Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Výrobce elektroniky Infinix donedávna dominoval převážně asijskému trhu s chytrými telefony. Značka se však již od roku 2022 snaží prosadit i u nás. Nabízí přitom velmi slušně vybavená zařízení za příjemné ceny. Podaří se jí najít si v Česku solidní klientskou základnu?

Společnost Infinix působí na trhu již 10 let

Infinix, resp. mateřská společnost Infinix Mobility, není na světovém technologickém trhu žádným nováčkem. Již od roku 2013 totiž navrhuje, vyrábí a celosvětově prodává vlastní rozšiřující se portfolio chytrých zařízení. Její cílovou skupinu pak tvoří zejména mladá generace uživatelů, kterým nabízí pokročilé technologie v rámci svých smartphonů s důrazem na vyvážený poměr ceny a výkonu. Za dobu své existence se společnosti Infinix podařilo překonat několik milníků; stala se například prvním výrobcem chytrých telefonů s výrobní linkou v Pákistánu, úspěchy pak slavila i na indickém či korejském trhu. V poslední době se pak produkty značky Infinix dostaly i do USA či do Evropy, včetně České republiky. Čím chce u nás oslovit své zákazníky?

Obrázek: Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Společnost Infinix nabízí na českém trhu hned několik telefonů. Zdroj: Se souhlasem Infinix

V portfoliu nabídky nechybí originální design či špička ve výkonu

Značka Infinix vysílá celkovým provedením svých zařízení poměrně jasnou zprávu, která odráží i samotný název společnosti. Chce dokázat, že její hranice jsou neomezené a technologické možnosti nekonečné. Design tak sází na originalitu, avšak nikoliv za cenu omezení funkčnosti či výkonu ať už v rámci práce, cestování či zábavy.

Aktuálně tak pro český trh společnost Infinix nabízí více než 10 smartphonů, mezi kterými si svého favorita vybere prakticky každý. Některé z těchto zařízení si nyní blíže přestavíme a podíváme se na to, jaké jsou jejich silné i slabé stránky.

Řada HOT: Potěší nízkou cenou a solidní výbavou

Největší část produktové nabídky společnosti Infinix tvoří zařízení série HOT, konkrétně z modelových řad 11, 12, 20 a nově i 30. Ve všech případech telefony prakticky nepřekračují cenovou hladinu 5 000 korun, což však neznamená, že by byly nějak výrazně omezeny samotnou výbavou. Infinix HOT 11 tak například nabízí FullHD+ displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, 6000mAh baterii nebo stereo reproduktory. Ještě o něco výš pak míří model Infinix HOT 11S, který lze sehnat i v provedení s 6 GB RAM paměti, přičemž ve výbavě nechybí 50MPx fotoaparát či podpora 18W nabíjení.

Ještě níž pak s cenovkou míří Infinix HOT 12i, který dnes seženete i za méně než 3 000 korun. I tak však nabízí solidní poměr 4 GB RAM a 64 GB paměti. Výrobce však musel – zcela logicky s ohledem na cenu – ustoupit v celé řadě parametrů; 6,6palcový displej však disponuje rozlišením pouze HD+, telefon se pak nabíjí přes dnes již poměrně zastaralý microUSB konektor. S přihlédnutím k ceně mu však lze řadu neduhů odpustit – o čtečku prstů, 5000mAh baterii či 13MPx fotoaparát pak nepřijdete.

Obrázek: Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Řada Infinix HOT představuje vyvážený poměr výkonu, zábavy a přívětivé ceny. Zdroj: Se souhlasem Infinix

Na začátku letošního roku pak Infinix přinesl na český trh i svou řadu Hot 20. V rámci ní aktuálně nabízí tři zařízení: HOT 20i, HOT 20 a dále pak i jeho 5G verzi. Varianta 20i se na českém trhu pohybuje na cenové hranici 2000 korun, jde tedy o skutečně základní a jednoduchý telefon. Za modely HOT 20 a HOT 20 G si pak ještě zhruba tisícovku připlatíte, výbavou se ale posunete o level výš. Displej se vrací zpět k FullHD+ rozlišení v AMOLED provedení, hlavní fotoaparát pak nabídne až 50 megapixelů. Kombinace 4 GB RAM a osmijádrového procesoru pak zajistí stabilní chod při většině využití.

