Konec sledování seriálů a filmů v prohlížeči zdarma? Po zásahu protipirátské unie nefungují weby v ČR i ve světě

Největší zdroje pirátských filmů a seriálů pro sledování v prohlížeči ukončily na nátlak protipirátské unie ACE svou činnost. Pirátské stránky v České republice i ve zbytku světa jsou tak bez podstatné části obsahu a videa již nefungují. Dříve populární stránky, např. v Česku oblíbené Topserialy.to, dokonce kvůli nefunkčnímu obsahu oznámily ukončení svého provozu.

Všechny, kdo si zvykli na pravidelný přísun online filmů a seriálů zdarma, čekalo v podvečer 31. října 2019 překvapení. Podstatná část videí na populárních pirátských stránkách po celém světě přestala fungovat. Svůj provoz totiž ukončilo hned několik streamingových služeb. Mezi ně patří jedna z největších filehostingových stránek na internetu Openload i služby Verystream, Streamango či Streamcherry.

Obrázek: Konec sledování seriálů a filmů v prohlížeči zdarma? Po zásahu protipirátské unie nefungují weby v ČR i ve světě

Při snaze o otevření zmíněných stránek je návštěvníkovi zobrazena zpráva o nedostupnosti stránky z důvodu porušení autorských práv. Následně je přesměrován na web protipirátské unie ACE, kde se může dočíst o úspěchu v podobě vypnutí dvojice globálních zdrojů pirátského obsahu.

Přes 1 000 serverů ukončilo svůj provoz

Kupříkladu samotná populární služba Openload.co se těšila měsíční návštěvnosti přesahující 65 milionů návštěv a provozovala více než 1 000 serverů v Rumunsku, Francii a Německu. Datový provoz generovaný těmito servery byl vyšší, než je tomu v případě legálních služeb Hulu, HBO Go, Sky a dalších.

Obrázek: Konec sledování seriálů a filmů v prohlížeči zdarma? Po zásahu protipirátské unie nefungují weby v ČR i ve světě

Pro protipirátskou unii, jejímiž členy jsou např. Disney, HBO, BBC, Amazon, Hulu či Netflix jde o velký úspěch. Pro tvůrce obsahu může znamenat přinejmenším dočasný nárůst počtu platících uživatelů. Dále jde o důležité rozhodnutí z pohledu globální pirátské scény. Provozovatelé ukončených služeb totiž musí protipirátské unii ACE mj. vyplatit vysoké odškodné, jehož konkrétní výši zpráva neuvádí.

Topserialy.to končí: 72 % pirátského obsahu z 50 nejpopulárnějších stránek zmizelo

Kvůli vypnutí serverů přestalo podle ACE fungovat až 72 % obsahu na 50 nejnavštěvovanějších pirátských stránkách nabízejících streamované filmy a seriály. Situaci lze pozorovat i na českých a slovenských webech pro sledování online.

Obrázek: Konec sledování seriálů a filmů v prohlížeči zdarma? Po zásahu protipirátské unie nefungují weby v ČR i ve světě

Kupříkladu slovenská stránka Topserialy.to se s odkazem na ukončení provozu streamovacích stránek rozhodla ukončit svůj provoz. Měsíčně přitom web podle služby Similarweb navštívilo přes 22 milionů návštěvníků a stránka tak byla dokonce 44. nejnavštěvovanější v České republice.

Obrázek: Konec sledování seriálů a filmů v prohlížeči zdarma? Po zásahu protipirátské unie nefungují weby v ČR i ve světě

Konec seriálů a filmů zdarma? Piráti si cestu najdou

Kupříkladu v České republice je samotné sledování a stahování copyrightem chráněného obsahu legální. Nelegální je pouze jeho další šíření, což je ostatně i důvod, proč došlo k vypnutí zmíněných webů.

Vypnutí serverů je srovnatelné se situací kolem služby Rapidshare, pro kterou soudní nařízení aktivně mazat veškerý pirátský obsah vedlo k postupnému zániku. I Rapidshare.com ve své době patřil na špičku pomyslného pirátského ledovce. Jeho konec však znamenal vznik mnohých služeb, které balancují na hraně zákona. Lze tedy očekávat, že ukončené služby postupem času nahradí jiné. Nějakou dobu však piráti budou mít hledání obsahu o něco složitější.

70 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Kundrátová

A kde to mám teď prosím vás sledovat? Jdu se asi zabít to nerozdýchám…

zog

Kodi + plugin streamcinema cz/sk

martin

koukni na felixtv.cz, včera jsem koukal a dneska to tak funguje

Julie Štěpánková

Felixtv.cz uz taky nefunguje

zog

vykašlete se na webstránky dnes jsou již sofistikovanější způsoby

brambora

vypalovaní na CD?

Petra Šebestová

Přesně!

Mladá generace

Platit za kraviny, povětšinou plné židofašistické politické a vojenské propagandy, které ta komunistická,nesahá ani po kotníky? Děkuji nechci, to raději nic. Na druhou stranu se třeba alespoň naše nedomrdlá a zaostalá mládež začne zabývat něčím užitečnějším, než si nechat vyplachovat ty piliny, co may místo mozku, bezduchými sr*** na které… Číst více »

Paul1s

Komentář byl odstraněn kvůli porušení zásad slušné diskuze.

Iminnarow

Pořád budu raději v mladé nedomrdlé generaci než ve vaší která na co sáhla to pos****.

Dementní a zaostalá mladá generace

My makali co to šlo, to byla jiná morálka než dnes. Jenže kdykoliv se nám po hadráku začalo něco dařit, vždycky přišel nějakej soudruh z Fashingtónu (později z Průseru) a buďto to sebral/ukradl, zakázal anebo koupil a nechal chválně krachnout. Fízli na nás poslali, všude samej špeh a cenzura. To… Číst více »

Dementní a zaostalá mladá generace

Jo, a víte, co byla ta tajná zpráva se kterou lítal po žvanírně/sněmovně pirátský nedouk Kolářík? Nevíte? Tak to ani nevíte o čem v tutom vlákně píšete!!! Vypnutí je to tajemsví….

Robert

Okey boomer

Pavel Silan

lmao asi tak

Pavel Silan

Jdi se vykoktat do pytlíčku. Nikoho nezajímá, jak si tady vybíjíš nenávist

Andrej Čepín

filmplanet.to funguje normálne ďalej a aktuálne majú asi najviac funkčných online filmov a seriálov . Je to česká stránka, takže ku všetkému je CZ DAB alebo titulky takže za mňa 100 bodov.

silvero

není to ani týden a už je tu dávno náhrada

Pavel

momentalne sledujem serialy na https://svetserialu.to/

Petr

Konečně, správný postup.

Adam

Správný postup? Jakože zrušit všechny stránky na free seriály a filmy aby si lidi museli zaplatit předražené HBO nebo Netflix??

Petr

Ano, samozřejmě. Je vždy možnost volby. Nechci platit, nebudu se dívat. Co je na to nepochopitelné? Komunismus skončil v 89.roce. Neměli jste cvrlikat klíčky a mohli jste se dívat na majora Zemana díl 2422.

Adam

Vidím že patříte k starší generaci která chce něco za něco,nevidím důvod platit za serial který se už ani nenatáčí nebo za film který je 10 roku starý a je natočený v kvalitě kdy platit za něj by bylo znevažování hodnoty peněz.

ScoutX

Tak zednik asi taky bude chtit zaplatit za svou praci,ne? Pravda jeste se mu neplati pausalem aby domy byly levnejsi pri prepoctu na pocet platicich. Pokud byste mel platit jen za nove dily,asi by se vam zvysena cena nelibila.nebo spis urcite,kdyz mate pocit,ze se serialy nejspis lihnou zadarmo.

Adam

Ano vtomto směru máte pravdu ale zas nemužete srovnávat dělníka a filmový štáb ktery jen z jednoho dilu má nehorázne sumy peněz.

Martin

Ano, ale zedník, stejně jako filmový štáb a backstage, již dostali zaplaceno za odvedenou práci. Nebo platíte zedníkovi pokaždé když vstoupíte do domu, nebo třeba zubařovi kdykoli začnete kousat?

zog

Starší generace nebo mladší je to jedno. Až něco vytvoříš tak se ti taky nebude líbit že někdo generuje prachy na tvé práci. Tvůrci mají plné právo bojovat proti pirátství a je dobře že jdou po službách a ne po nějakém šestnáctiletém blbečkovi který to sdílí ze svého účtu na… Číst více »

Adam

Já jsem vám netykal tak mi prosím taky netykejte děkuji, neříkám zě nemají právo bojovat proti pirátství ale přijde mi to zbytečné protože když se jedny dvířka zavřou druhé se otevřou, pokaždé si díkybohu najdeme cestu jak si pustit serial nebo film zdarma .K poslední části se ani nebudu vyjadřovat… Číst více »

zog

Člověku který se projevuje jako pablb opravdu vykat nebudu. Jedinej pádnej důvod abys něco kradl a neplatil za to je ten že nemáš na to prachy nebo to nejde sehnat legálně. Když jsem byl chudej tak jsem taky kradl hry pak jsem je začal dělat. Zahrálo si je kolem 25000000… Číst více »

Adam

Jsem student takže opravdu nemam zbytečné peníze nato abych každý měsíc platil za něco co si můžu s trochou snahy dovolit zdarma.Takže chcete říct zě lidé kteří se dívají na filmy a seriály zdarma jsou chudí? to mi přijde vtipné protože si myslím že jsou daleko chytřejší než lidi co… Číst více »

zog

Když si student a nemáš prachy piráť si jak chceš? Ale nezdůvodňuj si to takhle idioticky stylem nebudu platit za seriály které už se netočí. Narozdíl od tebe jsem aspoň dokázal něco vytvořit. Ty ses kamaráde ještě nedovyvinul až se odstřihneš od maminčina prsu a začneš se živit vlastníma rukama… Číst více »

Jirka

Jelikož situace v naší zemi stojí za ho*** už nějakou řadu let, byl bych radši kdyby starší generace radši nic nedokazovala.

Adam

To je pěkné že jste něco vytvořil zato máte můj obdiv,jsem mladý člověk je samozřejmost že se ještě vyvíjím ale už ted můžu říct že mám na rozdíl od vás naké zásady slušného chovaní.

Kalman Mračko

Zlodej / nelegálny stahovač / filmov a slušné chovanie? Ako to ide do hromady? Podľa slušného chovania poznáš zlodeja? Eventuálne ak chceš byť zlodejom chovaj sa slušne? Musím sa smiať.

HonZa

Komentář byl odstraněn kvůli porušení pravidel slušné diskuze.

Sirka

To nemá smysl tady někoho vychovávat když to neudělali rodiče. Až se jich zeptají na názor budou se divit. Až dospějí budou se divit 2x a potom budou v diskuzích rozdávat moudra a vzpomínat jak byli tupý 🙂

Petr

zogu, myslím, že to poněkud přeháníš a to o čem tady píšeš, nemá s úctou k lidské práci nic společného. Mám zato, že úcta k lidské práci, není přímo úměrná zisku a pokud to tak někdo vyžaduje, tak určitě není úctyhodný. Taky jsem nepochopil v čem by jako chudý člověk… Číst více »

Sirka

Dnešní studenti nejsou zdaleka chudí tak jako to dříve byla pravda! Za to kapesné můžete mít stream služeb několik. A pokud ne nemůžete se prostě dívat! Já taky nemůžu spoustu věcí protože na to prostě nemám a nejdu krást. Nebo jděte na brigádu když bez toho nemůžete žít. Tohle nejsou… Číst více »

Lukáš

Mno….. co Startovač nebo Kickstarter? Tam lidi přispívají na vývoj neskutečné sumy, které se občas prostě vypaří z důvodu selhání projektu a přispívající z toho nakonec nemá vůbec nic. Tím chci říct že poslední část Vašeho komentáře není pravdivá, popřípadě ne tak zcela. Jen jsem na to chtěl upozornit. Hezký… Číst více »

Sirka

Upřímně Vá mpřeji abyste jednou něco vlastního vytvořil na čem si dáte práci a zanecháte u toho mnoho času a potom Vám to zdarma rozšíří mladí žvanilové co nemají potuchy o tom co znamená něco vytvořit. Jestli je to dílo staré a nesplňuje technické kvality to je úplně jedno. Když… Číst více »

Jirka

Až na to, že tihle lidi nejsou tvůrci, jen distributoři, Kteří si chtějí účtovat za věci, které nevytvořili nehoráznou sumu a originalním tvůrcům nezaplatit ani ň. Nasrat korporacím.

Martin

Jenomže tvůrcům je to u zádele. Spíš kvičí přeprodejci různých děl, kteří vydělávají jen na tom, že již zaplacenou práci přeprodávají dál. Já a můj kůň jsme toho natočili celkem dost a dostali jsme zaplaceno. A kdykoli je nějaký film kde vidím sebe, nebo toho koně, nikdo mi nedá už… Číst více »

Ondra

Stačí jít na piratebay nebo jinou stránku s torrenty a stahovat to tam.

zog

Asi si připadáš jako velkej frajer, ale jsi jen usoplený děcko. Zkus napřed něco vytvořit a pak mudruj. Dneska si každej spratek s uložtem myslí že je pirát,

Honza

Nemohl jsem si nevšimnout jak se tady pořád oháníte jednou a tou stejnou větou, že jste něco vytvořil. Je to opravdu obdivuhodné ( sice vám vůbec nevěřím, protože lidi v anonymním světě nakecaji takové kraviny ;). Ale nemyslíte si, že to docela přeháníte? Když si někdo chce podívat na seriál… Číst více »

Fix

konečne niekto vystihol, prečo sme naštvaný,že nemôžeme sledovať serial/film free na nete.
TV ho nedáva,Kúpiť sa nedá, tak čo nám iné zostávalo,ako nájsť na nete a pozrieť.

Nika

To, že se ke všem neustále vyjadřuješ jako hulvát poukazuje pouze na to, že jsi primitiv. Kdyby ses vyjadřoval jako chytrý člověk, který je nad věcí, tak by tahle triviální debata ani nevznikla.
Běž si svoje ego vyhonit jinam ?

Terry

SledujSerialy.to ještě funguje

Nicol

Aspoň něco

Vendy

SledujSerialy.sk

Je to na nic

Tak to je na nic v televizi ho*** dávaj na youtube sem snad viděl vše a ti buzeranti zakazují jednu jedinou věc na kterou se dalo dívat a krerá nás bavila

zog

Si pořiď předplatné nebo si sháněj jinde. Proč by měli mít neplatiči jednoduchý život streamingu z webu na jedno kliknutí.

Pajos

A proc ne?Nikdy jste se nedival na film ci seros na netu?Myslim ze se tu moralizuje a kazdy vi sve ze by si mel nejdříve zamest pred vlastním prahem.Nic mene kdyz pominu ze systém ve kterem zijem jen nahrává zlodějům a pakazi ktera prosadí kde jaky zákon ktery jen poctivě… Číst více »

Petr Dvořák

Ty jsi nablblo…. 🙂 🙂 🙂 🙂

guj

Na jednu stranu chápu autory a ostatní stránky, které za to platí ale proč nevymyslí stránku na které bude většina seriálů a filmů. Nemám problém za to zaplatit ale nebudu platit za něco co není dokončeno a dobře zpracováno. To je stejné jako by Vám obkladač obložil jen půlku koupelny,… Číst více »

Nat

Úžasný 🙂 RIP prostě. Opravdu si nehodlám kupovat film pokaždé, co se chci na něco podívat. A už určitě si nebudu platit milion stránek, abych mohla něco sledovat. Tohle je prosím pěkně jedenadvacátý století 🙂

Míchal Lyžičár

Topserialy.to byli prostě podle mě nejlepší našel sis tam cokoli já osobně toho lituju , nemůžu tam nic na tom googlu najít ?

Radim

Výborně, správný krok, vy všichni co říkáte, jak je to blbé, jak by vám bylo, kdyby jste na nečěm rok makali a nakonec by jste to rozdávali zdarma? A byla by to vaše práce..

Míchal Lyžičár

Ale jim to nevadí oni to tak chtějí

Fix

o to nejde.Ale kde si pozriem starý seriál/fil (za ktorý sa platilo už v minulosti) je napríklad 20rokov stary a v TV ho nedávajú ? Ďakujem za radu 😀

Filda

nevadí, stejně vzniknou další 🙂

Šmit

Je to škoda. Sice chápu společnosti, které seriály / filmy produkují a vytvářejí a chápu i, že za svou práci chtějí dostat zaplaceno. Ale všichni musí uznat že například některé stanice u nás ani nevychází na žádné platformě nebo nejsou díly, hry, filmy které jsou už staré a nedají se… Číst více »

Fix

Pre tých ľudí čo tu píšu,že jooo konečne. Samozrejme rešpektujem a chápem to,že niekto niečo vytvoril a my to využívame free.Ale je tu veľké ALE, kde si človek pozrie 10r/20r/50r… starý seriál alebo film.V TV nieje a v obchode si ho horko ťažko alebo vôbec nekúpiš.A tomu,komu vadí sledovanie zdarma… Číst více »

Rozum šířím

Druhá část tohoto komentáře, je asi ta největší pitomost, co jsem za poslední dobu četl… Všichni více sledování lidé, kteří dávají svá videa na YT za ně dostanou zaplaceno. Vy si to možná neuvědomujete, ale tím, že sledujete videa, která obsahují většinou reklamy, nebo je komentujete/likujete tak v jisté míře… Číst více »

Daniela Mináriková

Mě je to jedno, platit jim za sledování určitě nebudu.

Andrej Čepín

Za mňa teraz po zrušení topserialov je určite najlepší filmplanet.to, aktuálne majú asi najviac funkčných online seriálov a filmov. Všetko zadarmo a ani videa nevypadávajú, všetko funguje ako má.

Andrej Čepín

filmplanet.to funguje normálne, ale staršie seriály a filmy prehrávajú aktuálne. Novú epizódy a filmy fungujú takže za mna je to dobrá alternatíva

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte