Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Čínský výrobce je na českém trhu velmi populární díky skvělému poměru ceny a výkonu u svých mobilních a nositelných zařízení. Xiaomi je však značkou, která toho nabízí mnohem více. V seriálu si postupně představíme, jaké chytré vychytávky zatím koupíte pouze ze zahraničí.

Xiaomi je značkou, pod kterou své produkty na trh dodávají různí výrobci. Mateřská společnost se stará především o výběr produktů a jejich distribuci na trh pod vlastní značkou. Pokud jste Xiaomi doposud vnímali pouze jako výrobce chytrých telefonů, fitness náramků a koloběžek, je to toho ve skutečnosti mnohem více. Vybrali jsme pro vás 4 netradiční produkty, které byste v nabídce Xiaomi pravděpodobně nečekali.

Tiskárna bez inkoustu – Xiaomi Zink AR Printer

Pokud vás láká moderní verze Polaroidu, ale zdá se vám neprakticky velká, může být zajímavou alternativou tiskárna na bázi zinkových fotopapírů. V praxi jde o technologii, kde není využíván žádný inkoust. Tiskárna funguje na bázi elektrického náboje a speciálního papíru, viz níže a nepotřebuje tak žádné barvy a náplně.

Jak funguje zinkový fotopapír? Tiskárna má uvnitř speciální modul, který vyšle do papíru elektrický náboj, kterým aktivuje chemickou reakci a sloučeniny obsažené v papíru tak „vyprodukují“ určitou barvu. Díky tomu je možné „vytisknout“ barevné fotografie i bez inkoustu či drahých náplní. Technologie postupně zlevňuje, nejdražší je na ní zatím samotný papír.

Levnou tiskárnu s integrovanou baterií můžete nosit v kapse a jediné co musíte udělat, je vložit do ní speciální fotopapír. Po spojení s telefonem přes Bluetooth pak můžete tisknout jakékoliv fotografie. To má oproti fotoaparátům kombinovaným se zinkovými tiskárnami výhodu v kvalitě snímků.

Tiskárna tiskne v rozlišení 400 dpi. Zajímavá je také cena, kdy pod 1 200 Kč můžete mít fototiskárnu včetně základní sady fotopapírů.

Výdejník vody s možností nastavení různých teplot – Xiaomi Xiaolang TDS Hot Water Dispenser

Výdejníky vody patří mezi oblíbenou výbavu kanceláří a nejrůznějších čekáren. Běžně jde o jednoduchý mechanismus, kdy pohybem páčky vytéká voda v pokojové teplotě a nic moc dalšího od výdejníku neočekáváme. Xiaomi ve svém portfoliu nabízí výdejník vody, který přidává chytré funkce.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Pokud si např. chcete udělat zelený čaj, hodí se na jeho přípravu voda o jiné teplotě, než na přípravu kávy. Výdejník vody od Xiaomi umožňuje stisknutím tlačítka výdej vody o požadované teplotě (přednastavit lze 5 hodnot) a během 3 sekund dojde k vydání předdefinovaného množství tekutiny.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Stačí tak vložit hadičku zařízení napojit do barelu s vodou a máte zajímavé řešení do kanceláře i domácnosti. Na podložku zařízení stačí postavit hrnek, stisknout tlačítko a vyteče voda v požadovaném množství a teplotě. Za cenu kolem 2 000 Kč jde o možnou alternativu ke konvici.

Bezkontaktní teploměr – Xiaomi Mijia iHealth

Měření teploty nemusí znamenat použití otravných kontaktních teploměrů, které v lepším případě musíte držet v podpaží. Bezkontaktní teploměr nabízí výhodu v podobě rychlého měření během jedné sekundy. Stačí jej namířit na čelo a obratem získáte výsledek.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Xiaomi vše zjednodušilo jak jen to šlo. Do zařízení dáte baterie a o nic dalšího se nestaráte. Na jeden pár AAA baterií máte možnost provést až 3 000 měření. Teploměr iHealth lze na internetu sehnat za cca 500 Kč.

Masáž kdykoliv si zamanete s Xiaomi Youpin JEEBACK

Pokud vás často bolí za krkem, možná oceníte masážní zařízení Youpin JEEBACK. Zařízení dokáže masírovat krční páteř a svaly. Zároveň s tím dokáže hřát na příjemných 42 stupňů, což dále pomáhá k uvolnění svalů.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Na jedno nabití vydrží zařízení ve tvaru nákrčníku masírovat až 4 hodiny. Jak je u Xiaomi běžné, i zde lze vše ovládat skrze chytrý telefon a volit tak ideální teplotu, intenzitu a styl masáže. JEEBACK navíc v balení ukrývá bezdrátový ovladač, díky kterému můžete zařízení ovládat i poslepu.

Napsali jsme:

Čínské Xiaomi má ve svém portfoliu mnohem více zajímavých produktů, ale vše by se do jednoho článku nevešlo. Pravdou nicméně je, že jde o značku, o které v Česku uslyšíme čím dál více. Napadají vás další zajímavé vychytávky, které výrobce nabízí? Neváhejte je zmínit v diskuzi a my je přidáme do dalšího pokračování s netradičními vychytávkami.

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Tiskarna je dobry nápad ale diky opravdu mizernému rozlišení je úplně k hovnu

Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Obrázek: Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obrázek: Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Obrázek: 5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním