Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší

Instalace aplikací na Huawei telefony se zjednodušila natolik, že chybějící Google služby již nejsou překážkou. Jak do smartphonů a tabletů Huawei snadno nainstalovat oblíbené aplikace, včetně Facebooku, Messengeru a Google Play?

Pokud někomu zpočátku vadilo, že do smartphonů Huawei nemůže snadno nainstalovat oblíbené aplikace, po více než roce je situace dramaticky odlišná. Už není potřeba navštěvovat externí služby pro stahování .APK souborů, rootovat telefon nebo hledat alternativy oblíbených aplikací. Instalace aplikací je stejně jednoduchá, jako kdyby Google služby (označované jako GMS) v telefonu byly.

Huawei ukazuje, že to s telefony nevzdává a obdobný uživatelský zážitek dokáže přinést i bez služeb Googlu. Konkurenci to ukázal např. zprovozněním bezkontaktních plateb a zjednodušením instalace aplikací, což byly ze strany uživatelů dvě nejčastěji vytýkané věci. Kam výrobce své telefony a jejich software posunul a jak dnes instalace aplikací probíhá?

Obrázek: Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší

Petal Search, AppGallery a Gspace. Huawei už téměř 2 roky pracuje na vlastním ekosystému i službách, které mají vrátit jeho telefony na výsluní. Jak se mu to daří? Foto: Redakce inSmart.cz

Petal Search: Vyhledejte aplikaci přímo z mobilní lišty

Petal Search funguje podobně, jako vyhledávání v Android telefonu s Google službami. Vedle obsahu telefonu dokáže vyhledávat také v online vyhledávačích a navíc i obchodech s aplikacemi. Pokud tedy uživatel hledá např. aplikaci Messenger, napíše její název do vyhledávacího pole v telefonu a je mu obratem nabídnut odkaz na přímé stažení a instalaci.

Milým překvapením je dostupnost jakékoliv Android aplikace a také fakt, že pro instalaci aplikací není potřeba registrace. Aplikace si tak lze snadno nainstalovat během několika klepnutí.

Jak nainstalovat Android aplikace z vyhledávání v mobilu?

  1. Stáhněte obrazovku gestem dolů, čímž dojde k zobrazení vyhledávacího pole.
  2. Do pole napište název aplikace, např. Facebook, vyberte záložku „Aplikace“ a potvrďte.
  3. Proběhne hledání a zobrazí se výsledky. Klikněte na výsledek s tlačítkem „Získat“ a textem „WebLink“.
  4. Otevře se stránka pro stažení APK souboru.
  5. Po stažení soubor otevřete, potvrďte instalaci z neznámých zdrojů a je to.

Jaké aplikace by neměly chybět v chytrém telefonu? Koukněte na tipy na nejlepší Android aplikace zdarma. Foto: Redakce inSmart.cz

Při hledání aplikací, které jsou zároveň dostupné v obchodu AppGallery, se rovnou zobrazí tlačítko „Instalovat“. Změnou je, že není třeba otevírat obchod s aplikacemi a vyhledávání lze provést rovnou z vyhledávacího pole telefonu. Tímto způsobem je možné nainstalovat libovolnou Android aplikaci nehledě na to, zda je dostupná v Google Play a AppGallery či nikoliv. Ověřili jsme si to třeba na Googlem blokované aplikaci Newpipe pro stahování z YouTube.

Naklonujte si aplikace ze starého telefonu do nového

Prvním ze způsobů po pořízení nového zařízení je využití aplikace Phone Clone. Ta, jak název napovídá, umožňuje snadné přenesení veškerého obsahu starého mobilu, včetně dat a aplikací, do nového zařízení značky Huawei nehledě na výrobce původního zařízení. Aplikaci je potřeba nainstalovat na obě zařízení (telefony Huawei ji mají předinstalovanou) a následně jen vybrat, co se má přesunout.

Mezi telefony se vytvoří zabezpečený Wi-Fi přenos a během chvíle jsou data z původního telefonu v novém. Platí to i o aplikacích. Výhodou postupu je, že se převedou i Google aplikace, které nejsou dostupné v obchodu s aplikacemi AppGallery.

Gspace: Veškeré aplikace z Google Play jako na dlani

Aplikace Gspace dokáže vyřešit potřebu uživatele na instalaci jakýchkoliv dalších aplikací třetích stran. Gspace je novou aplikací, díky které lze snadno nainstalovat Google aplikace do starších i nových zařízení z produkce Huawei. Aplikace vytvoří virtuální prostředí s obchodem Google Play, do kterého se vybrané aplikace nainstalují. Google Play i aplikace si díky tomuto řešení myslí, že jde o jiný podporovaný model.

Jak na Google Play v Huawei telefonu?

  1. Vyhledejte a stáhněte aplikaci Gspace podle postupu zmíněného výše.
  2. Po instalaci otevřete Gspace a vyberte, kterou aplikaci chcete nainstalovat.
  3. Otevře se obchod Google Play.
  4. Přihlaste se se svým Google účtem.
  5. Nyní můžete instalovat aplikace z Google Play do svého telefonu.

Aplikace Gspace umožní snadnou instalaci aplikací z Google Play. Funguje jako virtuální prostředí, do kterého se Google Play aplikace instalují. Foto: Redakce inSmart.cz

Je jen na vás, který z trojice zmíněných postupů zvolíte. Všechny jsou ve výsledku jednoduché a zvládne je každý. V redakci jsme si oblíbili instalaci aplikací přímo z vyhledávání Petal Search, která je rychlá a bezpečnější, než vyhledávání APK k instalaci na různých serverech typu APKPure. Zbývající Google aplikace jsme si stáhli prostřednictvím Gspace.

Huawei Nova v novém? S platbami i aplikacemi

Huawei podle nejnovějších informací plánuje přijít na trh s novou sérií Nova, která chce zaujmout výbavou i atraktivní cenovkou. Právě v telefonech Nova, stejně jako ve stávajících telefonech bez GMS, je možné aplikace instalovat snadno prostřednictvím vyhledávání Petal Search, nebo jedním z výše zmíněných způsobů. Od včerejšího dne navíc i v České republice fungují platby chytrým telefonem prostřednictvím aplikace Curve, kam můžete napojit jakoukoliv stávající platební kartu českých i zahraničních bank.

Díky funkčnímu Curve Pay má Huawei konečně vyřešené dvě největší překážky, které mnoha uživatelům bránily sáhnut po jeho zařízeních. Bezkontaktní platby a snadnou instalaci veškerých aplikací. Lehké to mít nebude, ale společně s agresivní cenovkou je na dobré cestě opět zaujmout evropské zákazníky.

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Dobrý den, je tedy možné na HarmonyOs používat Google maps? Děkuji. J.

Lukáš Voříšek

Ano, je. Stačí použít aplikaci Gspace a v ní následně Google Maps.

Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním