Malý mobil se skvělým výkonem: Asusu unikly informace o Zenfone 9

Chcete malý telefon, ale s velkým výkonem a skvělou výbavou? Na trhu je jen několik málo modelů, které do této definice spadají. Asus na trh uvede kompaktní vlajkovou loď, která oslní výbavou a malými rozměry. Uniklé informace o Zenfone 9 ukazují, že se máme na co těšit.

Chytré telefony s sebou přinesly nárůst velikosti displejů, který se začal zastavovat až nyní, kdy už jejich velikost atakuje „tabletových“ 7 palců. Menší zařízení mají svou věrnou skupinu zákazníků a proto je s podivem, že je výběr tak malý. Do kategorie menších telefonů chce opět přispět Asus s chystaným modelem Zenfone 9, jehož propagační video uniklo na internet.

Video bylo krátce po zveřejnění na stránce Asus Zenfone Forum smazáno, ale internet nezapomíná. Díky uniklým materiálům tak víme, jak bude smartphone vypadat a jaká bude jeho výbava.

Telefon akorát do ruky

Zenfone 9 nabídne 5,9″ AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz. To je opravdu příjemná hodnota, díky které by měl telefon do ruky dobře padnout všem, kterým připadá většina smartphonů v dnešní době příliš veliká pro ovládání jednou rukou.

Obrázek: Malý mobil se skvělým výkonem: Asusu unikly informace o Zenfone 9

Smartphone velikostí displeje naváže na předchozí generaci Zenfone 8. S rozměry 148 x 68,5 x 8,9 mm je smartphone menší než podstatná část konkurenčních modelů.  Foto: Se souhlasem Asus

Z uniklých materiálů si lze všimnout také plochých hran a přítomnosti 3,5mm audio konektoru. Čtečka otisků prstů se přesunula do bočního vypínacího tlačítka, které slouží zároveň jako dotyková ploška ZenTouch podporující např. scrollování.

Voděodolný a se skvělým výkonem

Nechybí stereo reproduktory, kvalitní fotoaparáty a voděodolnost s certifikací IP68. Právě fotoaparát stojí v tomto případě za zmínku. Hlavní snímač Sony IMX766 s rozlišením 50 Mpx a šestiosou gimbalovou stabilizací bude pravděpodobně patřit ke špičce. Asus zůstal u dvojice snímačů na zadní straně. Lze předpokládat, že druhý bude opět širokoúhlý.

O špičkový výkon se postará Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a o dostatečnou výdrž na baterii akumulátor s kapacitou 4 300 mAh. Předchůdce v podobě Zenfone 8 se na českém trhu začínal prodávat za baťovských 18 490 Kč. Podobnou startovní cenovku lze tedy očekávat i u Zenfone 9. Datum vydání zatím výrobce nezmínil.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Letadla bez pilotů: Airbus sází na umělou inteligenci
Letadla bez pilotů: Airbus sází na umělou inteligenci
Obrázek: Česká umělá inteligence dobývá vesmír. Analyzovat satelitní snímky dokáže i mimo Zemi
Česká umělá inteligence dobývá vesmír. Analyzovat satelitní snímky dokáže i mimo Zemi
Obrázek: Kvalitativní vs. kvantitativní analytika aneb proč je důležité mít obojí
Kvalitativní vs. kvantitativní analytika aneb proč je důležité mít obojí
Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější
Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?
Obrázek: Preferujete kancelář? Jak na práci z domova, i když ji nechcete
Preferujete kancelář? Jak na práci z domova, i když ji nechcete
Obrázek: Jak přenést WhatsApp do nového telefonu? S Googlem i bez něj
Jak přenést WhatsApp do nového telefonu? S Googlem i bez něj