli vůbec chtějí věnovat bezdrátovým špuntům svůj čas a svoje peníze.

Obrázek: NVIDIA představila superčip Blackwell se 7× vyšším výkonem: Generativní umělá inteligence má nový motor
NVIDIA představila superčip Blackwell se 7× vyšším výkonem: Generativní umělá inteligence má nový motor
Obrázek: Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Obrázek: Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Obrázek: Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu