Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče

Nový vzhled Facebooku nesedí každému, naštěstí je možnost, jak se ke starému designu vrátit pomocí doplňků k prohlížeči. Jak vrátit zpět starý design Facebooku?

Ačkoliv určitě věnovala obří korporace novému designu spoustu práce, je – stručně řečeno – otřesný. Dostat takhle, a odpusťte mi prosím ten výraz, ošklivý vzhled pro takto populární platformu, na níž je registrována tak polovina populace planety, to chce už notnou dávku odvahy.

  • AKTUALIZOVÁNO 29.10.2020: Doplněk momentálně pro část uživatelů nefunguje. Aktualizovali jsme odkaz pro prohlížeče na bázi Chromia, kde je k dispozici nový doplněk, který prozatím funguje. Bohužel opět není jasné, jak dlouho stav vydrží, dle dostupných informací se zdá, že se Facebook aktivně pokouší nové scripty blokovat.
  • AKTUALIZOVÁNO 26.10.2020: Doplněk nyní opět funguje, není však jasné na jak dlouho. V případě obnovení potíží vás budeme informovat. Některým uživatelům doplněk stále nefunguje, řešením může být smazání cookies, obnovení stránky nebo znovuinstalovat script. Není však jasné, zda doplněk funguje pro všechny uživatele, zdá se, že nikoli. Při další změně stavu vás budeme informovat.
  • AKTUALIZOVÁNO 23.10.2020: Doplněk se už druhý den v kuse potýká s problémy, zřejmě vinou úpravy fungování scriptů na Facebooku. Autor o tom ví, na řešení pracuje a prosí o trpělivost.

Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče

Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče

Nový vzhled Facebooku sice nabízí tmavý mód, ale z nějakého důvodu působí jako vzhled mobilní. Pro velké displeje a klávesnici a myš je velmi špatně uzpůsoben, text působí zbytečně obrovský a zkrátka, tohle se vážně nepovedlo. Minimalismus je fajn, ale ani ten nový Facebook nezvládá.

Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče

Nepovedený nový design Facebooku musí řešit doplňky

Pokud se ani vám novinka nelíbí a už nemáte možnost vrátit se ke starému vzhledu, nezoufejte. Pokud používáte Firefox nebo kterýkoliv prohlížeč na bázi Chromium (Chrome, Edge, Vivaldi, Opera a další), pak vám postačí jednoduchý doplňek, který pomocí user-agent části prohlížeče dovolí využívat dál starý vzhled ve Facebooku, prozatím bez omezení funkčnosti. Do budoucna to může být složitější, ale alespoň v současné chvíli je to dostačující řešení.

Předem upozorňujeme, že za bezpečnost doplňků nemůžeme ručit. Bezpečnostními pravidly oficiálních obchodů Firefoxu a Chromu ale prošly.

Je pravděpodobné, že při přidávání nových prvků Facebooku postupně přestane fungovat většina funkcí, které nabízí doplňky se starým vzhledem sociální sítě. Do té doby však, doufejme, snad Facebook vymyslí daleko vhodnější a hezčí vzhled.

Jak vrátit starý vzhled Facebooku?

Vrátit zpět starý vzhled Facebooku může poměrně snadno každý z nás. Návod pro prohlížeč Chrome:

  1. Doplněk pro prohlížeče na bázi Chromia
  2. Zvolte „přidat do Chromu“Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče
  3. Jděte na hlavní stránku Facebooku na svém PC nebo notebooku
  4. Klikněte levým tlačítkem na ikonku vpravo nahoře
  5. Zvolte „Classic Facebook design“
  6. Obnovte stránku (zkratka „F5“ na klávesnici)Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče
  7. Voilà! Máte hotovo

Proces u Firefoxu je velmi obdobný, jen samozřejmě musíte zvolit doplněk pro Firefox.

Obrázek: Jak se vrátit ke starému vzhledu Facebooku? Pomohou rozšíření pro prohlížeče

Názory uživatelů i novinářů napříč internetem jsou místy obdobně kritické jako my zde. Tlačítko „Vrátit zpět starý vzhled“ už většině uživatelů po několika kliknutích bohužel zmizelo. Uvidíme tedy, zda se Facebook z chyb poučí, nebo zda si uživatelé zvyknou.

56 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Strnad

SUPER!!! Díky. Už jsem to zveřejnil na své zdi 🙂

Ladislav Strnad

Mimochodem, mohl by mi někdo poradit, jak bych se na tomto webu mohl přihlásit prostřednictvím FB? Když to zkusím, tak na mně vybafne tato hláška:

„Aplikace není nastavena: Tato aplikace je stále v režimu vývoje a nemáte k ní přístup. Zaregistrujte se jako testovací uživatel nebo požádejte správce o oprávnění.“

amelie

prosím kde najdu doplněk pro edge děkuji

Roman

Dobrý den. Mohu prosím poprosit o postup, jak doplněk nainstalovat do ms edge? Nějak se mi to nedaří. Předem děkuji.

Roman

Dobrý den, děkuji za radu. Problém byl v tom, že jsem nepřijmul povolení doplňků z jiných obchodů. Nyní je ve facebooku vidět pouze ten jakoby „střední pruh“, tzn. nejsou vidět vpravo přátel, a vlevo oblíbené skupiny apod. Ještě jednou předem děkuji za rady.

Roman

Ještě jednou prosím o radu. Doplněk je nainstalován, přesto starý vzhled facebooku nejde nastavit

Nina

Ten nový design Facebooku je ne jen že otravný a hnusný, ale vidím v něm 5x tolik víc reklam než jindy, vlastně je to jen samá reklama a nedá se to nijak filtrovat ani zrušit. Tomu už říkám vrchol drzosti. A to že v novém designu hodně věci prostě nefunguje… Číst více »

beda8

S postupem doby mi připadá FB jako vir 🙁

Nina

zdá se, že to před chvilkou začalo fungovat? 🙂

Jitkap

Jak mám obnovit stránku?

Jitkap

Děkuji, už jsem to zvládla. Funguje to! Skvělé, moc děkuji!

Lucie

A už zase nefunguje.. to je mazec tohle 🙁

Radka

Dobrý večer.

Mám dotaz. můžet to fungovat i pro prohlížeč Maxton? Zkoušela jsem to, ale neobjevuje se mi tlačítko pro stažení.

Děkuji.

Ellie

Dobrý den,

obávám se, že rozšíření je opět nefunkční, máte stejný problém? 🙁

Ellie

A jeje 🙁 čím myslíte, že to je, že to takto přestane fungovat? Nemůže to nějak Fejsbuk dělat i naschvál? Upřímně nemám sílu ani tu stránku pustit, je tam tolik reklam, že tam nevidím nic jiného, jsme z toho otrávená 🙁

Ellie

Ach jo, já hlavně nechápu, koho napadlo vymyslet tak otřesný design. Opravdu někdo věřil že je zábavné sledovat 80% reklam, které nejdou vypnout a nemoct ani pořádně dávat fotky, nic prostě, polovina věcí v tom designu nefunguje, nahlašovala jsem to snad tisíckrát a nikdo se o to ani nezajímá. Hlavně… Číst více »

Zdeněk

Je zajímavé, že při otevření stránky Facebooku v anonymním okně se objeví starý vzhled. Bohužel jen do doby, než se člověk přihlásí. 🙁

Rosťa

Doufám,že bude opět funkční,jinak mi nezbude nic jiného než FB zrušit.V té nepřehledné hrůze se nedá fungovat.

Ellie

Nápodobně, včera mi FB ani nefungoval, nedá se scrollovat po zdi pač to samovolně furt vyskakuje někam do prčič, kromě reklam tma není vidět nic, vše je zabugované a nelze řádně ani vkládat fotku, nic. Doufám, že to rozšíření bude fungovat jinak FB okamžitě mažu.

Zdeněk

Tak bohužel mi to tedy 26.10.2020 v Google Chrome nyní v 9:34 nefunguje. 🙁 Vám ostatním to jede?

Zdeněk

Dobrý den, nezbývá, než jen tiše doufat že se to spraví. Mně to zatím nejde, po první „odstávce“ a následné opravě doplňku, to fungovalo, dnes tedy zatím stále ne.

Rosťa

Bohužel taky ne,no, dám tomu ještě dva dny a pak PÁPÁ Fb.

Jitkap

Na Firefoxu mi to dnes od rána jde.

Zdeněk

Zřejmě je to jak říkal pan Slouka, že stav je různý pro různé uživatele.

Zdeněk

Teď jsem to vyzkoušel na Firefoxu, ale bohužel nic. Doplněk sice hlásí, že to bude aktivní jen na 48 hodin, a potom se musí doplněk znovu povolit, ale mně to prostě nefunguje, takže opravdu záleží na uživateli a jeho účtu.

miroslava křížová

Mě to také stále nefunguje

Jaina

Ve Firefoxu mi to funguje a když to v něm spustím, záhadně mi to funguje i v Chromu – jakoby se ty dva prohlížeče propojili. Oficiálně však pro Chrome to rozšíření teď není, respektive je, ale autor čeká na schválení od Googlu a protože debilní lidi mu tam dávaj špatné… Číst více »

Jaina

Jak to vypadá, máte někdo info? :/

Zdeněk

Tak bohužel ani ten druhý doplněk mi nefunguje. 🙁 Mám taky vážné obavy, že to Facebook blokuje a bude blokovat. Je škoda, že ve skutečnosti nefunguje žádná podpora, na názor uživatelů nikdo nedá.

Rosťa

Dnes konečně funguje!!!!!

Zdeněk

Dobrý den, jak to tak vypadá, starý vzhled si budou moci nastavit jen správci a administrátoři facebookových stránek, my ostatní budeme mít zřejmě smůlu. ? Nevím, zda se administrátorům zobrazují ve starém vzhledu všechny navštívené stránky, anebo jen ty, které spravují. Pakliže všechny, bude to možná lákat některé uživatele k… Číst více »

Zdeněk

Dobrý den, tak dnes mi už konečně funguje ten druhý doplněk »Change design to old version for Facebook™«, pokud se zvolí druhá položka v nabídce „Classic design (Fix 2 – old browser“.

Zdeněk

EDIT: bohužel to nefunguje pro všechny záložky, mnohdy je to kombinace starého a nového vzhledu, musí se upravovat adresa, ale je to lepší, jak „výhradně nový vzhled“.

ebin

Dobry den chtěl bych vratit stary fb nebo tohle je moc nahovno ja to nejsem zvikly moc se to seka trva nez neco naskoci konec styry yl nejlepší tohle semi nelibi hruza byl sem spokoj aspon že to šlo žmenit aspon na tych 48 hodin ale ted to nefunguje 🙁

Zdeněk

Dobrý den,
vypadá, že to ode dneška doplněk opět nefunguje, má někdo podobnou zkušenost?
Do jakékoliv FB adresy se automaticky přidává „/timeline“, mnohdy „/timeline/timeline“.
Děkuji za odpověď.

Eliška

Ano, opět nefunguje. Vypadá to, že retardovaný Fejsbuk to sabotuje. Hlavně, že tam člověk vidí tisíce miliard blbých otravných reklam, co se nedají vypnout a nic v tom novém vzhledu nefunguje 🙁 Moc doufám, že ten doplněk opět opraví, aby fungoval, jinak fejsbuk už nemá smysl, je zabugovaný a nikdo… Číst více »

Zdeněk

Facebook prostě narušuje skripty, dá se to zatím malinko obejít, ale fungují jen odkazy „Příspěvky“ a „Komunita“.
Takže místo např. adresy: https://www.facebook.com/inSmart.cz
se musí upravit adresa následovně:
https://upload.facebook.com/pg/inSmart.cz/posts/, čili to, co je zvýrazněno v závorce tučně) – (https://upload.facebook.com/pg/inSmart.cz/posts/
Zkoušel jsem to jen pro prohlížeč Google Chrome

Zdeněk

Snad se brzy dočkáme opravy skriptu, už se na tom pracuje, jak píší na své stránce: JAN 26 UPDATE: Facebook just broke the design! We are searching for a solution. CHANGE the design to ‚NEW 2020‘ and keep the script, once we find the fix we will notify you thought… Číst více »

Eliška

To je právě to nejhorší, lidé jsou hloupí, chtějí nadávat na „blbej fejsbuk“ a nedochází jim, že ten človíček, který dělá to rozšíření do prohlížeče, nemá s fejsbukem nic společného a negativní recenze tedy dávají na špatné adrese. Já jsem mu tam dala dobré hodnocení, mrzí mě, že lidi místo… Číst více »

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty