Na apríla žádné žerty! Microsoft zakázal zaměstnancům na 1. dubna publikovat hoaxy

Nejen v ČR se kanadské žerty dostaly i do korporátní sféry; tam ale nemusí být vždy zrovna zábavné a běžný chod firmy mohou narušit. Microsoft už to letos nehodlá tolerovat.

Problém s hoaxy a různými nepravdivými zprávami je v posledních letech daleko výraznější, i pro firmy. Proč? V éře dezinformací nemusí občas ani na 1. dubna být zcela jasné, co je vtip a co je myšleno vážně.

Microsoft chce letos jakýmkoliv omylům učinit přítrž. Marketingový ředitel firmy Chris Capossela varoval v interní komunikaci všechny zaměstnance firmy, aby se aprílovým vtípkům souvisejícím s jejich prací raději vyhnuli. „Data potvrzují, že tyto žerty mají jen omezené pozitivní dopady a mohou dokonce vést k nechtěným zpravodajským dezinformacím,“ řekl. Silně tak doporučil, aby zaměstnanci nežertovali, pokud se jejich vtipy dotýkají veřejného působení Microsoftu.

Pět let starý apríl v podání CZC:

Mezi firmami je apríl oblíbený

Vyloženě vnitrofiremní kanadské žertíky – od jednoho pracovníka na druhého – však Microsoft nijak neomezil.

Kupříkladu Googlu už se jednou aprílové vtipy nevyplatily. Před pár lety se musel omluvit za to, že do e-mailů zákazníků Gmailu vkládal obrázky minionů z filmu Já, Padouch. Při vážné osobní komunikaci takové věci skutečně nepůsobí vhodně, obzvláště, pokud protistrana Gmail nemá a přítomnost minionů tak nemusí chápat.

Microsoft byl v minulosti častým účastníkem aprílového veselí; s Googlem si párkrát vyměnili sérii vzájemných „urážek“ a v roce 2015 například Microsoft oznámil MS-DOS pro dnes již neexistující (bohužel) Windows Phone.

Není jasné, zda se bojkotu tradičních aprílových žertů vzdají i jiné firmy. Na jednu stranu je pochopitelné, že mohou být pro firmy poněkud otravné, na druhou stranu – někdy dokáží skutečně pobavit. To konec konců potvrzuje i náš článek z minulého roku, kde jsme upozornili na vtipy Seznamu, správce domény CZ.NIC, herních vývojářů (všichni chtěli Battle Royale) i třeba na kryptoměnu Tomion, pojmenovanou podle lídra SPD. Ten a další kryptoměny tehdy vymyslel český server Technet, který aprílovým žertům každoročně věnuje značnou pozornost.

Fantastická Amazon Petlexa. Škoda, že neexistuje doopravdy:

Aprílu jsme se ale věnovali i před dvěma lety, a můžeme napovědět, že i letos pro vás vybereme to, co nám přijde nejlepší.

Google, Amazon (Amazon Petlexa byla přímo geniální), Duolingo a další firmy si mnohdy dají s přípravou pořádných kanadských žertíků dost práce, doufejme tedy, že i letos vymyslí něco skutečně zábavného – u čeho ale zároveň bude ihned jasné, že je to jen a pouze zábava, a nikoliv, co by si mohl někdo špatně vyložit.

Zdroj: The Verge

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tyto funkce Xiaomi 15 se vám na dovolené budou opravdu hodit
Amazon buduje konkurenci pro Starlink. Na oběžnou dráhu míří přes 3 200 satelitů
Obrázek: OMV a PRE v Česku postaví 113 ultrarychlých dobíjecích stanic s výkonem 300-400 kW
OMV a PRE v Česku postaví 113 ultrarychlých dobíjecích stanic s výkonem 300-400 kW
Obrázek: Televizi velkou přes celou stěnu už koupíte za 17 000 korun: TV od Xiaomi lákají na velikost i lákavé slevy
Televizi velkou přes celou stěnu už koupíte za 17 000 korun: TV od Xiaomi lákají na velikost i lákavé slevy
Trenér na zápěstí rozhýbe i lenochy. Jak běhat a cvičit s chytrými hodinkami Huawei Watch Fit 4?
Konec tajemství u telefonů: Energetické štítky odhalí vše o výdrži, opravitelnosti i odolnosti. Nebo ne?
Koupili jste si počítač od ASUSu? Nezapomeňte na registraci, získáte slevy, hry zdarma i rychlou podporu
Huawei Watch FIT 4 fungují s iPhonem. Stojí o polovinu méně než Apple Watch a v řadě ohledů jsou dokonce lepší