Redmi Note 13 Pro+ jako herní telefon? Za skvělou cenu strčí do kapsy i vlajky

Mobilní telefon Redmi Note 13 Pro+ zamíchal kartami nejen v rámci střední třídy, ale útočí i na vyšší pozice. Ve své cenové kategorii jde totiž o perfektně vyvážené zařízení, jehož výkon ocení například i nároční hráči mobilních her. A právě schopnosti telefonu v ohledu hraní jsme podrobili zátěžovému testu.

Mobilní gaming nabývá každým rokem na síle. Čím dál více lidí dává před vysedáváním u počítače či konzole přednost užívat si hraní prakticky kdekoliv a kdykoliv, od pracovního prostředí přes cesty vlakem či autobusem až po pobyt na dovolené. Ačkoliv se pak s rozmachem tohoto typu gamingu na trh dostávají nejrůznější handheldy a konzole, je nejpohodlnější variantou možnost hraní přímo na mobilních telefonech. Současná zařízení totiž hravě zvládnou to, na co by ještě před lety byl nutný plnohodnotný stolní počítač. A není ani nutné sáhnout po drahých telefonech za 20 či dokonce 30 tisíc korun. Skvělý herní zážitek vám dokáže přinést i Redmi Note 13 Pro+. Po komplexní recenzi jeho funkcí a testu jeho výdrže jsme se tentokrát zaměřili právě na jeho výkon v rámci mobilních her. Jak si telefon s tímto nelehkým úkolem poradil?

Obrázek: Redmi Note 13 Pro+ jako herní telefon? Za skvělou cenu strčí do kapsy i vlajky

Může být Redmi Note 13 Pro+ považován za herní telefon? Vyzkoušeli jsme jej v několika testech. Zdroj: Redakce inSmart.cz

Redmi Note 13 Pro+ má hardware, za který se rozhodně není třeba stydět

Na začátek trocha technických údajů. Pomyslným srdcem pohánějícím celý telefon je osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 7200 Ultra, který i vzhledem k pořizovací ceně Redmi Note 13 Pro+ není tím nejlepším, co lze na trhu sehnat, drtivé většině uživatelů však bude nadmíru dostačovat. Podobně tomu je také u grafického čipu, kterým je Mali-G610 MC4 z dílny společnosti Arm. Z pohledu paměti je k dispozici 12 GB RAM a 512 GB jako úložiště, u levnější varianty se musíte spokojit s 8 GB RAM a poloviční velikostí úložiště. Veškeré videoherní zážitky si pak užijete na AMOLED displeji s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Kombinací výše uvedených parametrů si pak Redmi Note 13 Pro+ odnáší z benchmarku AnTuTu skóre okolo 734 tisíc bodů.

Záběry z hraní Asphalt 9 na Redmi Note 13 Pro+. Zdroj: Redakce inSmart.cz

Mobilní hraní s posílením výkonu, HDR či technologií od Dolby

Základní hardwarová výbava však není tím jediným, s čím přichází Redmi se svým Note 13 Pro+ na trh mobilního gamingu. Pro dosažení dokonalého vizuálního zážitku si telefon propůjčil technologii společnosti Dolby, která zde přichází hned ve dvou provedeních. Tou první je Dolby Vision, umožňující zachytit věrné detaily prakticky na každém pixelu. Technologie pracuje skvěle s vykreslováním světlých i tmavých lokací, díky čemuž se dočkáte dokonalého kontrastu barev při všech možných žánrech her. O zvukový zážitek ze hry se pak postará Dolby Atmos, který je charakterizován realistickým prostorovým audiem umožňujícím autentickou imerzi do akce na obrazovce telefonu. Obě technologie navíc využijete i mimo hraní, a to například během sledování videí či přehrávání filmů ze streamovacích platforem.

Redmi však vsází i na software z dílny mateřské Xiaomi, a telefon je vyzbrojen aplikací Game Turbo. K jejímu rozhraní se lze dostat kdykoliv během hraní her, a sledovat tak výkon a zátěž telefonu v reálném čase. Můžete tak rychle vyčistit paměť zařízení, uvolnit místo v telefonu, případně spustit funkci akcelerace, a moci tak v reálném čase sledovat, jak vám ve hře posílením výkonu narůstá počet snímků za sekundu. Game Turbo také umožňuje pořizování snímků obrazovky či záznam obrazu. Většina mobilních her je s tímto softwarem plně kompatibilní, vždy ale záleží primárně na vás, zda si posílení a optimalizaci výkonu při hraní aktivujete či nikoliv.

Uživatelské prostředí aplikace Game Turbo. Kromě spuštění samotných her si zde můžete nastavit, jaké parametry můžete během hraní optimalizovat. Zdroj: Redakce inSmart.cz

V neposlední řadě se pak můžete těšit i na technologii High Dynamic Range (HDR), konkrétně ve verzi HDR10+. Ta má na svědomí výsledný render obrazu a zajištění toho, aby byla kamera ve hrách plynulá a přirozená. S touto technologií je zatím kompatibilní pouze omezené množství mobilních her, představa, že je Redmi Note 13 Pro+ na novou fázi gamingu připraveno již nyní, je však rozhodně potěšující.

Redmi Note 13 Pro+ a hry: Jak si telefon vede při hraní RAID: Shadow Legends, Asphalt 9 či Genshin Impact?

Technické specifikace jsou pouze jedním z ukazatelů výkonu. Nejvíce vypovídající je stále bezpochyby reálný test telefonu v akci. Pro tyto účely jsme si zvolili několik her, které jsme na Redmi Note 13 Pro+ odzkoušeli:

  • DLS24
  • Hockey All Stars 24
  • RAID: Shadow Legends
  • Asphalt 9
  • NFS No Limits
  • Mortal Kombat
  • Genshin Impact

Všechny tyto tituly jsou poměrně náročné na grafický výkon telefonu, a pro testování se tak hodí nejvíce. Ve výběru najdete sportovní simulátory, závody, bojové hry i obří RPG, kdy každá jedna hra vyžaduje od zařízení něco jiného. A jak si tedy Redmi Note 13 Pro+ s jednotlivými tituly poradil?

Jak vypadají hry na Redmi Note 13 Pro+? Posuďte sami z galerie screenshotů. Zdroj: Redakce inSmart.cz

Všechny hry běžely na telefonu stabilně a vesměs plynule. Alespoň 60 FPS bylo možné dosáhnout ve všech případech. Výjimkou byla hra Asphalt 9, kde bylo v základu naměřeno zhruba 40 FPS. Kromě DLS24, který nepodporuje optimalizaci v aplikaci Game Boost, pak bylo možné u všech her navýšit výkon o zhruba 30-50 %, a dostat s tak bezpečně na hranici 60 FPS, případně až na 120 FPS u titulů, které rychlejší odezvu obrazovky podporovaly (například Hockey All Stars 24 či NFS No Limits). Také hra Genshin Impact, která je dnes považována za jednu z nejnáročnějších mobilních her, běžela velmi slušně, a to včetně rychlého načítání i plynulosti gameplaye.

Ačkoliv pak aplikace Game Boost umožňuje přímé sledování snímků za sekundu během hraní, subjektivně se zdá, jako by byly hodnoty FPS před zapnutím funkce optimalizace uměle sníženy. V některých případech totiž Game Boost ukazoval hodnoty okolo 15 FPS, což rozhodně neodpovídalo tomu, co jsme měli možnost sledovat na obrazovce. Po zapnutí posílení výkonu se měla hra dostat na 60 FPS, tedy čtyřnásobek původní hodnoty, změna však byla téměř nepostřehnutelná, a hra běžela stejně plynule před i po zapnutí podpory Game Boost.

Záběry z hraní Genshin Impact na Redmi Note 13 Pro+. Zdroj: Redakce inSmart.cz

Závěr: Redmi Note 13 Pro+ potěší i náruživé hráče

Po celou dobu testování telefonu Redmi Note 13 Pro+ při herní zátěži nedošlo k žádnému pádu aplikace ani k přehřívání zařízení. Ačkoliv tedy funkce Game Boost nemusí ukazovat spolehlivé hodnoty výkonu, jeho optimalizaci zvládá podle všeho obstojně. Telefon však lze pro krátkodobé hraní používat i bez zapnutí této funkce. Pokud ale trávíte hraním mobilních her dlouhé hodiny, vyšším teplotám se tak či tak nevyhnete. Ať už ale patříte mezi příležitostné hráče, nebo se chcete mobilnímu gamingu věnovat naplno, nemusíte se bát, že by vás Redmi Note 13 Pro+ zklamal. A pokud se bojíte, že se telefon po několika hodinách hraní vybije, pak vás jistě potěší podpora rychlého nabíjení o výkonu až 120 W, díky kterému budete během pár minut připraveni na další akci. Redmi Note 13 Pro+ je beze sporu všestranným zařízením, které vám dopřeje plnohodnotný zážitek z hraní mobilních her.

Zdroje: redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tynyczech

No nevím za mě dostupná bestie na hraní je spíš poco X6 pro který má 2x větší výkon sám ho mám a ještě se nestalo že by něco nejelo…

Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?