Call of Duty: Warzone zamíří na mobily, Activision nabírá vývojáře

Společnost Activision Blizzard začala nabírat vývojáře pro vývoj mobilní verze své oblíbené free-to-play hry Call of Duty: Warzone.

Battle royale střílečka Call of Duty: Warzone se podívá na obrazovky mobilních telefonů. Podle Activisionu půjde o hru „vyvinutou nativně pro mobilní zařízení se špičkovou technologií navrženou tak, aby bavila hráče po celém světě po mnoho dalších let“. Zdá se však, že hra je stále v rané fázi vývoje, protože společnost v článku na svém webu inzeruje několik volných pracovních míst a neukázala screenshoty, video, a dokonce ani odhadovaný časový rámec vydání.

Activision také neupřesnil, zda bude titul multiplatformní, podobně jako mobilní Fortnite, nebo umožní jen souboje mezi mobilními hráči. Společnost Activision se k tomu odmítla blíže vyjádřit.

Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz. Co si zahrát a nemuset zaplatit ani halíř? Tipy na nejzajímavější PC hry zdarma.

Miliardy na obzoru?

Mobilní verze oblíbených stříleček mohou být neuvěřitelně lukrativní, jak ostatně Activision ví ze svého vlastního Call of Duty: Mobile. Hra, vyvinutá ve spolupráci s TiMi Studios vlastněnými společností Tencent, podle Sensor Tower překonala od svého uvedení na trh v roce 2019 celosvětově útraty od hráčů v hodnotě neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů. S mobilní Warzone bude chtít Activision tento úspěch zopakovat.

Obrázek: Call of Duty: Warzone zamíří na mobily, Activision nabírá vývojáře

Call of Duty: Warzone bude chtít konkurovat mobilním střílečkám typu PUBG: Mobile a Garena Free Fire. Foto: Se souhlasem Activision

Mobilní střílečky jako Call of Duty: Mobile, PUBG: Mobile a Garena Free Fire patří k nejoblíbenějším mobilním hrám vůbec. Warzone tak bude vstupovat do velmi konkurenčního prostředí.

Zprávy o mobilní verzi Warzone přichází v době, kdy Activision provádí změny v sérii Call of Duty. Vydavatel pracuje na větší aktualizaci Warzone, která by měla vyjít ještě letos, a údajně odkládá hlavní nový titul z hlavní série Call of Duty, který měl vyjít v roce 2023 . Activision je také pod drobnohledem kvůli soudním sporům a chystané obří akvizici společností Microsoft, která jej chce koupit za přibližně 1,5 bilionu korun.

Přehledně: Jaké herní značky a studia vlastní Microsoft? Množstvím budete překvapeni.

Zdroj: Activision

Obrázek: Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu