Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl

Rozčiluje vás, že ostatní vědí, kdy si jejich zprávu přečtete? Buďte mazaní. Utajte ostatním tuto informaci za pomoci jednoduchých návodů. Jak si tajně přečíst zprávy?

Od první SMS zprávy jsme ušli opravdu dlouhou cestu. Pryč jsou doby, kdy zprávy mohly obsahovat pouze 160 znaků a emoji či gify byli čirým fantasy. Dnešní chatovací aplikace už umí prakticky cokoliv, co byste si dokázali představit. A to (bohužel) včetně potvrzení o přečtení. Víte tedy, kdy si adresát přečetl vaši zprávu, díky čemuž si můžete projít širokou škálou všech emocí při čekání na odpověď, od nervozity až po naštvání. Na druhou stranu, to samé platí o zprávách, které přistanou ve vašem telefonu. Společensky tak můžete cítit tlak na to, že byste měli odpovědět ihned, ačkoliv byste si chtěli odpověď trochu déle rozmyslet, nebo se vám zkrátka jen nehodí momentálně datlovat zprávu do telefonu. Pokud byste si přáli nebýt takto transparentní, přečtěte si návod, jak vypnout tyto ne vždy žádoucí informace.

Někdy je vypnutí potvrzení o přečtení od vaší osoby vykoupeno tím, že nevidíte, kdy byly přečteny zprávy, které jste odeslali vy. Je jen na vás, jak moc velká oběť to pro vás je. Existují alternativní řešení, o kterých si budete moci přečíst o kousek níže. Spolehlivost ale lehce pokulhává.

WhatsApp

Pokud si nepřejete mít potvrzení o přečtení viditelné ve vašich konverzacích na „Vocapu“, můžete si tuto možnost vypnout následujícími kroky: 1. Nastavení (u telefonů s operačním systémem Android se skrývá pod třemi tečkami), 2. Účet, 3. Soukromí a zde si již můžete v potvrzením o přečtení hrát podle nálady. Mějte na paměti, že potvrzení o zobrazení zprávy se ale bude i nadále zobrazovat ve skupinových konverzacích.

Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl

Tajně si přečíst zprávu ve WhatsAppu není žádná věda. Foto: Unsplash

iMessage

Pokud vlastníte telefon od společnosti Apple, komunikaci přes iMessage na vašem iPhonu jistě využíváte. Abyste zmizeli ze světa „přečtených“, otevřete v telefonu „nastavení“, pokračujte to možnosti „zprávy“ a zde, zhruba uprostřed všech možností, vypněte „Potvrzení o přečtení“. Můžete ale toto potvrzení vypnout i u jednotlivých konverzací a u například rodiny si ho zachovat. Otevřete vybranou konverzaci, klikněte na informace o kontaktu a vypněte nebo zapněte „Potvrzení o přečtení“ – původně se toto nastavení bude odvíjet od toho, co si zvolíte v hlavním nastavení.

Signal

Potvrzení o přečtení můžete vypnout i u aplikace Signal. Rozklikněte svůj profilový obrázek v levém rohu, dále otevřete „Nastavení“ (pouze na telefonech s iOS), poté „Soukromí“ a (pro změnu) „Potvrzení o přečtení“. Toto nastavení se aplikuje na všechny vaše konverzace. Pod touto položkou naleznete další možnosti, u kterých stojí za zvážení jejich nastavení.

Telegram

U aplikace Telegram možnost vypnutí informace o přečtení zprávy není možné. Jediné, co můžete ovlivnit, je viditelnost toho, zda jste momentálně online, a to jak pro konkrétní osoby, tak pro všechny vaše kontakty. Na Androidech nejdříve klikněte na tlačítko „Menu“ v levém horním rohu, kde otevřete „Nastavení“. Pokud máte „jablíčko“, přejděte rovnou do „Nastavení“ na hlavní stránce. Zde na vás čeká položka „Soukromí a zabezpečení“ a „Naposledy aktivní“. Zde už máte možnost zvolit, kdo může vidět čas poslední vaší aktivity. Vybrat si můžete mezi Všichni, Mé kontakty a Nikdo. Přidat můžete i výjimky. V případě vypnutí této informace ostatní uvidí pouze přibližný čas, kdy jste se v aplikaci pohybovali (například „během týdne“).

Instagram

Instáč“ je další aplikací, která vám potvrzení o přečtení nedovolí ovládnout. Jediné, co můžete udělat, je skrýt status vaší aktivity. Nikdo tedy neuvidí, kdy jste byli naposledy aktivní. Klikněte na svém profilu v pravém horním rohu na tři čárky zobrazující „Možnosti“, zde na „Nastavení“, ve kterém přejdete na „Soukromí“, kde si můžete nastavit stav aktivity, jak se vám zlíbí.

Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl

Instagram umožní přečtení zprávy bez upozornění odesílateli také. Foto: Unsplash

Twitter

Pokud nechcete pisatelům na Twitteru prozradit, zda jste si jejich zprávu přečetli, v mobilní aplikaci klikněte na svůj profilový obrázek. Zobrazí se vám seznam možností, kde si ve spodní části otevřete možnost „Nastavení a soukromí“. Pokračujte na „Soukromí a bezpečnost“, poté na „Soukromé zprávy“. Zde si již, kromě jiného, můžete nastavit i zda chcete zobrazovat potvrzení o přečtení. Nezapomeňte, že u zpráv, které spadají do žádostí o zprávy, tedy od osob, které nesledujete, se potvrzení o přečtení nezobrazuje, ani když si zprávu otevřete.

Facebook Messenger

Bohužel, v Messengeru od Facebooku nemůžete potvrzení o přečtení ovládat. Jediné, co můžete změnit, je zobrazení vaší poslední (současné) aktivity. Klikněte na svoji profilovou fotografii v levém horním rohu, vyberte „Aktivní stav“ a rozhodněte se, zda chcete ukázat, že jste aktivní.

Tajné cestičky…

Jako u všeho, i zde existují triky, kterými se můžete stát vládcem potvrzení o přečtení. Jedním z nich je zobrazit zprávu pouze v náhledu v notifikacích, aniž byste zprávu opravdu otevřeli. Bohužel, tento způsob není příliš efektivní u dlouhých zpráv, jelikož se zobrazuje pouze omezený počet znaků a podstatná část zprávy vám tak může zůstat skryta.

Množství zobrazeného textu ale lze změnit. V telefonech s operačním systémem Android otevřete „Nastavení“ a „Oznámení“. Povolením funkce „Oznámení na uzamčené obrazovce“ a „Citlivá oznámení“ můžete zajistit, aby se zobrazovala co největší část příchozích zpráv.

Na iOS telefonech otevřete „Nastavení“ a stejně jako u předchozího OS „Oznámení“. Nastavte si „Náhledy“ na „Vždy“. Můžete si ale nastavit způsob zobrazení oznámení i u jednotlivých aplikací.

Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl

Chatovací aplikace a sociální sítě umožňují řadu informací skrýt. Jen je potřeba vědět, kde hledat. Foto: Freepik

Druhou možností je zapnout na telefonu režim letadlo předtím, než příchozí zprávu otevřete. Tím se odpojíte od internetu a změna stavu zprávy se tak nezaznamená. Tento způsob ale nefunguje u všech aplikací – některé vám zprávu bez připojení k internetu ani neotevřou. Také to ale znamená, že v okamžiku, kdy se znovu spojíte s okolním světem vypnutím letového režimu, potvrzení o přečtení zprávy se odešle. Dokud tak nebudete chtít učinit, budete použití vašeho telefonu velmi omezené.

Tyto způsoby obcházení standardního nastavení nejsou ideální, ale můžete tak získat o trochu více času na rozmyšlení si odpovědi i u aplikací, kde tuto pro někoho ošemetnou informaci nemůžete ovládnout podle svého.

5 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Sapalinský

Tak nevím,jestli autorka kdy viděla Instagram.Ani ve verzi pro PC,ani v mobilní verzi IG nejsou tři čárky.Max. tři tečky.Natož aby šlo nastavit uvedené.

Michaela H.

Zdravím, pane Sapalinský,

A jste si jistý, že koukáte do instagramu?
Na mém telefonu to funguje zcela bez problémů úplně přesně podle návodu.

Děkuji a přeji krásný den

MH

Majkl76

Na FB Messengeru stačí dát omezit a druhá osoba nemá tušení co máte přečtený a co ne a nevidí vás ani online

this0nne

Taky to jde cist pres notifikace.

Jozef 1

Xiaomi 11- Android- WhatsApp. Odzkoušel jsem Letadlo. Vypnutí přečtení po zapnutí Letadlo funguje a i po opakovaném zapnutí se nezobrazilo. Ale k překvapení to zprávu o doručení odeslalo za 5 minut. Takže návod nefunkční. On to ale zmiňuje. Jen jsem to ověřoval.

Obrázek: Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Obrázek: Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Obrázek: Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Obrázek: Rozvíjejte své dovednosti v éře AI: Inspirujte se na květnovém WebExpo 2024
Rozvíjejte své dovednosti v éře AI: Inspirujte se na květnovém WebExpo 2024
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu