Odhalení Battlefield V aneb DICE ignoruje historii: Tohle není světová válka, tohle je chaos

Švédské studio DICE ukázalo nový díl ze série Battlefield. Vrtalo nám hlavou, jestli udělají obrat od směru, který přinesl Battlefield 1 – už žádné společné vlastnictví tanků, zbraní a dalšího vybavení pro všechny frakce? To, co mohli fanoušci po celém světě spatřit při živém streamu, však bylo opravdové překvapení. A pro mnohé ne zrovna pozitivní.

Propracovanější pohyb i fyzika

Show prováděl jihoafrický komik Trevor Noah, který se celou dobu chlubil, jak je velkým fanouškem série Battlefield. Celé odhalení bylo rozděleno na několik bodů, ve kterých zmíněný průvodce vyzpovídal tři vývojáře ze studia DICE (Larse Gustafssona, Andrease Morela, Ryana McArthura) a probíhalo na platformách Twitch, YouTube a Mixer. Postupně byly představeny novinky, jako propracovanější pohyb postav, který má umožňovat lepší pohyb různorodým terénem nebo že výbuchy budou nově nejen zraňovat, ale i odhazovat vojáky. Za tu největší by šlo označit možnost stavět opevnění a umisťovat zbraně jako jsou protitanková děla a těžké kulomety. Samozřejmě budeme moci také detailně upravit vzhled svého vojáka. Vývojáři ukázali spoustu koncept art obrázků a až doposud vše vypadá dobře.

Dále jsme se dozvěděli o kampani s názvem War stories, ve které máme prožít příběhy neznámých hrdinů druhé světové války. A nebylo by to DICE, kdyby nám jako první věc nezačali vykládat o příběhu silných žen z odboje. Ano, ženské charaktery ve hře budou. Dalo se to však čekat, protože když podobný krok udělalo Call of Duty, tak Battlefield musí taky. Už teď mnohé hráče nepochybně zajímá, jestli tam budou také černošky ve službách třetí říše, jako tomu je v COD WW2. Ale pokračujeme. Tohle ještě není největší překvapení večera.

Nejlepší realistické herní zpracování války? Pak by nebylo plné historických nepřesností

Opravdová zábava odstartovala v momentě, kdy Trevor Noah začal popisovat Battlefield jako jedno z nejrealističtějších herních zpracování války. Tomuhle popisu jsem se poprvé za celý stream zasmál. Opravdu, tohle byl moment, na který jsem čekal, protože to, co následně DICE ukázalo, byl úplný opak.

Vývojáři hrdě pustili trailer k Battlefield V a málokdo věřil vlastním očím. Říkal jsem si „tohle je snad vtip, nebo ne?“ Jako první v traileru vidíme, jak ozbrojená skupinka neidentifikovatelných vojáků běží do baráku, kde zabíjí další neidenifikovatelné vojáky. Rozpoznat jen lze, že na scéně pobíhá žena s protézou místo ruky a střílí na ostatní. A co víc, nikde žádné historické uniformy.

Smutný je i pohled na vojáka, který má na zádech katanu a vyskakuje oknem ven, kde pak můžeme spatřit, jak britský tank táhne německé protiletadlové dělo, které střílí po německé stíhačce. Tohle není druhá světová válka, tohle je bordel. Poté, co hráč v klipu zabije několik nepřátel, přiletí raketa V-1, která všechny, až na hráče, zabije. Rakety budou mít pravděpodobně všechny frakce, protože se jedná o věc, kterou si může přivolat i váš tým, pokud ovšem nastřádá dostatek herních bodů. Jestli se někdo bude snažit i nadále tvrdit, že toto má být autentické zpracování druhé světové války, tak nezbude nic jiného, než se jej zeptat na zdravotní stav.

Tides of war: Nový režim nabídne měsíce bojů

Vývojáři také popsali herní režim nazvaný Tides of war. Bude se jednat o několik měsíců trvající herní režim, během kterého budou hráči bojovat v klíčových bitvách druhé světové války. Nejlepší zprávou tohoto bloku bylo oznámení, že nebude žádný season pass a ani žádná dlc, která by rozdělovala hráče.

Obrázek: Odhalení Battlefield V aneb DICE ignoruje historii: Tohle není světová válka, tohle je chaos

Již za dva týdny budou vývojáři ukazovat detailnější záběry z hraní, takže stále existuje šance, že vše nebude tak hrozné, jak ukazují záběry z traileru. Už nyní ale můžeme zapomenout, že bychom si tuhle hru mohli užít jako doopravdy autentické FPS z druhé světové války. Doufejme, že šlo jen o nešťastně zrežírovaný trailer. Zatím se v načich očích jedná o zklamání a nechtěnou parodii na válku, ve které padlo ohromné množství lidí.

Jak řekl výkonný ředitel Battlefieldu: „vždy postavíme zábavu před autenticitu“. Někdy by však možná alespoň trocha skutečnostní neuškodila, obzvláště u zasazení do detailně zdokumentovaného historického období.

Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?