Malý mobil se skvělým výkonem: Asusu unikly informace o Zenfone 9

Chcete malý telefon, ale s velkým výkonem a skvělou výbavou? Na trhu je jen několik málo modelů, které do této definice spadají. Asus na trh uvede kompaktní vlajkovou loď, která oslní výbavou a malými rozměry. Uniklé informace o Zenfone 9 ukazují, že se máme na co těšit.

Chytré telefony s sebou přinesly nárůst velikosti displejů, který se začal zastavovat až nyní, kdy už jejich velikost atakuje „tabletových“ 7 palců. Menší zařízení mají svou věrnou skupinu zákazníků a proto je s podivem, že je výběr tak malý. Do kategorie menších telefonů chce opět přispět Asus s chystaným modelem Zenfone 9, jehož propagační video uniklo na internet.

Video bylo krátce po zveřejnění na stránce Asus Zenfone Forum smazáno, ale internet nezapomíná. Díky uniklým materiálům tak víme, jak bude smartphone vypadat a jaká bude jeho výbava.

Telefon akorát do ruky

Zenfone 9 nabídne 5,9″ AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz. To je opravdu příjemná hodnota, díky které by měl telefon do ruky dobře padnout všem, kterým připadá většina smartphonů v dnešní době příliš veliká pro ovládání jednou rukou.

Obrázek: Malý mobil se skvělým výkonem: Asusu unikly informace o Zenfone 9

Smartphone velikostí displeje naváže na předchozí generaci Zenfone 8. S rozměry 148 x 68,5 x 8,9 mm je smartphone menší než podstatná část konkurenčních modelů.  Foto: Se souhlasem Asus

Z uniklých materiálů si lze všimnout také plochých hran a přítomnosti 3,5mm audio konektoru. Čtečka otisků prstů se přesunula do bočního vypínacího tlačítka, které slouží zároveň jako dotyková ploška ZenTouch podporující např. scrollování.

Voděodolný a se skvělým výkonem

Nechybí stereo reproduktory, kvalitní fotoaparáty a voděodolnost s certifikací IP68. Právě fotoaparát stojí v tomto případě za zmínku. Hlavní snímač Sony IMX766 s rozlišením 50 Mpx a šestiosou gimbalovou stabilizací bude pravděpodobně patřit ke špičce. Asus zůstal u dvojice snímačů na zadní straně. Lze předpokládat, že druhý bude opět širokoúhlý.

O špičkový výkon se postará Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a o dostatečnou výdrž na baterii akumulátor s kapacitou 4 300 mAh. Předchůdce v podobě Zenfone 8 se na českém trhu začínal prodávat za baťovských 18 490 Kč. Podobnou startovní cenovku lze tedy očekávat i u Zenfone 9. Datum vydání zatím výrobce nezmínil.

Obrázek: Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Obrázek: USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Jako chřipka: ChatGPT se stává díky studentům sezónním jevem
Jako chřipka: ChatGPT se stává díky studentům sezónním jevem
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden