Nové USB-C monitory V5 od AOC: Ideální pro studenty i domácí kanceláře

AOC představila novou řadu monitorů s tenkými rámečky, USB-C konektivitou a slušnými parametry pro práci i zábavu. Jakou výbavu nabídnou novinky mířící na český trh?

Značka AOC představila řadu monitorů s označením V5, které jsou ideální pro domácí uživatele nebo studenty, kteří chtějí upgradovat obrazovku své domácí kanceláře. Jedná se o ze tří stran bezrámečkové modely, které nabízejí tenký a elegantní design s minimálním půdorysem. Jsou vybaveny pokročilými funkcemi a parametry jako je USB-C konektivita s možností napájení výkonem až 65 W, což ocení především majitelé moderních notebooků. Nové modely mají rozlišení Full HD a QHD a úhlopříčky obrazovky v rozsahu od 24”/60,4 cm (24V5C, 24V5CE), přes 27”/68,6 cm (27V5C, 27V5CE, Q27V5C) až po 31,5”/80 cm (Q32V5CE). Prvních šest modelů řady V5 bude dostupných od července 2022.

Úzké rámečky a pivot

Uživatelé, kteří často pracují z domova vědí, že pracovat s malou obrazovkou není zrovna pohodlné. Díky tomu se vyhrazený pracovní prostor s velkým monitorem a klávesnicí/myší stal základem mnoha domácích kanceláří.

Obrázek: Nové USB-C monitory V5 od AOC: Ideální pro studenty i domácí kanceláře

Jeden kabel vládne všem. USB-C se postará o připojení notebooku i napájení. Foto: Se souhlasem AOC

Řada V5 chce oživit jakoukoli sestavu domácí kanceláře. Vzhled řady V5 je minimalistický, monitory jsou vyvedeny v černé barvě a mají ze tří stran bezokrajový design a velmi úzký spodní rámeček, navíc s tenkou základnou (12,1 mm) s možností nastavení výšky o 130 mm, otáčením, naklápěním a pivotem (V5C), pro ergonomické použití při práci i zábavě. Další možností je jednodušší varianta pouze s funkcí naklápění (V5CE).

USB-C nabije notebook a slouží jako USB hub

Hlavním rysem řady V5 je všestrannost: Všechny modely jsou vybaveny 4portovým rozbočovačem USB 3.2 a konektorem USB-C s výkonem 65 W. Studenti, kteří si berou své tablety/notebooky domů, nebo flexibilní uživatelé WFH, kteří si přinesou svůj notebook domů, aby mohli pokračovat v práci u svého stolu, mohou jednoduše připojit svá zařízení a rozšířit/zrcadlit svůj displej na své monitory pomocí jediného kabelu USB-C. Připojení USB-C bude také nabíjet připojené zařízení a současně přenášet signál mezi zařízením a monitorem a navíc nabízet přístup k dalším zařízením na vestavěném USB rozbočovači.

Řada V5 potěší i tím hlavním, což jsou zobrazovací parametry. Široký gamut (se 120 % sRGB nebo vyšším, 90 % DCI-P3 nebo vyšším) a barevně přesné IPS (pro 24” a 27”) nebo VA panely (pro 32”) oživují obraz pomocí zářivých barev a živých přírodních odstínů. Jejich obnovovací frekvence 75 Hz převyšuje 60 Hz běžných kancelářských modelů, zatímco svižná doba odezvy 4 ms GtG a podpora AMD FreeSync činí řadu V5 vhodnou i pro příležitostné herní seance mimo pracovní dobu. Vestavěné reproduktory (2x 3 W a 2x 5 W pro Q32V5CE) a konektor pro sluchátka doplňují výbavu splňující nároky na jakoukoli zábavu.

Různé panely a velikosti

Kompaktní 24” modely 24V5C a 24V5CE, vybavené IPS panely s rozlišením Full HD (1920×1080), se snadno vejdou i na ten nejmenší stůl.

AOC nabízí také tři monitory s IPS panely ve velikosti 27”, Full HD modely 27V5C a 27V5CE nebo pak Q27V5C s rozlišením QHD (2560×1440). QHD na 27palcích je v současnosti nejlepší poměr velikosti obrazovky a rozlišení. Monitor Q27V5C přináší vynikající ostrost a jas a nabízí lepší vlastnosti obrazovky.

Největším modelem řady je Q32V5CE. Nabízí ze tří stran bezrámečkový 31,5” VA panel s rozlišením QHD (2560×1440). Q32V5CE pokrývá velké procento zorného pole uživatele pouze s malým půdorysem a vyhovuje uživatelům, kteří potřebují velkou plochu obrazovky na stísněném prostoru. Stojan Q32V5CE nabízí nastavení sklonu o -5°/23°, ale také podporuje možnost montáže VESA, stejně jako ostatní modely umožňující využití ramen pro uchycení monitoru. Díky VA panelu s působivým kontrastním poměrem 3000:1 se sledování filmů ze streamovacích služeb, případně občasné hraní her po práci, na tomto velkém displeji stane pro mnohé příjemnou zábavou.

Monitory AOC 24V5C, 24V5CE, 27V5C, 27V5CE, Q27V5C a Q32V5CE jsou dostupné od července 2022 za ceny od 6 500 Kč do 9 700 Kč v závislosti na konkrétním modelů.

Zdroj: TZ AOC

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním