Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Čínský výrobce je na českém trhu velmi populární díky skvělému poměru ceny a výkonu u svých mobilních a nositelných zařízení. Xiaomi je však značkou, která toho nabízí mnohem více. V seriálu si postupně představíme, jaké chytré vychytávky zatím koupíte pouze ze zahraničí.

Xiaomi je značkou, pod kterou své produkty na trh dodávají různí výrobci. Mateřská společnost se stará především o výběr produktů a jejich distribuci na trh pod vlastní značkou. Pokud jste Xiaomi doposud vnímali pouze jako výrobce chytrých telefonů, fitness náramků a koloběžek, je to toho ve skutečnosti mnohem více. Vybrali jsme pro vás 4 netradiční produkty, které byste v nabídce Xiaomi pravděpodobně nečekali.

Tiskárna bez inkoustu – Xiaomi Zink AR Printer

Pokud vás láká moderní verze Polaroidu, ale zdá se vám neprakticky velká, může být zajímavou alternativou tiskárna na bázi zinkových fotopapírů. V praxi jde o technologii, kde není využíván žádný inkoust. Tiskárna funguje na bázi elektrického náboje a speciálního papíru, viz níže a nepotřebuje tak žádné barvy a náplně.

Jak funguje zinkový fotopapír? Tiskárna má uvnitř speciální modul, který vyšle do papíru elektrický náboj, kterým aktivuje chemickou reakci a sloučeniny obsažené v papíru tak „vyprodukují“ určitou barvu. Díky tomu je možné „vytisknout“ barevné fotografie i bez inkoustu či drahých náplní. Technologie postupně zlevňuje, nejdražší je na ní zatím samotný papír.

Levnou tiskárnu s integrovanou baterií můžete nosit v kapse a jediné co musíte udělat, je vložit do ní speciální fotopapír. Po spojení s telefonem přes Bluetooth pak můžete tisknout jakékoliv fotografie. To má oproti fotoaparátům kombinovaným se zinkovými tiskárnami výhodu v kvalitě snímků.

Tiskárna tiskne v rozlišení 400 dpi. Zajímavá je také cena, kdy pod 1 200 Kč můžete mít fototiskárnu včetně základní sady fotopapírů.

Výdejník vody s možností nastavení různých teplot – Xiaomi Xiaolang TDS Hot Water Dispenser

Výdejníky vody patří mezi oblíbenou výbavu kanceláří a nejrůznějších čekáren. Běžně jde o jednoduchý mechanismus, kdy pohybem páčky vytéká voda v pokojové teplotě a nic moc dalšího od výdejníku neočekáváme. Xiaomi ve svém portfoliu nabízí výdejník vody, který přidává chytré funkce.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Pokud si např. chcete udělat zelený čaj, hodí se na jeho přípravu voda o jiné teplotě, než na přípravu kávy. Výdejník vody od Xiaomi umožňuje stisknutím tlačítka výdej vody o požadované teplotě (přednastavit lze 5 hodnot) a během 3 sekund dojde k vydání předdefinovaného množství tekutiny.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Stačí tak vložit hadičku zařízení napojit do barelu s vodou a máte zajímavé řešení do kanceláře i domácnosti. Na podložku zařízení stačí postavit hrnek, stisknout tlačítko a vyteče voda v požadovaném množství a teplotě. Za cenu kolem 2 000 Kč jde o možnou alternativu ke konvici.

Bezkontaktní teploměr – Xiaomi Mijia iHealth

Měření teploty nemusí znamenat použití otravných kontaktních teploměrů, které v lepším případě musíte držet v podpaží. Bezkontaktní teploměr nabízí výhodu v podobě rychlého měření během jedné sekundy. Stačí jej namířit na čelo a obratem získáte výsledek.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Xiaomi vše zjednodušilo jak jen to šlo. Do zařízení dáte baterie a o nic dalšího se nestaráte. Na jeden pár AAA baterií máte možnost provést až 3 000 měření. Teploměr iHealth lze na internetu sehnat za cca 500 Kč.

Masáž kdykoliv si zamanete s Xiaomi Youpin JEEBACK

Pokud vás často bolí za krkem, možná oceníte masážní zařízení Youpin JEEBACK. Zařízení dokáže masírovat krční páteř a svaly. Zároveň s tím dokáže hřát na příjemných 42 stupňů, což dále pomáhá k uvolnění svalů.

Obrázek: Tiskárna bez inkoustu i masáž na počkání: Xiaomi neprodává jen telefony

Na jedno nabití vydrží zařízení ve tvaru nákrčníku masírovat až 4 hodiny. Jak je u Xiaomi běžné, i zde lze vše ovládat skrze chytrý telefon a volit tak ideální teplotu, intenzitu a styl masáže. JEEBACK navíc v balení ukrývá bezdrátový ovladač, díky kterému můžete zařízení ovládat i poslepu.

Napsali jsme:

Čínské Xiaomi má ve svém portfoliu mnohem více zajímavých produktů, ale vše by se do jednoho článku nevešlo. Pravdou nicméně je, že jde o značku, o které v Česku uslyšíme čím dál více. Napadají vás další zajímavé vychytávky, které výrobce nabízí? Neváhejte je zmínit v diskuzi a my je přidáme do dalšího pokračování s netradičními vychytávkami.

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Tiskarna je dobry nápad ale diky opravdu mizernému rozlišení je úplně k hovnu

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu