Samsung Galaxy Watch 4 konečně s Wear OS. Nabídnou měření celého těla

Nové chytré hodinky od Samsungu zahodily vlastní systém Tizen a nyní běží na Wear OS od Googlu. Spolu s tím se stane od 27. srpna placení hodinkami s Wear OS realitou.

Letošní ročník Samsung Unpacked nebyl kdo ví jak revoluční. Máme tedy evoluci na poli ohebných telefonů Fold 3 a Flip 3, o něco vylepšená bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2 a chytré hodinky Watch 4. U nich se největší změna udála pod kapotou, jelikož před pár měsíci Google při představení nové verze operačního systému Wear OS uvedl, že na něm pracoval se společností Samsung.

Samsung Galaxy Watch 4

Zapomeňte na Tizen, vlastního asistenta Bixby nebo Samsung Pay. Pro naši zemi bychom měli zajásat. Jednou z největších novinek je totiž přechod na operační systém Wear OS, což znamená mraky doinstalovatelných aplikací, Google Asistent, který pravděpodobně bude umět česky dříve, než Bixby a především, Google Pay. Poprvé tak můžete platit hodinkami od Samsungu. Avšak nejedná se o čistý operační systém, ale v nové verzi je možné mít vlastní grafické nadstavby. Proto i na hodinkách běží grafické prostředí One UI.

Představeny byly 2 verze, z nichž první, Galaxy Watch 4, je nástupce Galaxy Watch Active. Jde o moderní design, který tvoří ploché hliníkové tělo a displej. Jde o hodinky spíše pro sportovně založené jedince. Hodinky jsou nabízeny ve dvou velikostech, přičemž menší mají displej o velikosti 1,19″ s rozlišením 396 × 396 pixelů, větší pak 1,36″ a rozlišení 450 × 450 pixelů. V obou případech se jedná o Super AMOLED displej s možností stále zapnutého displeje (always-on).

Menší hodinky jsou označované jako 40mm a jejich fyzické rozměry jsou 40,4 × 39,3 × 9,8 mm a váží 25,9 gramu. Větší 44mm mají 44,4 × 43,3 x 9,8 milimetrů a váží 30,3 gramu. Ovládaní probíhá dotykovým displejem, případně dvěma bočními tlačítky. Na spodní straně se nachází všechny potřebné senzory. Hodinky umí měřit tep, tlak, kyslík v krvi, kroky, spánek včetně chrápání a nově také spočítat celé tělo. Při tomto měření se během 15 sekund po přiložení dvou prstů na tlačítka hodinek dozvíte, kolik přibližně máte v těle kterého tuku, svalů nebo vody.

Uvnitř hodinek se nachází před pár dny představený čipset Samsung Exynos W920, který obsahuje dvě výkonná jádra ARM Cortex-A55, vyrobený 5nm výrobním procesem. Doplňuje ho 1,5 GB operační paměti a 16 GB vnitřního úložiště, což je dost pro uložení oblíbených skladeb. Větší hodinky znamená i větší baterie, proto 44mm model nabídne kapacitu 361 mAh, což by mělo být dostatečné pro 2 dny výdrže. Menší slibují až jeden a půl dne bez alway-on displeje, jejich baterie má kapacitu 247 mAh. Hodinky se nabíjejí bezdrátově a je tady možné použít třeba reverzní bezdrátové nabíjení od jiných telefonů.

Samozřejmostí je u hodinek Bluetooth 5.0, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Beidou a Galileo. Větší z modelů také obsahuje LTE modul, díky eSIM tak můžete být online nebo telefonovat i bez telefonu.

Hodinky budou dostupné od 27. srpna v černé a stříbrné barvě, menší pak ještě ve zlato-růžové, větší v zelené. Ceny menších hodinek je stanovena na 6 999 Kč, větší následně 7 599 Kč a větší s podporou LTE pak 8 999 Kč. Pro předobjednávky je připraven dárek v podobě duální nabíječky pro telefon a hodinky za 1 599 Kč zdarma.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Hodinky s přídomkem Classic značí, že se jedná pro milovníky klasických hodinek. V tomto případě na první pohled nepoznáte, že se jedná o chytré hodinky. U řady Classic zůstala otočná mechanická luneta, kterou lze procházet prostředí hodinek. Jinak se většina specifikací rovná modelu Watch 4.

Abych se tedy neopakoval, pojďme si projít nejprve fyzické rozměry. I Watch 4 Classic jsou ve dvou velikostech. Menší, 42 mm, o rozměrech 41,5 × 41,5 × 11,2 m a s hmotností 46,5 gramů, větší pak 46 mm s rozměry 45,5 × 45,5 × 11 mm a hmotnosti 52 gramů.

Přední stranu osedlal stejná Super AMOLED displej, jako u předchozích hodinek. Stejné jsou i jeho parametry, tedy 1,19″ s rozlišením 396 × 396 pixelů nebo 1,36″ a rozlišení 450 × 450 pixelů. Pod kapotou je stejný procesor, stejná výbava, dole stejný snímač a taktéž mají dvě boční tlačítka.

Hodinky Galaxy Watch 4 Classic odstartují prodej taktéž 27. srpna v černé a stříbrné barvě. Ceny jsou o něco vyšší, menší model je za cenu 9 499 korun, větší za 9 999 Kč a nakonec větší verze s LTE přijde na 11 499 Kč. V předobjednávkách dostane zákazník zdarma duální bezdrátovou nabíječku na telefon a hodinky v ceně 1 599 Kč.

Zdroj: vlastní, úvodní foto: Samsung se souhlasem

Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11
Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11