Poslední novinkou letošního roku jsou pak telefony Infinix HOT 30 a HOT 30i. Ty dorazily do ČR na konci jara 2023 a jsou zatím nejvýkonnějšími zařízeními série HOT. Model HOT 30 již lze sehnat i v provedení 8GB/256GB, přičemž pořizovací cenou lehce překračuje 4000 korun. Kromě dalšího vylepšení hardwaru pak nabídne například 33W nabíjení či elegantní design celého těla. Varianta HOT 30i je pak tradičně o něco chudší výbavou, i tak však potěší nenáročné uživatele.

Infinix NOTE představuje solidní zařízení střední třídy

Kromě řady NOTE se Infinix pyšní také modely NOTE, kterých je na českém trhu také k dostání hned několik. Podobně jako řada HOT najdeme i zde modely 12, 20 a 30, z nichž všechny mají v ČR k dostání své zástupce. Nejčerstvější novinkou je pak model Note 30 Pro, který se začal prodávat teprve před několika týdny. Ten je vybaven 6,7palcovým displejem s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. O pořizování fotek se pak stará 108MPx fotoaparát, který však ve finále ani neurazí, ani nenadchne. Telefon si pak polepšil i po stránce RAM paměti, která nyní využívá až 8 GB. V balení pak potěší 68W nabíječka, kterou lze smartphony rychle nabíjet.

Obrázek: Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Telefon Infinix NOTE 30 Pro je na našem trhu teprve několik týdnů. Zdroj: Se souhlasem Infinix

ZERO ULTRA: Vlajková loď se záhadným názvem

Nejdražší zařízení z dílny Infinix na našem trhu je pak model ZERO ULTRA. Ten je k dostání již od podzimu minulého roku, i tak však poměrně zdatně obstojí mezi konkurencí i dnes. Jak již bývá zvykem, s rostoucí třídou telefonů Infinix se posouvá i jejich hardwarová výbava. ZERO ULTRA tak potěší kombinací 8 GB RAM, kterou lze virtuálně navýšit až na 13 GB. Rozlišení displeje je pak shodné s řadou Note, rozměry však je ještě o desetinku palce větší. I fotoaparát si pak polepšil, a ZERO ULTRA tak disponuje až 200MPx čočkou. Aby toho nebylo málo, o pohon se stará 4500mAh baterie, kterou lze nabíjet tryskovou rychlostí až 180 W. S cenovkou pohybující se okolo 10 000 korun již musí ZERO ULTRA zápasit s větším počtem konkurenčních telefonů, svou výbavou se však nemá rozhodně za co stydět.

Obrázek: Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Zařízení ZERO ULTRA je již několik měsíců skutečnou chloubou společnosti Infinix. Zdroj: Se souhlasem Infinix

Co chystá společnost Infinix v nadcházejících letech?

Asijští výrobci smartphonů to na evropském trhu nemají téměř nikdy jednoduché. Přesto však firmě Infinix nechybí elán ve vývoji dalších telefonů, které se pravděpodobně dříve či později dostanou i do ČR.

Aktuálně nejočekávanější novinkou je pak herní telefon Infinix GT 10 Pro, který by měl být špičkou v oblasti výkonu využitelného nejen pro mobilní hry. Uživatele pak zaujme mimo jiné nevšední cyberpunkový design, který podtrhuje samotné využití tohoto telefonu. K odhalení dalších specifikací modelu GT 10 Pro by mělo dojít v nejbližších dnech či týdnech.

Lze také očekávat, že by Infinix i nadále měla pokračovat ve vývoji nových sérií stávajících řad HOT a NOTE, a rozšiřovat tak nabídku v kategorii levných smartphonů. A co vy? Zůstanete věrní známým značkám, které český trh ovládají mnohdy i desítky let, nebo dáte tomuto u nás novému a ambicióznímu výrobci elektroniky šanci?

Obrázek: Smartphony Infinix: Co značka nabízí a jaké mobilní telefony chce přinášet na český trh?

Podaří se společnosti Infinix prorazit i mezi českými uživateli? Zdroj: Se souhlasem Infinix

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem