Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Společnost Philip Morris si na konec roku připravila řadu novinek. Ruku v ruce s představením indukční technologie a zařízení IQOS ILUMA došlo k představení náplní TEREA. V čem tkví jejich hlavní výhody, a jak si tyto náplně stojí ve srovnání s dosavadním typem IQOS HEETS?

Společnosti Philip Morris International se letos rozhodla inovovat portfolio svých produktů IQOS. Zásadní změna v podobě produktové řady ILUMA řeší to nejhlavnější, co uživatelům stávajícího IQOSu znepříjemňovalo život. Potřeba pravidelného čištění nahřívacích čepelí některé uživatele zkrátka nebavila.

TEREA společně se zařízeními ILUMA mění způsob, jakým dochází k nahřívání tabáku a snaží se celý proces pro uživatele zjednodušit.

Inovace již na výrobní lince

Výroba náplní do nahřívacích zařízení se od klasických cigaret výrazně liší. Přesvědčit jste se o tom mohli v jednom z našich dřívějších článků, kde jsme navštívili výrobní závod ve Švýcarsku a zaměřili se na postup výroby náplní HEETS.

Nová řada náplní TEREA vykazuje několik odlišností od HEETS pravě již v procesu samotné výroby. Důvodem je konstrukce náplně, která se odvíjí od technologie indukčního zahřívání SMARTCORE INDUCTION SYSTEM, který PMI zakomponovala do zařízení řady ILUMA.

Konstrukce náplně totiž kromě samotného tabáku ve formě nařezané tabákové fólie obsahuje také nahřívací tělísko, které je zahříváno magnetickou indukcí podobně, jako když položíte hrnec na indukční varnou desku. Teplo nevzniká v zařízení ILUMA, resp. v nahřívací čepeli. Čepel zde ani není přítomná. K nahřívání dochází přímo v samotné náplni. Zahřívací tělísko uvnitř každé jedné náplně tvoří drobný kovový plíšek potažený nerezovou ocelí, který nijak neovlivňuje chuť či složení náplně. Naopak při užívání je záhřev díky této technologii mnohem efektivnější, díky čemuž dochází ke stabilnějšímu produkování aerosolu nesoucího chuť, nikotin a další látky.

Obsah náplně TEREA je pak chráněn obalem, jehož součástí je i např. přední těsnicí výplň (u HEETS ji nenajdete) či chladicí filtr, které slouží k tomu, aby bylo vdechování aerosolu vznikajícího při záhřevu tabáku příjemné a bezproblémové.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Náplně TEREA jsou od HEETS výrazně odlišné. Se staršími IQOS zařízeními nejsou kompatibilní a jejich použitím ve starším zařízení by mohlo dojít k jeho nevratnému poškození. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

TEREA umožňuje využití magnetické indukce modelů IQOS ILUMA

Technologie magnetické indukce je v kategorii zahřívaného tabáku zajímavou novinkou. Princip tohoto fyzikálního jevu můžeme znát nejčastěji z našich domácností, kde našel uplatnění zejména v kuchyni. Záhřev vyvolaný indukcí je velmi účinný pro rychlé uvedení vody k varu, a indukční varné desky jsou tak dnes součástí většiny domácností.

Vše funguje na bázi cívky generující elektromagnetické pole uvnitř komory na náplň. Plíšek v zasunuté náplni se díky značnému odporu zařívá a převádí energii na teplo. Tím dochází ke skutečně rychlému a efektivnímu záhřevu. Tento princip PMI využila ve svých zařízeních ILUMA, resp. u náplní TEREA, které vzájemnou kombinací cívky umístěné v zahřívači a nahřívacího tělíska v náplni vytváří analogický efekt tvorby tepla.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Pro použití náplní TEREA je nutné používat výhradně zařízení IQOS ILUMA. S jinými zahřívači náplně nefungují a mohly by je poškodit. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

Kompatibilita s modely ILUMA

Indukční záhřev je schopno generovat právě a pouze zařízení ILUMA, a proto nelze náplně TEREA použít v jiných typech zařízení značky IQOS. Díky tomuto unikátnímu spojení je však díky technologii SMARTCORE INDUCTION SYSTEM možné z tabáku dostat maximum chuti.

Modely IQOS ILUMA jsou aktuálně k dostání celkem tři, a Česká republika je jednou z prvních zemí, kde tyto zahřívače tabáku vstoupily na trh. Variantám ILUMA, ILUMA Prime či ILUMA One jsme se již věnovali v článku rozebírajícím tato zařízení. Jednotlivé varianty působí díky designu s kovovými prvky elegantně a v kombinaci s různými barevnými provedeními jde také o módní doplněk.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Náplně IQOS TEREA jsou kompatibilní výhradně s modelovou řadu ILUMA: ILUMA, ILUMA Prime a ILUMA One. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

Spojení výrobků ILUMA a TEREA umožňuje záhřev tabáku bez nutnosti propichování náplně čepelí, kterou jsme mohli vídat u předchozích generací zařízení IQOS. Díky tomu je údržba samotného přístroje velmi jednoduchá, a prakticky se tak nemusíte téměř o nic starat. S ohledem na to, že nedochází ke spalování tabáku, ale k jeho nahřívání pomocí plíšku uvnitř náplně, obsahuje vzniklý aerosol o 95 % méně škodlivých látek ve srovnání s cigaretovým kouřem. Lze tak říci, že je celková zátěž na lidské tělo výrazně nižší než u kouření cigaret.

Náplně IQOS TEREA přináší na trh tabákových výrobků opět něco nového. Je pozoruhodné sledovat, jak se technologie zahřívání tabáku vyvíjí směrem ke snížení negativních dopadů nejen na aktivního kuřáka, ale také na jeho okolí. PMI by tak v budoucnu mohla dosáhnout inhalace tabáku s minimalizací rizik, které z užívání tabákových výrobků stále plynou.

Zdroje: 1, 2, 3

Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?