Samsung The Freestyle: Lehký přenosný projektor vytvoří kinosál prakticky kdekoliv

Přenesete jej kam potřebujete, připojíte k mobilu a vytvoříte kino pro rodinu a kamarády. Samsung do nového projektoru pro mladé uživatele umístil slušné reproduktory a funkce pro automatickou optimalizaci obrazu. Díky zmíněným funkcím a otočné konstrukci stačí projektor namířit na vybraný povrch a zapnout projekci. Nemusí však sloužit jen jako projektor.

Společnost Samsung Electronics představila před veletrhem CES 2022 zcela nové přenosné promítací a zábavní zařízení The Freestyle. Nejnovější technologie a mimořádná flexibilita nabízejí nejlepší možný obraz v libovolných podmínkách a spoustu další zábavy pro všechny, kteří se nechtějí vzdát technických vymožeností ani na cestách.

Přenosný projektor pro mladé

The Freestyle je určen především generaci Z a mileniálům. Dá se používat jako projektor, chytrý reproduktor nebo zařízení pro náladové osvětlení. Díky svému kompaktnímu tvaru a hmotnosti pouhých 830 gramů je snadno přenositelný, takže si ho můžete vzít kamkoli s sebou a proměnit jakýkoli prostor na malý kinosál.

Na rozdíl od běžných skříňových projektorů umožňuje konstrukční řešení The Freestyle otáčet zařízení až o 180 stupňů, takže dokáže promítat obraz kdekoli chcete – na stole, na podlaze, na stěně, nebo dokonce na stropě – a nepotřebujete k tomu žádné samostatné promítací plátno. O vše se stará zabudovaný stojánek.

Obrázek: Samsung The Freestyle: Lehký přenosný projektor vytvoří kinosál prakticky kdekoliv

The Freestyle s USB-C konektorem a otočným stojanem. Zabudované stereo reproduktory se starají o ozvučení, pro přehrávání stačí připojit mobilní telefon. Foto: Se souhlasem Samsung

The Freestyle je unikátní projektor zkonstruovaný s ohledem na maximální všestrannost a flexibilitu, aby vycházel vstříc měnícímu se životnímu stylu,“ říká Simon Sung, výkonný viceprezident a vedoucí obchodního a marketingového týmu Visual Display Bussiness společnosti Samsung Electronics. „Nabízí zábavu v libovolném prostředí a podmínkách přesně podle momentálního přání a nálady uživatelů.

The Freestyle je vybaven funkcemi plně automatického vyrovnávání a korekce lichoběžníkového zkreslení pomocí špičkových technologií. Tyto funkce umožňují přizpůsobit promítaný obraz každému povrchu v jakémkoli úhlu tak, aby byl vždy dokonale proporcionální. Funkce automatického zaostřování zajišťuje za všech podmínek perfektně ostrý obraz, a to až do velikosti 100 palců. The Freestyle je vybaven také dvojitým pasivním akustickým reproduktorem pro věrné zdůraznění basů. Zvuk proudí do všech směrů kolem projektoru, takže při sledovávání filmu nebude nikdo ochuzen o plnohodnotný zážitek.

Obrázek: Samsung The Freestyle: Lehký přenosný projektor vytvoří kinosál prakticky kdekoliv

The Freestyle lze napájet i z žárovkové objímky. Foto: Se souhlasem společnosti Samsung

Projektor můžete napájet i z žárovkové objímky

The Freestyle je kromě připojení do běžné elektrické zásuvky je možné napájet také z externích baterií, které podporují standard rychlého nabíjení USB-PD s výkonem 50 W/20 V nebo vyšším, takže se dá používat i v místech, kde není k dispozici přívod elektřiny. Díky tomu si ho uživatelé mohou vzít kamkoli s sebou, ať už jsou na cestách, na výletě v kempu a podobně.

The Freestyle je průkopníkem rovněž v tom, že je to první přenosný projektor, který se dá kromě klasické elektrické zásuvky napájet bez dodatečné elektrické instalace také z běžné žárovkové objímky E26. Varianta připojení do žárovkové objímky typu E26 bude jako první možná v USA. V České republice není s ohledem na místní podmínky tato možnost zatím k dispozici.

Když projektor nepoužíváte, nahradí stylovou lampu či reproduktor

Pokud se The Freestyle zrovna nevyužívá jako projektor k streamování obsahu, může po nasazení průsvitné krytky objektivu sloužit jako zdroj náladového osvětlení. Funguje také jako chytrý reproduktor, a umí dokonce analyzovat hudbu a synchronizovat s ní vizuální efekty, které lze promítat na zeď, na podlahu nebo kamkoli jinam.

Obrázek: Samsung The Freestyle: Lehký přenosný projektor vytvoří kinosál prakticky kdekoliv

Samsung s novým projektorem cílí na mladé. Foto: Se souhlasem společnosti Samsung

The Freestyle nabízí rovněž možnosti, jaké mají chytré televizory Samsung. Má vestavěné streamovací služby a funkce pro zrcadlení a casting, které jsou kompatibilní s mobilními zařízeními se systémy Android i iOS. Je to první přenosný projektor v této kategorii, který získal certifikaci hlavních světových partnerů nabízejících přímý přenos mediálního obsahu (OTT), aby si ho diváci mohli vychutnat v maximální kvalitě. Navíc ho můžete spárovat s chytrým televizorem Samsung (série Q70 a vyšší) a přehrávat i běžné TV vysílání, a to i když je televizor vypnutý.

Je také prvním projektorem, který obsahuje dálkové hlasové ovládání (FFV), což uživatelům umožňuje zvolit si své oblíbené hlasové asistenty pro bezdotykové ovládání zařízení.

Zdroj: Samsung

Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Hubáček

E26 závit neexistuje, oprav si to na E27, vole…

Otakar

To že ji neznáte, ještě neznamená, že neexistuje…

Aleš

Psal o normě USA. Bez toho vole je ti inteligentnější.

Ondřej Košťál

Vážený člene hovězí komunity, E26 se používá v USA a je to zcela normální závit, jako je u nás E27. Pro jistotu přikládám i důkaz včetně vysvětlení https://www.earthled.com/blogs/led-lighting-faq-frequently-asked-questions/what-is-the-difference-between-e26-e27-and-a19

Prosím, příště si nejdříve zjistěte fakta, než někoho začnete nazývat stejně, jako členy hovězí komunity, již pravděpodobně jste také členem.

Děkuji.

Tomas

No nevypadá ta špatně. Osobně mám xiaomi mi projektor 1 a je to pecka

Obrázek: Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?