Unikátní monitor k PC můžete před hraním ohnout. Corsair překvapil

Pro práci monitor narovnáte, pro hraní si panel snadno ohnete. Ohebný herní monitor pro stolní počítače jsme tu ještě neměli. Za vymazlený W-OLED panel od LG si ale zákazník připlatí.

Pokud si pořizujete nový herní monitor, jedno z prvních rozhodnutí, které musíte učinit, je, zda si pořídit plochý, nebo zakřivený displej. Oba formáty nabízejí různé výhody a při zvažování LCD obrazovky často znamenají rozdíl mezi výběrem IPS nebo VA panelu. Společnost Corsair vyvíjí nový monitor, který by podle všeho mohl nabídnout to nejlepší z obou světů.

Plochý, nebo prohnutý? Monitor si ohnete dle libosti

Corsair oznámil práce na Xeneon Flex 45WQHD240, 45palcovém monitoru s rozlišením 3 440 × 1 440, který můžete ručně ohýbat a měnit tak mezi plochou a zakřivenou obrazovkou. Prototyp je po stranách vybaven dvojicí úchytů, které umožňují nastavit zakřivení W-OLED panelu vyrobeného společností LG až do maximální hodnoty 800R (míra prohnutí). Strany lze dokonce nastavovat nezávisle na sobě – i když k tomu asi není žádný praktický důvod.

Obecně platí konsenzus, že pro každodenní použití a produktivní úkoly je vhodnější klasický plochý monitor, zatímco pro hraní her je ideální zakřivený monitor, protože je zážitek z hraní více pohlcující. U monitoru 45WQHD240 bude zajímavé sledovat, jak se časem osvědčí jeho odolnost. Vzhledem k použitému panelu by to neměl být problém.

Nadstandardní herní monitor za vysokou cenu

Soudě podle ostatních specifikací bude 45WQHD240 dobrým herním monitorem. Jeho ultraširokoúhlý panel s poměrem stran 21:9 má obnovovací frekvenci 240 Hz, dobu odezvy od šedé do šedé 0,03 ms a 99procentní pokrytí DCI-P3. Je také kompatibilní s technologií G-Sync a jeho maximální jas dosahuje 1 000 nitů. Největší nevýhodou zdá se bude, že nebude podporovat montážní systém VESA.

Obrázek: Unikátní monitor k PC můžete před hraním ohnout. Corsair překvapil

Nevyhovuje vám aktuální zakřivení monitoru? Pak si ho snadno ohnete. Corsair s LG představili zajímavý koncept, který by se mohl uchytit. Foto: Se souhlasem Corsair

Xeneon Flex 45WQHD240 zatím nemá oficiální datum vydání ani cenovku. Vzhledem k parametrům bude pravděpodobně po příchodu na trh patřit k tomu nejdražšímu. Společnost Corsair slíbila, že se o další podrobnosti podělí ještě letos.

Zdroj: Corsair

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?