200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Společnost Xiaomi představuje své nejnovější vlajkové smartphony řady Xiaomi 12T. Xiaomi 12T Pro a Xiaomi 12T přináší řadu technologických inovací a obsahují nejnovější zobrazovací systém Xiaomi pro ty, kteří hledají vyšší výkon a kreativní způsoby tvorbu obsahu.

200Mpx a 8K video

Obě vlajkové lodě Xiaomi řady 12T jsou vybaveny kvalitními fotoaparáty, které nabízejí výjimečné vlastnosti. Díky 200Mpx snímači podpořenému výkonným hardwarem a vlastními pokročilými algoritmy umělé inteligence vytváří Xiaomi 12T Pro vynikající snímky s vysokou ostrostí, vynikajícím nočním režimem a rychlým ostřením. Ty spolu s řadou dalších optimalizací umožňují zachycení jemných detailů i za špatných světelných podmínek nebo při fotografování rychle se pohybujících objektů.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Xiaomi 12T Pro má povedený fotoaparát, který jsme měli možnost otestovat. Na praktický test se můžete těšit již brzy. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Fotoaparát je také vybaven 2× zoomem integrovaným v senzoru, který dokáže využít možnosti velkého 1/1,22″ snímače k pořizování ideálních portrétů. S funkcemi Xiaomi ProCut a Ultra burst vám Xiaomi 12T Pro pomůže inteligentně oříznout a vytvořit profesionálně vypadající obsah. Pro tvorbu videí navíc Xiaomi 12T Pro podporuje nahrávání 8K videa.

Smartphone Xiaomi 12T disponuje trojicí fotoaparátů: 108Mpx profi primárním fotoaparátem, 8Mpx ultraširokoúhlým fotoaparátem a 2Mpx makro fotoaparátem. Výkonné schopnosti při slabém osvětlení zajišťují ostré a jasné snímky i v nepříznivých podmínkách.

Nejvýkonnější Snapdragon a vylepšené chlazení

Xiaomi 12T Pro se může pochlubit nejlepším procesorem Snapdragon 8+ Gen 1 se špičkovým 4nm výrobním procesem TSMC, který výrazně zvyšuje výkon CPU a GPU o 16,7 %, resp. 11 % ve srovnání se Snapdragonem 8 Gen 1, a snižuje spotřebu energie každého z nich o 33 %, resp. 30 %.1 Xiaomi 12T Pro je vybaveno systémem odvodu tepla tvořeným o 65 % větší odpařovací komorou s o 125 % větším pokrytím tepelným materiálem než u Xiaomi 11T Pro, a poskytuje tak plynulý uživatelský zážitek a skvělou energetickou účinnost bez obav z přehřátí.

Xiaomi 12T je poháněno čipovou sadou MediaTek Dimensity 8100-Ultra, která je postavena na 5nm výrobním procesu TSMC. Čip je kompletně inovovaný se zcela novou strukturou GPU, která zvyšuje výkon a energetickou účinnost až o 30 % oproti svému předchůdci, stejně jako rychlost taktování, cache a úložiště, což vede k mnohem rychlejšímu uživatelskému zážitku.1 Ať už jde o pořizování kvalitních fotografií a videí, sledování filmů nebo procházení sociálních sítí, Xiaomi 12T poskytuje dostatečný výkon ve všech důležitých momentech.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Modrá barva vypadá skvěle. Foto: Se souhlasem Xiaomi

5 000mAh baterie a bleskové 120W nabíjení

Řada Xiaomi 12T nabízí neuvěřitelnou výdrž baterie, to i mezi vlajkovými loděmi Xiaomi, a mimořádně rychlé nabíjení. Oba telefony mají velkou 5 000mAh baterii a disponují 120W HyperCharge. Oba lze nabít na 100 % již za 19 minut a připravit je až na 13,5 hodiny nepřetržitého provozu.2 Díky technologii Xiaomi AdaptiveCharge se navíc zařízení učí každodenní nabíjecí rutiny uživatelů, aby optimalizovala dlouhodobý stav baterie. S podporou baterie s dlouhou výdrží a super nabíjení od Xiaomi mohou uživatelé bez obav vyrazit kamkoli, dělat cokoli a nikdy nezmeškat ani okamžik.

Ohromující displej a úžasný design

S 6,67″ CrystalRes AMOLED displejem řady Xiaomi 12T je neuvěřitelný zážitek ze sledování samozřejmostí. Díky rozlišení 1220p a více než 68 miliardám barev jsou oba dokonale navrženy tak, aby vyvážily jasnost, barevné detaily a energetickou účinnost. Displej je navíc obohacen o chytré funkce, jako je AdaptiveSync, která dynamicky upravuje obnovovací frekvenci na základě zobrazovaného obsahu. Mezitím pro všechny uživatele, kteří se svým telefonem pracují po dlouhou dobu. A konečně režim Adaptive Reading snižuje množství vyzařovaného modrého světla, aby se zvýšilo pohodlí očí.

Řada Xiaomi 12T má ikonický prémiový design. Zakřivená matná zadní strana zajišťuje snížení otisků prstů, a navíc se pohodlně drží v ruce. K dispozici je ve 3 barvách: černé Black, stříbrné Silver a modré Blue.

Obrázek: 200Mpx a 8K video? Xiaomi 12T a 12T Pro aneb když na megapixelech záleží

Fotoaparát je opravdu veliký. 200Mpx snímač zkrátka nějaký ten prostor potřebuje. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Cena a dostupnost

Řada Xiaomi 12T bude v prodeji od 13. října 2022 prostřednictvím oficiálních prodejních kanálů společnosti Xiaomi. Xiaomi 12T Pro bude k dispozici ve dvou paměťových variantách: 8GB+256GB za 18 999 Kč a 12GB+256GB za 19 999 Kč.

Smartphone Xiaomi 12T se bude dodávat ve dvou paměťových variantách 8GB+128GB za 14 499 Kč a 8GB+256GB za 15 499 Kč

Výhodný bundle s robotickým vysavačem a mopem Xiaomi Robot Vaccum-Mop 2 Lite

Od 4. do 12. října bude možné si pořídit mobilní telefon z řady 12T ve výhodném balení společně s robotickým vysavačem a mopem Xiaomi Robot Vaccum-Mop 2 Lite. Tento výkonný pracant disponuje 450ml nádobkou na prach, 270ml nádržkou na vodu s elektronickým ovládáním a třemi režimy úklidu: Vysávání / Vytírání / Vysávání a vytírání.

Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?