Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Xiaomi dnes na MWC v Barceloně představilo svou nejnovější vlajkovou řadu smartphonů, Xiaomi 13. Řad vznikla v úzké spolupráci se společností Leica Camera, což se odrazilo na fotovýbavě vlajkových modelů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Co nabídne trojice nových modelů a na kolik vyjde v České republice?

  • Xiaomi představilo modely Xiaomi 13, 13 Pro a 13 Lite.
  • Díky spolupráci s Leicou nabízí fotomobil 13 Pro opravdu zajímavou fotovýbavu.
  • České ceny jsou především u vlajkových modelů nezvykle vysoké. Výrobce chce zaujmout v prémiovém segmentu.

Očekávaná dvojice vlajkových modelů je navržena společně s firmou Leica a nabízí profesionální optické objektivy. Prémiovou výbavu doplňuje výkonný SoC Snapdragon 8 Gen 2 a precizní zpracování.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Velký ostrůvek fotoaparátu má své opodstatnění. 1″ čip a kvalitní optika potřebují dostatek místa. Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

Xiaomi 13 a 13 Pro: Fotomobily s čočkami Leica a 1″ snímačem

Každý aspekt systému fotoaparátů Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro, od hardwaru a kvality obrazu až po UI/UX design, byl vytvořen ve spolupráci se společností Leica, aby poskytoval profesionální zážitek z fotografování smartphonem,“ zmiňuje výrobce. Oba smartphony jsou vybaveny trojitou sestavou fotoaparátů s optickými čočkami Leica.

Systém fotoaparátů Leica Vario-Summicron 1:19-2,2/14-75 ASPH. u smartphonu Xiaomi 13 Pro pokrývá ohniskové vzdálenosti od 14 mm do 75 mm a skládá se z 23mm širokoúhlého hlavního fotoaparátu s mimořádně velkým 1palcovým snímačem IMX989, 75mm plovoucího teleobjektivu a 14mm ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Xiaomi 13 Pro chce být fotomobilem. Výbava ho opravdu řadí mezi vlajky. Problémem by mohla být vysoká cena. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Snímač IMX989 se v portfoliu Xiaomi poprvé objevil u modelu 12S Ultra a je největším snímačem, který kdy byl zabudován do chytrého telefonu. Ve své vlajkové lodi X90 Pro jej používá i čínské vivo. Telefony se chlubí vysokým dynamickým rozsahem, vynikající schopností zachycovat světlo a rychlými reakcemi. Díky tomu jsou výsledkem snímky s výrazným kontrastem a definovanými texturami. Nový 75mm teleobjektiv smartphonu, který využívá technologii vnitřního ostření, využívá konstrukci s plovoucí čočkou a dosahuje rozsahu ohniskových vzdáleností od 10 cm do nekonečna, což je ideální pro pořizování portrétů i detailních záběrů.

Xiaomi 13 má rozsah optického zoomu 0,6x až 3,2x a je také vybaveno 75mm teleobjektivem.

Hardwarová výbava za 1

WP DataTables

Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro nabízejí širokou škálu detailních možností nastavení fotoaparátu, které nadchnou jak milovníky fotografování, tak profesionální fotografy. Softwarová funkce master-lens system poskytuje skvělou ohniskovou vzdálenost a hloubku ostrosti pro zachycení dokonalých portrétů. Uživatelé si také mohou vybrat dva odlišné fotografické styly – Leica Authentic Look a Leica Vibrant Look, které nabízejí estetické možnosti při zachování přesnosti snímků a nabízejí mírnou saturaci.

Díky technologii Xiaomi Imaging Engine mají Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 nejsilnější výpočetní fotografické schopnosti ze všech vlajkových lodí Xiaomi. Nejenže se zvyšuje rychlost pořizování fotografií, ale také umožňuje zařízením automaticky zaostřit na určité objekty v pohybu pomocí funkce Xiaomi ProFocus.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Xiaomi 13 je příjemně kompaktní telefon, který se vejde i do menší ruky. Výbava je ale prémiová. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Oba smartphony umožňují manuální nastavení parametrů snímání v profesionálním režimu. Xiaomi 13 Pro podporuje 10bitový RAW DNG fotoaparátu a barevné profily vytvořené společností Adobe, což profesionálům poskytuje větší prostor pro následné úpravy v programech Adobe Photoshop a Adobe Lightroom.

Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro vynikají také při natáčení videa. Obě zařízení, která jsou výjimečným nástrojem pro profesionální kameramany, umožňují uživatelům tvořit v Dolby Vision s živými barvami, ostrými kontrastními poměry a bohatými detaily, pořizovat 4K Ultra Night videa a nabízejí stabilizaci videa HyperOIS pro záznam ve výjimečné kvalitě.

Skvělý výkon díky Snapdragon 8 Gen 2

Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro jsou poháněny výkonnou mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 2. Oproti předchozí generaci došlo k nárůstu výkonu GPU o 42 %, resp. 49 %, zatímco výkon CPU a energetická účinnost se zvýšily o 37 %, resp. 47 %.

Zařízení jsou připravena na Wi-Fi 7 se systémem mobilního připojení Qualcomm FastConnectTM 7800. Xiaomi 13 Pro je vybaveno technologií High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link, která umožňuje vícenásobné a současné připojení na frekvencích 5 GHz a 6 GHz a je schopna realizovat velmi vysoké rychlosti až 5,8 Gb/s spolu se sníženou latenc. Xiaomi 13 je naproti tomu vybaveno funkcí Dual Band Simultaneous (DBS) Multi-Link a je schopno realizovat síťové rychlosti až 3,6 Gb/s.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

V balení modelům nic nechybí. Samozřejmostí jsou u Xiaomi rychlonabíječky. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro jsou vybaveny systémem správy baterie Xiaomi Surge, který využívá nabíjecí čip Surge vyvinutý společností Xiaomi pro delší životnost a vylepšený zážitek. Xiaomi 13 disponuje baterií s kapacitou 4 500 mAh s nejvyšší hustotou energie při stejném výkonu, takže bez problémů vydrží celý den. Podporuje také 67W kabelové turbo nabíjení a 50W bezdrátové turbo nabíjení. Xiaomi 13 Pro se mezitím může pochlubit ještě větší 4 820mAh baterií se 120W HyperCharge, která je schopna se nabít na 100 % za pouhých 19 minut.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

120W nabíječka u modelu 13 Pro nabije smartphone do 19 minut. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Prémiové AMOLED displeje

Xiaomi 13 je k dispozici v černé Black a zelené Flora Green barvě, a má stylový design s plochým displejem s rovnými okraji a 2,5D zakřivenou zadní stranou. Atraktivní i pohodlné do ruky, Xiaomi 13 má neuvěřitelný poměr obrazovky k tělu 93,3 % a 1,61 mm ultra tenké rámečky, což přináší neuvěřitelný zážitek ze sledování videa, zejména u zařízení této velikosti. Xiaomi 13 je vybaveno velkým 6,36″ FHD+ AMOLED displejem, který díky materiálu E6 AMOLED zajišťuje zobrazení obsahu se vysokou přesností barev a jasem při nižší spotřebě energie.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Vysoký jas a živé barvy. Xiaomi sáhlo po kvalitních AMOLED panelech a je to znát. Foto: Ondřej Košťál, redakce inSmart.cz

Xiaomi 13 Pro má naopak 3D zakřivené keramické tělo, který plynule přechází zejména do režimu fotoaparátu. Dodává se ve dvou barvách, bílé Ceramic White a černé Ceramic Black, a navíc se příjemně drží v ruce. Displej WQHD+ AMOLED s frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou 6,73″ nabízí příjemnou podívanou. Díky stejnému materiálu E6 je schopen dosáhnout jasu 1 200 nitů na celé obrazovce a maximálního jasu 1 900 nitů, stejně jako zobrazit přesné barvy díky displeji TrueColor. Díky podpoře Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG a také Dolby Atmos poskytuje zařízení skutečně pohlcující audiovizuální zážitek.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Obě zařízení jsou odolná proti prachu a vodě podle normy IP68. Keramická záda modelu 13 Pro se chlubí keramikou s medicínskou certifikací. Foto: Se souhlasem Xiaomi

5 let aktualizací a 3 generace Androidu

Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 nabídnou 3 generace aktualizací systému Android a 5 let bezpečnostních aktualizací. Kromě toho díky podpoře funkce digitálního klíče od auta v systému Android umožní Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 uživatelům sdílet s blízkými digitální klíče od auta, aby mohli odemknout, zamknout a nastartovat svůj vůz.

Uživatelé Xiaomi 13 Pro i Xiaomi 13 navíc získají 1 mimozáruční opravu bez nákladů na práci během 2leté záruční doby (zákazníci hradí pouze náhradní díly a náklady na logistiku). Nebo mohou uživatelé Xiaomi 13 místo tohoto benefitu využít 1 výměnu displeje zdarma v případě náhodného poškození (platí pouze 6 měsíců od zakoupení a pro zařízení zakoupená do 1 roku od uvedení výrobku na trh).

Xiaomi nyní nabízí mezinárodní záruční servis smartphonů na více než 40 trzích po celém světě. Uživatelé smartphonů Xiaomi 13 Pro, kteří splňují záruční podmínky zařízení, mohou využívat záruční servis po celém světě u kteréhokoli určeného autorizovaného poskytovatele služeb Xiaomi.

Cena a dostupnost

Řada Xiaomi 13 bude v České republice v prodeji od 13. března 2023.

Xiaomi 13 Pro bude k dispozici ve dvou barvách (černé Ceramic Black, bílé Ceramic White) se dvěma variantami úložiště. Verze s 12GB RAM a 256GB úložištěm vyjde na prémiových 31 499 Kč. Vzhlede k ceně to bude mít nové Xiaomi opravdu těžké.

Xiaomi 13 bude k dispozici ve třech barvách (černé Black, bílé White, zelené Flora Green) se dvěma variantami úložiště. Verze s 8GB RAM a 256GB úložištěm vyjde na 23 499 Kč.

Předprodej láká na fototiskárnu zdarma

Mobilní telefony Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 bude možné zakoupit také v předprodeji od 27. února do 12. března 2023. Při předobjednání zákazník získá slevu ve výši 1 500 Kč a dárek, kterým je tiskárna Xiaomi Instant Photo Printer 1S včetně toneru a sady fotografických papírů. Samotná cena této tiskárny činí 3 790 Kč. Pokud navíc zákazník napíše na telefon recenzi, získá slevu 1000 Kč na další nákup.

Xiaomi 13 Lite: Je libo dva selfie fotoaparáty?

Xiaomi 13 Lite je přizpůsobeno mladým uživatelům chytrých telefonů, kteří jsou nadšenci do pořizování jedinečných selfie. Zařízení je vybaveno dvěma předními fotoaparáty. Zatímco 32MP přední fotoaparát zachycuje čisté snímky, 8MP přední fotoaparát pomáhá poskytovat dodatečné informace o hloubce pro přirozeně vypadající bokeh. Na přední straně zařízení se u rámečku také nachází dvojice diod pro přisvětlení obličeje při špatných světelných podmínkách.

Obrázek: Leica v hlavní roli: Nové smartphony Xiaomi 13 zaujmou fotoaparáty a mají výkonu na rozdávání

Dvojice selfie fotoaparátů dokáže lépe vytvořit bokeh efekt. Kvalita selfies by měla být nesrovnatelně lepší, než u většiny konkurence. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Přidanou hodnotu pro náruživé tvůrce obsahu na sociálních sítích nabízí zařízení také zábavné funkce, jako je Dynamic Framing, která chytře rozpozná počet osob v záběru, automaticky upraví zorné pole a podle potřeby přiblíží nebo oddálí záběr, čímž minimalizuje zkreslení selfie, a také funkce Selfie zoom, Pocket mirror a Xiaomi Selfie Glow, které jsou všechny navržené tak, aby umožnily snadné pořizování vysoce kvalitních selfie a videohovorů.

WP DataTables

Pro podporu plynulého každodenního provozu je mobilní telefon Xiaomi 13 Lite vybaven výkonnou mobilní platformou Snapdragon 7 Gen 1, 120Hz AMOLED displejem spolu s možností 67W rychlého nabíjení. To vše v 7,23 mm tenkém a 171 g lehkém těle.

Xiaomi 13 Lite bude k dispozici také ve třech barvách (modré Blue, růžové Pink a černé Black) se dvěma variantami úložiště. Varianta s 8GB RAM a 256GB úložištěm vyjde na 11 999 Kč.

Xiaomi se letos předvedlo ve velkém stylu. Jaké jsou další novinky od Xiaomi z MWC 2023? Chytrá sluchátka Xiaomi Buds 4 Pro, elektrickou koloběžku s dvojitým odpružením Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra či chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Pro.

Zdroj: MWC, TZ Xiaomi

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kent

Ta cena je opravdu nepovedený vtip. Dobrý mobil, ale za tuhle cenu ani čirou náhodou. A ty slevy pro děti „dáme vám lízátko a tiskárnu!“ tomu nijak nepomůžou.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu