200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Společnost Xiaomi představuje své nejnovější vlajkové smartphony řady Xiaomi 12T. Xiaomi 12T Pro a Xiaomi 12T přináší řadu technologických inovací a obsahují nejnovější zobrazovací systém Xiaomi pro ty, kteří hledají vyšší výkon a kreativní způsoby tvorbu obsahu.

200Mpx a 8K video

Obě vlajkové lodě Xiaomi řady 12T jsou vybaveny kvalitními fotoaparáty, které nabízejí výjimečné vlastnosti. Díky 200Mpx snímači podpořenému výkonným hardwarem a vlastními pokročilými algoritmy umělé inteligence vytváří Xiaomi 12T Pro vynikající snímky s vysokou ostrostí, vynikajícím nočním režimem a rychlým ostřením. Ty spolu s řadou dalších optimalizací umožňují zachycení jemných detailů i za špatných světelných podmínek nebo při fotografování rychle se pohybujících objektů.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Xiaomi 12T Pro má povedený fotoaparát, který jsme měli možnost otestovat. Na praktický test se můžete těšit již brzy. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Fotoaparát je také vybaven 2× zoomem integrovaným v senzoru, který dokáže využít možnosti velkého 1/1,22″ snímače k pořizování ideálních portrétů. S funkcemi Xiaomi ProCut a Ultra burst vám Xiaomi 12T Pro pomůže inteligentně oříznout a vytvořit profesionálně vypadající obsah. Pro tvorbu videí navíc Xiaomi 12T Pro podporuje nahrávání 8K videa.

Smartphone Xiaomi 12T disponuje trojicí fotoaparátů: 108Mpx profi primárním fotoaparátem, 8Mpx ultraširokoúhlým fotoaparátem a 2Mpx makro fotoaparátem. Výkonné schopnosti při slabém osvětlení zajišťují ostré a jasné snímky i v nepříznivých podmínkách.

Nejvýkonnější Snapdragon a vylepšené chlazení

Xiaomi 12T Pro se může pochlubit nejlepším procesorem Snapdragon 8+ Gen 1 se špičkovým 4nm výrobním procesem TSMC, který výrazně zvyšuje výkon CPU a GPU o 16,7 %, resp. 11 % ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen 1, a snižuje spotřebu energie každého z nich o 33 %, resp. 30 %.1 Xiaomi 12T Pro je vybaveno systémem odvodu tepla tvořeným o 65 % větší odpařovací komorou s o 125 % větším pokrytím tepelným materiálem než u Xiaomi 11T Pro, a poskytuje tak plynulý uživatelský zážitek a skvělou energetickou účinnost bez obav z přehřátí.

Xiaomi 12T je poháněno čipovou sadou MediaTek Dimensity 8100-Ultra, která je postavena na 5nm výrobním procesu TSMC. Čip je kompletně inovovaný se zcela novou strukturou GPU, která zvyšuje výkon a energetickou účinnost až o 30 % oproti svému předchůdci, stejně jako rychlost taktování, cache a úložiště, což vede k mnohem rychlejšímu uživatelskému zážitku.1 Ať už jde o pořizování kvalitních fotografií a videí, sledování filmů nebo procházení sociálních sítí, Xiaomi 12T poskytuje dostatečný výkon ve všech důležitých momentech.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Modrá barva vypadá skvěle. Foto: Se souhlasem Xiaomi

5 000mAh baterie a bleskové 120W nabíjení

Řada Xiaomi 12T nabízí neuvěřitelnou výdrž baterie, to i mezi vlajkovými loděmi Xiaomi, a mimořádně rychlé nabíjení. Oba telefony mají velkou 5 000mAh baterii a disponují 120W HyperCharge. Oba lze nabít na 100 % již za 19 minut a připravit je až na 13,5 hodiny nepřetržitého provozu.2 Díky technologii Xiaomi AdaptiveCharge se navíc zařízení učí každodenní nabíjecí rutiny uživatelů, aby optimalizovala dlouhodobý stav baterie. S podporou baterie s dlouhou výdrží a super nabíjení od Xiaomi mohou uživatelé bez obav vyrazit kamkoli, dělat cokoli a nikdy nezmeškat ani okamžik.

Ohromující displej a úžasný design

S 6,67″ CrystalRes AMOLED displejem řady Xiaomi 12T je neuvěřitelný zážitek ze sledování samozřejmostí. Díky rozlišení 1220p a více než 68 miliardám barev jsou oba dokonale navrženy tak, aby vyvážily jasnost, barevné detaily a energetickou účinnost. Displej je navíc obohacen o chytré funkce, jako je AdaptiveSync, která dynamicky upravuje obnovovací frekvenci na základě zobrazovaného obsahu. Mezitím pro všechny uživatele, kteří se svým telefonem pracují po dlouhou dobu. A konečně režim Adaptive Reading snižuje množství vyzařovaného modrého světla, aby se zvýšilo pohodlí očí.

Řada Xiaomi 12T má ikonický prémiový design. Zakřivená matná zadní strana zajišťuje snížení otisků prstů, a navíc se pohodlně drží v ruce. K dispozici je ve 3 barvách: černé Black, stříbrné Silver a modré Blue.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Fotoaparát je opravdu veliký. 200Mpx snímač zkrátka nějaký ten prostor potřebuje. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Cena a dostupnost

Řada Xiaomi 12T bude v prodeji od 13. října 2022 prostřednictvím oficiálních prodejních kanálů společnosti Xiaomi. Xiaomi 12T Pro bude k dispozici ve dvou paměťových variantách: 8GB+256GB za 18 999 Kč a 12GB+256GB za 19 999 Kč.

Smartphone Xiaomi 12T se bude dodávat ve dvou paměťových variantách 8GB+128GB za 14 499 Kč a 8GB+256GB za 15 499 Kč

Výhodný bundle s robotickým vysavačem a mopem Xiaomi Robot Vaccum-Mop 2 Lite

Od 4. do 12. října bude možné si pořídit mobilní telefon z řady 12T ve výhodném balení společně s robotickým vysavačem a mopem Xiaomi Robot Vaccum-Mop 2 Lite. Tento výkonný pracant disponuje 450ml nádobkou na prach, 270ml nádržkou na vodu s elektronickým ovládáním a třemi režimy úklidu: Vysávání / Vytírání / Vysávání a vytírání.

Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W