V 16 letech hacknul Uber a zveřejnil GTA VI. Nyní hackera dopadla policie

Získal ukázky chystaného GTA VI a napadl systémy společnosti Uberu. V 16 letech tak talentovaný hacker dokázal potrápit i velké společnosti chráněné nejlepšími odborníky. Nyní si na něj došlápla policie.

Policie ve Spojeném království zadržela dnes již 17letého hackera podezřelého z velkých útoků, které se odehrály v poslední době. Zprávy naznačují, že zatčení souvisí s hackerským útokem na společnost Rockstar Games, který vedl k velkému úniku informací o hře Grand Theft Auto VI. Dotyčný se mohl podílet také na průniku do systémů společnosti Uber.

Podle zdrojů novináře Matthewa Keyse je zatčení výsledkem vyšetřování, na kterém se podílí londýnská městská policie, britská Národní jednotka pro kybernetickou kriminalitu a FBI.

Obrázek: V 16 letech hacknul Uber a zveřejnil GTA VI. Nyní hackera dopadla policie

Mladý hacker byl patrně ve spojení s větší skupinou. Foto: Unsplash

GTA VI uniklo roky před vydáním

Únik hry GTA VI je bezpochyby jedním z největších v historii videoher. Minulý víkend se hacker podělil o spoustu záběrů z testovací verze hry, která je jedním z nejočekávanějších titulů. Společnost Rockstar, která má tendenci držet proces vývoje pod pokličkou, v pondělí potvrdila, že únik byl legitimní. Uvedla, že incident neovlivní práci na hře a že fanouškům představí další titul z této hitové série, jakmile bude hotový.

Kybernetický bezpečnostní incident zasáhl také společnosti Uber. Společnost tento týden uvedla, že dotyčný hacker neměl přístup k uživatelským účtům, ale od pondělí se stále snaží zjistit přesný dopad tohoto průniku. Společnost Uber rovněž zaznamenala zprávy naznačující, že za hackerský útok na společnost Rockstar mohla být zodpovědná stejná osoba nebo skupina. Kromě toho uvedla, že pachatel může být napojen na hackerskou skupinu Lapsus$.

Sedmnáctiletý mladík byl zatčen v hrabství Oxfordshire, kde údajně žije jeden z vůdců skupiny Lapsus$. V březnu zpravodajský server BBC News informoval, že výzkumníci a hackeři identifikovali šestnáctiletého mladíka z Oxfordu (který možná od té doby oslavil narozeniny) jako osobu spojenou s touto skupinou. Tentýž měsíc londýnská městská policie zatkla sedm teenagerů s údajnými vazbami na Lapsus$, ale nebylo potvrzeno, zda je mezi nimi i teenager z Oxfordu. Skupina Lapsus$ se zaměřila také na společnosti jako Microsoft, Okta a T-Mobile.

Zdroj: Engadget

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?