Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Společnost Philip Morris si na konec roku připravila řadu novinek. Ruku v ruce s představením indukční technologie a zařízení IQOS ILUMA došlo k představení náplní TEREA. V čem tkví jejich hlavní výhody, a jak si tyto náplně stojí ve srovnání s dosavadním typem IQOS HEETS?

Společnosti Philip Morris International se letos rozhodla inovovat portfolio svých produktů IQOS. Zásadní změna v podobě produktové řady ILUMA řeší to nejhlavnější, co uživatelům stávajícího IQOSu znepříjemňovalo život. Potřeba pravidelného čištění nahřívacích čepelí některé uživatele zkrátka nebavila.

TEREA společně se zařízeními ILUMA mění způsob, jakým dochází k nahřívání tabáku a snaží se celý proces pro uživatele zjednodušit.

Inovace již na výrobní lince

Výroba náplní do nahřívacích zařízení se od klasických cigaret výrazně liší. Přesvědčit jste se o tom mohli v jednom z našich dřívějších článků, kde jsme navštívili výrobní závod ve Švýcarsku a zaměřili se na postup výroby náplní HEETS.

Nová řada náplní TEREA vykazuje několik odlišností od HEETS pravě již v procesu samotné výroby. Důvodem je konstrukce náplně, která se odvíjí od technologie indukčního zahřívání SMARTCORE INDUCTION SYSTEM, který PMI zakomponovala do zařízení řady ILUMA.

Konstrukce náplně totiž kromě samotného tabáku ve formě nařezané tabákové fólie obsahuje také nahřívací tělísko, které je zahříváno magnetickou indukcí podobně, jako když položíte hrnec na indukční varnou desku. Teplo nevzniká v zařízení ILUMA, resp. v nahřívací čepeli. Čepel zde ani není přítomná. K nahřívání dochází přímo v samotné náplni. Zahřívací tělísko uvnitř každé jedné náplně tvoří drobný kovový plíšek potažený nerezovou ocelí, který nijak neovlivňuje chuť či složení náplně. Naopak při užívání je záhřev díky této technologii mnohem efektivnější, díky čemuž dochází ke stabilnějšímu produkování aerosolu nesoucího chuť, nikotin a další látky.

Obsah náplně TEREA je pak chráněn obalem, jehož součástí je i např. přední těsnicí výplň (u HEETS ji nenajdete) či chladicí filtr, které slouží k tomu, aby bylo vdechování aerosolu vznikajícího při záhřevu tabáku příjemné a bezproblémové.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Náplně TEREA jsou od HEETS výrazně odlišné. Se staršími IQOS zařízeními nejsou kompatibilní a jejich použitím ve starším zařízení by mohlo dojít k jeho nevratnému poškození. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

TEREA umožňuje využití magnetické indukce modelů IQOS ILUMA

Technologie magnetické indukce je v kategorii zahřívaného tabáku zajímavou novinkou. Princip tohoto fyzikálního jevu můžeme znát nejčastěji z našich domácností, kde našel uplatnění zejména v kuchyni. Záhřev vyvolaný indukcí je velmi účinný pro rychlé uvedení vody k varu, a indukční varné desky jsou tak dnes součástí většiny domácností.

Vše funguje na bázi cívky generující elektromagnetické pole uvnitř komory na náplň. Plíšek v zasunuté náplni se díky značnému odporu zařívá a převádí energii na teplo. Tím dochází ke skutečně rychlému a efektivnímu záhřevu. Tento princip PMI využila ve svých zařízeních ILUMA, resp. u náplní TEREA, které vzájemnou kombinací cívky umístěné v zahřívači a nahřívacího tělíska v náplni vytváří analogický efekt tvorby tepla.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Pro použití náplní TEREA je nutné používat výhradně zařízení IQOS ILUMA. S jinými zahřívači náplně nefungují a mohly by je poškodit. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

Kompatibilita s modely ILUMA

Indukční záhřev je schopno generovat právě a pouze zařízení ILUMA, a proto nelze náplně TEREA použít v jiných typech zařízení značky IQOS. Díky tomuto unikátnímu spojení je však díky technologii SMARTCORE INDUCTION SYSTEM možné z tabáku dostat maximum chuti.

Modely IQOS ILUMA jsou aktuálně k dostání celkem tři, a Česká republika je jednou z prvních zemí, kde tyto zahřívače tabáku vstoupily na trh. Variantám ILUMA, ILUMA Prime či ILUMA One jsme se již věnovali v článku rozebírajícím tato zařízení. Jednotlivé varianty působí díky designu s kovovými prvky elegantně a v kombinaci s různými barevnými provedeními jde také o módní doplněk.

Obrázek: Jak se vyrábí náplně pro bezdýmný IQOS ILUMA? Indukční technologie přináší zásadní změnu

Náplně IQOS TEREA jsou kompatibilní výhradně s modelovou řadu ILUMA: ILUMA, ILUMA Prime a ILUMA One. Zdroj: Se souhlasem Philip Morris

Spojení výrobků ILUMA a TEREA umožňuje záhřev tabáku bez nutnosti propichování náplně čepelí, kterou jsme mohli vídat u předchozích generací zařízení IQOS. Díky tomu je údržba samotného přístroje velmi jednoduchá, a prakticky se tak nemusíte téměř o nic starat. S ohledem na to, že nedochází ke spalování tabáku, ale k jeho nahřívání pomocí plíšku uvnitř náplně, obsahuje vzniklý aerosol o 95 % méně škodlivých látek ve srovnání s cigaretovým kouřem. Lze tak říci, že je celková zátěž na lidské tělo výrazně nižší než u kouření cigaret.

Náplně IQOS TEREA přináší na trh tabákových výrobků opět něco nového. Je pozoruhodné sledovat, jak se technologie zahřívání tabáku vyvíjí směrem ke snížení negativních dopadů nejen na aktivního kuřáka, ale také na jeho okolí. PMI by tak v budoucnu mohla dosáhnout inhalace tabáku s minimalizací rizik, které z užívání tabákových výrobků stále plynou.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Obrázek: Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Obrázek: Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Obrázek: Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním