Odklon od mobilů? Huawei představil nové notebooky, skládačku i tablet s e-ink displejem

Na poli tradičních mobilních zařízení to má Huawei těžké. Přesto svůj boj nevzdává a představuje nová zařízení, která jsou po technologické stránce velmi zajímavá. Z představených produktů je odklon od obyčejných smartphonů patrný, budoucnost na našem trhu patří nositelné elektronice a notebookům.

Huawei na své konferenci v Turecku představil nový skládací smartphone Mate Xs 2, rodinu 16palcových notebooků MateBook D 16 a 16s, svůj první tablet s e-ink obrazovkou MatePad Paper i nové přírůstky do rodiny chytrých telefonů Nova – Nova Y70 a Nova Y90. Došlo i na nejnovější sluchátka FreeBuds Pro 2. Jaké vychytávky produkty nabídnou?

Huawei chce celý ekosystém

Čínský výrobce se snaží vybudovat robustní ekosystém služeb a zařízení, který pokryje naprostou většinu potřeb běžného uživatele. Vedle chytrých mobilních zařízení a wearables je dnes Huawei důležitým hráčem např. na poli notebooků.

Firma chce nadále rozšiřovat svůj obchod s aplikacemi App Gallery i operační systém Harmony OS postavený na Androidu. Snahu o inovace potvrzuje i vysoké množství patentů. V Evropě je Huawei dokonce jedničkou v množství podaných patentů.

Mate Xs 2 je zajímavá skládačka

Jedním z hlavních produktů, které Huawei představil, je skládací Huawei Mate Xs 2 s tenkou a lehkou konstrukcí. Po rozložení se obrazovka smartphonu stane jednotnou plochou, díky čemuž se promění v 7,8″ tablet. Výrobce vsadil na jediný rozkládací displej, který se nachází na vnější straně zařízení. To je rozdíl oproti řadě skládaček na trhu.

Obrázek: Odklon od mobilů? Huawei představil nové notebooky, skládačku i tablet s e-ink displejem

Foto: Se souhlasem Huawei

Potěší i kvalita fotografií díky 50 Mpx True-Chroma kameře s podporou Huawei XD Optics.  Slušná je také 4 600 mAh baterie podporující 66W rychlé nabíjení. 

Obrázek: Odklon od mobilů? Huawei představil nové notebooky, skládačku i tablet s e-ink displejem

Se stylusem se mění a výkonný pracovní nástroj. Foto: Se souhlasem Huawei

Na akci byly představeny také nové chytré telefony z řady Nova – Nova Y70 a Nova Y90. Nova Y70 uživatele překvapí  6 000 mAh baterii, která vyžaduje nabíjení pouze dvakrát týdně. Nova Y90 disponuje 40W rychlonabíjením. Za pouhých 30 minut se nabije na 53 %. Nova Y90 disponuje 6,7placovým bezrámečkovým širokoúhlým displejem a Nova Y70 6,75palcovým širokoúhlým displejem.

MatePad Paper – mezi Kindlem a tabletem

Huawei na trh uvedl také svůj první e-ink tablet MatePad Paper. Zařízení je vybaveno 10,3palcovým širokoúhlým e-ink displejem, který uživatelům nabízí komfort při čtení knih, emailů či zpráv. Jde o první e-ink tablet, který disponuje TÜV Rheinland Paper Like Display certifikací.

Kombinace obrazovky a pera by mohla bavit všechny, kdo toužili po skutečně multimediálním zařízení, které poslouží jako poznámkový sešit, čtečka knih, pracovní tablet a mnoho dalšího.

Obrázek: Odklon od mobilů? Huawei představil nové notebooky, skládačku i tablet s e-ink displejem

E-ink a Android. Huawei bude soupeřit s konkurencí v podobě ONYX BOOX či reMarkable. Foto: Se souhlasem Huawei

Huawei MateBook D 16 & 16s aneb na velikosti záleží

Velikost displeje je pro produktivitu důležitá. Nejnovější přírůstky ze segmentu notebooků se pyšní 16palcovým širokoúhlým displejem. Modely MateBook D 16 a MateBook 16s disponují velkým displejem a dostatkem výkonu pro práci i zábavu.

Řada MateBook je poháněna procesorem Intel Core řady H 12. generace, dvoukanálovou pamětí RAM a rychlým diskem SSD. To vše Huawei zabavil do lehkého kovového těla. Výbava jednotlivých modelů se bude lišit a dostupné budou v několika variantách. Cena se bude lišit dle konkrétní výbavy.

Obrázek: Odklon od mobilů? Huawei představil nové notebooky, skládačku i tablet s e-ink displejem

Notebooky potěší kvalitním zpracováním. Foto: Se souhlasem Huawei

Sluchátka FreeBurs Pro 2 s duálním zvukovým systémem TWS

V kategorii audio uvedla společnost Huawei sluchátka, která potěší všechny fanoušky kvalitního zvuku. Huawei FreeBuds Pro 2 vynikají kvalitou zvuku, kterého je dosaženo díky systému Dual Sound.

Sluchátka využívají dva integrované čipy digitálně-analogových převodníků a čtyřmagnetický dynamický ovladač s pokročilou frekvenční crossover technologií umožňující rozeznávat mezi vysokou a nízkou frekvencí. FreeBuds Pro 2 jsou vybavena prvním systémem Triple MIC ANS TWS, který je schopen poskytnou o 15 % více možností snížení okolního hluku v porovnání s předchozím modelem.

V určitých chvílích je možné dosáhnout až 47 dB hloubky redukce hluku. Sluchátka jsou také vybavena třemi dynamickými algoritmy pro optimalizaci poslechu zvuku, které jsou schopny detekovat změny hlasitosti, rozdíly ve struktuře zvukovodu a změny stavu nošení v reálném čase. Podporují také přístup All Scenario Seamless AI Life díky čemuž jsou kompatibilní s jakýmkoli operačním systémem, a to včetně iOS.

Zdroj: TZ Huawei

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu