Švédský elektromobil Polestar 4 má být zároveň ten nejrychlejší

Od roku 2019 se švédský výrobce motorových vozidel Polestar snaží přecházet od konvenčních motorů k elektrickým alternativám. Nyní se chystá představit svůj zatím nejrychlejší model, SUV kupé Polestar 4.

V České republice se společnost Polestar příliš neprosadila. Původně tato značka existovala pouze jako název jednoho ze švédských závodních týmů, který vznikl na konci 90. let minulého století. Později se začali sami věnovat výrobě motorů, přičemž se ve výběru součástek drželi primárně tuzemského výrobce Volvo. Díky narůstající popularitě se tak dostali do hledáčku společnosti, a v roce 2015 se tak firma Polestar stala součástí koncernu Volvo Cars.

Obrázek: Švédský elektromobil Polestar 4 má být zároveň ten nejrychlejší

Švédská automobilka Polestar s výrobou v Číně již několik let vyvíjí elegantní elektromobily. Zdroj: Se souhlasem Polestar

Elektromobily Polestar  se postupně snaží najít si své zákazníky

Rok 2019 pak přinesl další změny, a společnost Polestar od této chvíle přesedlala z výroby motorů na elektromobily. Od té doby již představila veřejnosti tři své vozy. Hybrid Polestar 1 byl prvním počinem automobilky, a šlo o velmi omezenou výrobu v počtu 1500 kusů, jež měly sloužit jako lákadlo toho, co chce společnost automobilovému trhu předvést. Postupně tak byly do výroby uvedeny další dva vozy – kompakt Polestar 2 a SUV Polestar 3, tentokrát již ve větším měřítku. Letos v dubnu se pak dočkáme představení dalšího elektromobilu.

Polestar 4 si bere to nejlepší ze svých předchůdců

V pořadí čtvrtý elektromobil značky Polestar v sobě snoubí zejména koncepty modelů 2 a 3. Z pohledu provedení půjde podobně jako u třetí série vozů Polestar o SUV, svými rozměry však bude o něco menší. Přesto by měl Polestar 4 dosahovat dojezdové vzdálenosti až 600 kilometrů.

Obrázek: Švédský elektromobil Polestar 4 má být zároveň ten nejrychlejší

Design i technické detaily modelu Polestar 4 zatím zůstavají velkou neznámou. Dozvíme se brzy víc? Zdroj: Se souhlasem Polestar

Zároveň by mělo jít o dosud nejrychlejší model z portfolia výrobní linky Polestar. Podle předběžných zpráv, které se do médií dostaly ještě před oficiálním představením, bude Polestar 4 disponovat také novými designovými prvky, přičemž na jeho výrobu budou využity udržitelné materiály, které automobilka dříve využila pouze ve svých konceptech.

Více informací o novém voze plánuje společnost Polestar odhalit během automobilové výstavy v Šanghaji, která se koná 18. dubna tohoto roku. Otazník pak visí také nad cenovkou modelu. Jelikož se však vůz Polestar 2 prodával za cenu od zhruba 46 tisíc dolarů, tedy bezmála 1 milionu korun, a Polestar 3 za zhruba dvojnásobek, lze očekávat, že Polestar 4 bude někde na pomezí těchto dvou elektrovozů nejen svým provedením, ale také cenou, která se nyní odhaduje na zhruba 75 tisíc dolarů, tedy zhruba přes 1,5 milionu korun.

Obrázek: Švédský elektromobil Polestar 4 má být zároveň ten nejrychlejší

Pokud půjde vše hladce, dočkáme se v následujících letech ještě dalších dvou modelů z díly Polestaru. Zdroj: Se souhlasem Polestar

Budoucnost značky

Dle oficiálních plánů společnosti bychom se v dohledné době mohli dočkat ještě dalších dvou elektrických vozů. V roce 2024 tak nejenže model Polestar 4 opustí výrobní linku čínské továrny, ale zároveň by mělo dojít k odhalení páté verze elektromobilu, který se tentokráte pokusí rozvířit vody vyšší střední třídy. V roce 2025 se pak automobilka hodlá vrátit zpět ke svým kořenům, jelikož Polestar 6 bude vzhledem opět připomínat spíše sportovní vůz, jehož designové i technické prvky obsahoval právě první hybridní model z roku 2019. Plány však bezpochyby lépe nastíní i úspěch aktuálního modelu Polestar 4 a jeho následné prodeje.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Obrázek: Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Obrázek: Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Obrázek: Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin? Poradíme, kde bezpečně koupit kryptoměny v ČR
Jak koupit Bitcoin? Poradíme, kde bezpečně koupit kryptoměny v ČR
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu