Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Bezdrátová sluchátka k chytrému telefonu nejsou zdaleka jen AirPods od Apple. V redakci jsme se podívali na Bluetooth sluchátka Jabra Elite 65T, která nabídnou skvělý zvuk i výdrž až 15 hodin. Jaká jsou?

Kvalitní zvuk už dávno není závislý na drátech. Dánský výrobce Jabra je známý kvalitou svých produktů, přičemž podstatnou část jeho portfolia tvoří právě bezdrátové modely. Jinak tomu není ani u řady Elite, která svým provedením v kombinaci s powerbankou vyzývá AirPods od Apple, ale přidává navrch praktičtější design a skvělý zvuk. Velmi podobná je i cena, která se v českých e-shopech pohybuje kolem 4 700 Kč.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Trh s bezdrátovými sluchátky stále roste. Podle analýzy společnosti Futuresource Consulting se v roce 2018 mělo na trh podívat na 374 milionů kusů bezdrátových sluchátek. To je přibližně 10% nárůst oproti roku 2016. Je tak zřejmé, že s tímto segmentem musíme i nadále počítat a je třeba věnovat mu zvýšenou pozornost.

Obsah balení

Výrobce vedle samotných sluchátek přidal do balení také základní příslušenství a výbavu. Nejdůležitější částí je pouzdro kombinované s powerbankou, které slouží pro bezpečné přenášení sluchátek v kapse a zároveň k jejich nabíjení. Samozřejmostí jsou pak náhradní špunty, díky kterým si může nositel vybrat velikost vyhovující přesně do ucha. Špunty jsou přítomny v trojici velikostí, což není mnoho, ale např. v našem případě byla velikost vyhovující.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Vzhledem k tomu, že pouzdro je nabíjeno microUSB kabelem, nalezneme v balení také příslušný kabel. Poslední položkou v balení je návod v několika jazycích včetně češtiny.

Design a ovládací prvky

Tvar sluchátek odpovídá tvaru ucha je přizpůsoben tak, aby v nich pohodlně držel. Vložení sluchátek do ucha probíhá nejprve zastrčením špuntu do ucha a následně pootočením sluchátka, čímž zapadne dovnitř a pevně drží. Zde může nastat malý problém při několika prvních nasazení sluchátek. Jakmile se však správný pohyb naučíte, už je to snadné.

Na vnější straně sluchátek se nachází kruhová tlačítka. Levé sluhcátko slouží k ovládání hlasitosti a přehrávače. Stisknutím tlačítka na pravém sluchátku dojde ke zvednutí hovoru, podržením k vyvolání hlasového asistenta (na výběr je Amazon Alexa a Google Assistant či Apple Siri) a dlouhým podržením dojde k vypnutí sluchátek.

WordPress Tables Plugin

Na těle každého sluchátka se nachází zabudovaná dvojice mikrofonů – celkem jsou zde 4. Na zadní straně sluchátka lze spatřit dvojici kontaktů sloužících k nabíjení po vložení sluchátek do pouzdra/powerbanky.

Párování a pohodlnost nošení

Po zapnutí sluchátek stisknutím bočních tlačítek po dobu 3 sekund dojde k zapnutí párování, po němž stačí v chytrém telefonu vyhledat dostupná Bluetooth zařízení a potvrdit párování. Sluchátka se připojí a pro každé další spojení už stačí sluchátka pouze vyndat z pouzdra.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Nevýhodou je, že poslech s jedním nasazeným sluchátkem je možný pouze v případě, pokud se jedná o pravé sluchátko. Pravé totiž slouží jako master, a tedy i jako vysílač do levého. Levé je pouze přijímač, přičemž přenos do levého není realizován skrze Bluetooth. Podle informací inSmart.cz přímo z Jabry se jedná o technologii Near Field Magnetic Induction (NFMI). Důvodem je, že signál Bluetooth hůře prochází kapalinou a lidská hlava s mozkem jsou tvořeny převážně vodou.

Sluchátka jsou vhodná také pro sportovce, které potěší krytím IP55. Na nošení do sprchy to tedy ještě nebude, troška vlhkosti a kontakt s potem při sportu však sluchátkům neuškodí.

Kvalita zvuku potěší i náročné uživatele

Poslech je s Jabra Elite 65T příjemný. Po vyndání z poudra dojde k automatickému zapnutí sluchátek, k vypnutí dojde po navrácení zpět, případně po podržení pravého tlačítka.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Kvalita zvuku a především jeho vyváženost je perfektní. Milým překvapení jsou basy v dostatečné intenzitě, ne však příliš, jak bývá u mnohých produktů na trhu časté. Výšky jsou čisté a střední pásmo i středu jsou zastoupeny v dostatečné míře. Právě zvuk nás během testování opakovaně mile překvapil. Díky aplikaci pro iOS a Android si lze navíc pohrát s ekvalizérem a zvukový zážitek upravit dle libosti.

Funkce redukce okolního šumu zde neslouží při poslechu, ale pouze při hovorech. Čtveřice integrovaných mikrofonů pomáhá odstínit hluk a šum okolního větru. Nejedná se tedy o klasickou noise cancelation funkci pro poslech. Odstínění okolního hluku je však díky konstrukci sluchátek velmi dobré a jako u jiných sluchátek špuntové konstrukce i zde není okolí prakticky slyšet.

Další šikovné funkce: Vyndáte sluchátko z ucha a hudba se zastaví

Podobně jako Apple Airpods mají sluchátka Jabry funkci, při které stačí vydat jedno ze sluchátek z ucha a hudba či audiokniha se pozastaví. Jedná se o praktickou vychytávku, která výrazně zlepšuje zážitek z nošení sluchátek.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

Aplikace Jabra Sound+ od Jabry k používání sluchátek zapotřebí není. Přidává však zajímavé funkce, které nepochybně mnozí uživatelé ocení. V první řadě díky ní lze sluchátka aktualizovat na nový firmware. Ke kontrole aktuálnosti dochází automaticky a poté je uživatel vyzván k vložení sluchátek do pouzdra, kde dojde během několika minut k instalaci firmwaru. Krabička v takovém případě svítí fialově. Jindy svítí zeleně a červeně podle stavu nabití.

Obrázek: Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Jabra Elite 65T: Jaký je vyzyvatel Apple AirPods?

V aplikaci dostupné pro Android i iOS lze mj. nastavovat vlastnosti zvuku díky ekvalizéru, čímž však možnosti zdaleka nekončí. Šikovná je možnost přehrávání uklidňujících zvuků, jaké jsou déšť či zvuky lesa. Nastavit lze intenzitu těchto zvuků stejně jako lze nastavit, zda má být skrze mikrofony do sluchátka propouštěn okolní zvuk, abyste např. v kanceláři mohli reagovat na okolní podněty.

Závěrem

Sluchátka se cenou kolem 4 500 Kč řadí k dražším modelům, stojí však za každou korunu. Kvalitní zvuk společně s povedenou konstrukcí dělá z Elite 65T jedny z nejpovedenějších bezdrátových sluchátek na trhu ve své cenové kategorii. Praktické pouzdro prodlouží výdrž sluchátek až na 15 hodin a zároveň poslouží jako ochrana pro každodenní nošení po kapsách. Případnou koupí modelu Jabra Elite 65T rozhodně neprohloupíte a pokud hledáte zajímavou alternativu k Apple Airpods s odpovídající kvalitou a špuntovou konstrukcí, jedná se o dobrou volbu.

Hodnocení
 • Výdrž na baterii - 9.5/10
  9.5/10
 • Zpracování - 8.5/10
  8.5/10
 • Zvuková reprodukce - 9.5/10
  9.5/10
 • Funkce - 9/10
  9/10
9.1/10

Obrázek: Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Obrázek: Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu