Otestovali jsme nejrychlejší powerbanku na světě. Nabije se za půl hodiny!

Yukuma 10 je nejrychlejší powerbankou světa. Nejrychlejší z toho důvodu, že na její plné nabití nemusíte čekat půl dne, ale dojde k němu za pouhých 30 minut. Jak obstála v praktickém testu a pro koho se hodí nejvíce?

Powerbanky jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou výbavou na cesty. Akumulátory, ze kterých si lze kdekoliv v terénu dobít chytrá zařízení, se nemusí lišit pouze kapacitou. Výrobce Yukuma zkusil vystoupit a nabídl powerbanku, kterou ocení především nároční cestovatelé a vytížení uživatelé.

Obrázek: Otestovali jsme nejrychlejší powerbanku na světě. Nabije se za půl hodiny!

Yukuma 10 s rozměry 160 x 85 x 15 mm a váhou 311 gramů rozhodně nepatří mezi nejmenší kousky na trhu. Elegantně zpracovaná powerbanka nabízí kapacitu 10 000 mAh a dokáže tak přibližně 3x nabít běžný smartphone. Nabíjet dokáže hned dvojici USB zařízení zároveň rychlostí 5V/2A. Pokud dojde k připojení Quick Charge 3.0 kompatibilního zařízení, je automaticky přepnuto na zmíněný standard a zařízení je nabíjeno rychleji.

Nejrychlejší powerbanku nabijete pouze speciální nabíječkou

Právě způsob dobíjení powerbanky je oním trikem, kterým výrobce dosahuje skvělé rychlosti nabití. U zařízení, jak lze vytušit, nebyl použit standardní micro USB konektor, nýbrž vlastní patentovaná technologie a konektor výrobce společně s příslušnou síťovou nabíječkou. Po vybití powerbanky je tedy nezbytné sáhnout po dodávané síťové nabíječce, bez níž záložní zdroj energie v terénu nenabijete.

WordPress Tables Plugin

Úplné nabití v našem testu skutečně trvalo pouhých 28 minut, při opakovaných pokusech následně pokaždé kolem půl hodiny. V průběhu nabíjení se powerbanka díky vícestupňové ochraně výrazněji nezahřívá, za což vděčí kovovému krytu. Stav nabití lze sledovat na čtveřici indikačních diod, které svým svícením a blikáním ukazují aktuální hladinu.

Obrázek: Otestovali jsme nejrychlejší powerbanku na světě. Nabije se za půl hodiny!

Obsah balení

Uvnitř balení uživatel nalezne samotnou powerbanku, návod, napájecí kabel a síťovou nabíječku. Právě nabíječka společně s elektronikou uvnitř powebanky jsou klíčem k technologii rychlého nabíjení. Výrobce využil vlastní patentovanou technologii a konektor, čímž bohužel znemožnil nabíjení v případě, že u sebe dodávanou nabíječku mít nebudete. Na druhou stranu však eliminoval dlouhé hodiny nabíjení, jak tomu u běžných konkurenčních powerbank bývá (u 10 000 mAh modelů se běžně jedná o 5 a více hodin).

Powerbanka je vyráběna ve zlaté, stříbrné, zlaté růžové, stříbrné a černé barvě. Tělo je vyrobeno z hliníku a povrchová úprava je odolná proti nejrůznějším škrábancům a oděrkám.

Bleskové nabití do 30 minut je návykové

Smartphone Huawei Mate 7 lze z powerbanky Yukuma 10 nabít hned 2x. Výrobce mj. garantuje 4 plná nabití iPhonu SE, nebo 2 plná nabití iPhonu 7 Plus z jedné plně nabité powerbanky Yukuma 10. To je pro naprostou většinu situací více než dostačující a díky rychlosti dobití má uživatel energii potenciálně neustále po ruce.

Powerbanka, jak jsme měli možnost vyzkoušet, elegantně řeší problém mnohých cestovatelů. Např. během 30 minut čekání na letišti ji můžete mít plnou a připravenou k nabíjení dalších zařízení. Rychlé nabití by mohli ocenit také účastníci různých festivalů nebo vlastně kdokoliv, kdo vedle svého telefonu často zapomíní nabít svou pomalou powerbanku. Nevýhodou je nutnost mít u sebe dodávanou nabíječku, bez které zařízení nenabijete.

Obrázek: Otestovali jsme nejrychlejší powerbanku na světě. Nabije se za půl hodiny!

Nabití za pouhých 30 minut je skvělá vlastnost, kterou mnozí nepochybně ocení. Budou si však muset náležitě připlatit. Yukuma 10 v České republice vyjde přibližně na 2 000 Kč, což není zrovna málo. Nebýt nutnosti využívat specializovanou nabíječku a vlastní konektor výrobce, byla by Yukuma 10 vzhledem ke svému zpracování a parametrům jasnou volbou přinejmenším pro většinu aktivních cestovatelů. Takto je na zvážení každého, zda mu nevadí vyšší cena a nutnost společně s powebankou nosit také speciální síťový adaptér.

Obrázek: Otestovali jsme nejrychlejší powerbanku na světě. Nabije se za půl hodiny!

Pokud potřebujete často nabíjet svá mobilní zařízení na cestách a k zásuvce se vždy dostanete jen na chvíli, stojí nejrychlejší powerbanka světa za zvážení. Pokud jste nenáročným uživatelem, který použije powerbanku jednou za čas, dobře vám poslouží i tradiční modely powerbank. Jenže… Ono to rychlé dobíjení má prostě něco do sebe.

Hodnocení
 • Grafika - 0/10
  0/10
 • Zpracování prostředí - 0/10
  0/10
 • Hratelnost - 0/10
  0/10
 • Multiplayer - 0/10
  0/10

Obrázek: AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
AI Gemini je schopnější než lidé i ChatGPT. Co dokáže nová umělá inteligence od Google?
Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Hledáte nejlepší chytré hodinky pro muže? Vybrali jsme za vás
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?