5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

Zapomenuté heslo k Wi-Fi může potrápit. Pokud však jde o síť, ke které jste se minulosti úspěšně připojili na počítači s Windows, nebo s mobilem, nevěšte hlavu. Zařízení má heslo uložené a vy ho můžete snadno zjistit a zobrazit. Jak na to? 

Aby se mohl počítač či telefon připojovat automaticky ke známým sítím, musí si jednotlivé záznamy ukládat. Pokud vám v minulosti někdo poskytl heslo k Wi-Fi, a vy se od té doby připojujete automaticky, pravděpodobně si jej nebudete pamatovat. To se nezřídka stává u domácích sítí, kdy si uživatelé po čase chtějí připojit nové zařízení, např. mobil, ale neví kde heslo zjistit. Jako první doporučujeme podívat se na spodek či záda Wi-Fi routeru (ta krabička od poskytovatele internetu), kde bývá na štítku původní heslo napsané. Pokud tam napsané není, stále vám zbývá možnost otevřít počítač, mobil či notebook, který už byl v minulosti k síti připojený a heslo z něj získat. Jak na to?

Jak zjistit heslo Wi-Fi, ke které jsem připojen? Na PC s Windows

Heslo k Wi-Fi síti, ke které jste zrovna připojeni, zjistíte na počítači s Windows snadno. Postačí k tomu Ovládací panely a několik kliknutí.

1. Klikněte na menu Start a vyhledejte „Ovládací panely„.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

2. Z nabízených možností vyberte Síť a internet.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

3. Vyberte položku Centrum síťových připojení a sdílení.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

4. Klikněte na modrý text Wi-Fi s názvem aktivní sítě v pravé části obrazovky.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

5.  Dojde k zobrazení okna s detaily sítě. Zde klikněte na tlačítko „Vlastnosti bezdrátového připojení„. V otevřeném okně vyberte záložku „Zabezpečení„.

6. Nyní stačí odkrýt heslo kliknutím na zaškrtávací pole „Zobrazit znaky“. Dojde k zobrazení hesla sítě.

Je pro připojení k internetu lepší Wi-Fi, nebo kabel? Poradíme, jak vybrat to správné připojení pro vaši domácnost.

Jak zjistit heslo k Wi-Fi síti, ke které nejsem připojen?

Zjistit lze za pomoci několika příkazů snadno zjistit i všechna uložená hesla nehledě na to, zda je daná síť v rozsahu.

1. Spusťte Příkazovou řádku kliknutím na tlačítko Windows + R, pokud ji budete spouštět z menu Start, spusťte ji jako Administrátor.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

2. Zadejte příkaz „NETSH WLAN SHOW PROFILE“ bez uvozovek a stiskněte Enter.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

3. Dojde k výpisu známých sítí, které má počítač uložené. Následně vyberte název sítě, ke které chcete zobrazit uložené heslo a její název napište do příkazu „NETSH WLAN SHOW PROFILE název-sítě KEY=CLEAR“ opět bez uvozovek. Následně stiskněte Enter.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

4. Dojde k zobrazení detailů vybrané Wi-Fi sítě včetně hesla. Heslo je uložené v řádku „Key Content“.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

5. Nyní stačí zjištěné heslo zadat na dalším zařízení a můžete se připojit k síti. Metoda funguje jak na starších Windows 7, 8 tak novějších verzích, včetně Windows 10 a 11.

Další rady a návody na inSmart.cz:

Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu s Androidem? (bez rootu)

Heslo k síti jste už do připojeného telefonu někdy museli zadat, ale nepamatujete si ho. Běžný problém, který vás nejčastěji potká v situaci, kdy se někdo z kamarádů či kolegů na heslo zeptá např. v hospodě, nebo na pracovišti. Pokud jste se k Wi-Fi síti připojili v minulosti z telefonu, můžete jim snadno a rychle ukázat heslo ve formátu QR kódu na displeji svého telefonu. Jak na to?

Pokud vlastníte telefon od značky Huawei, Samsung, Vivo, Xiaomi, HONOR, Poco, Redmi či Infinix a dalších výrobců používajících Android, máte funkci sdílení QR kódu s heslem přímo v telefonu.

 1. Otevřete nastavení systému.
 2. Vyberte položku „Wi-Fi
 3. Klikněte na název sítě, ke které jste nyní připojeni.
 4. Zobrazí se QR kód ukrývající informace o síti. Na druhém zařízení stačí kód načíst a připojit se tak k síti. V rámci skenování bude na displeji druhého zařízení zobrazeno jméno sítě i heslo.
 5. Pokud chcete zjistit heslo a není s vámi nikdo další s telefonem, udělejte snímek obrazovky a nahrajte ho do online služby pro čtení QR kódů. Doporučit můžeme např. xzing.org.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

Některé modely chytrých telefonů mají funkci zobrazení hesla přímo v nastavení i v textové podobě. Jedná se však o pouze velmi malé procento mobilů dostupných na trhu. Proč? Výrobci nechtějí heslo ukazovat v textové podobě kvůli bezpečnosti.

Jak výše zmíněný postup napovídá, tento způsob funguje pouze v případě, že jste k Wi-Fi aktuálně připojeni. Pokud byste chtěli heslo zjistit na Wi-Fi, která není v dosahu, budete muset sáhnout po ROOTu zařízení, což většině uživatelů nedoporučujeme.

Jak zjistit heslo k Wi-Fi z iPhonu a iOS?

iPhone neumožňuje sdílet heslo k Wi-Fi síti podobně jako výše zmíněný Android. Apple nicméně přidal funkci, která umožňuje sdílení hesla sítě mezi kontakty. Podmínkou je, abyste měli e-mail kolegy či kamaráda uložený v kontaktech se stejným e-mailem, jako je zaregistrovaný do svého Apple ID. Obě zařízení musí být poblíž v dosahu Wi-Fi a Bluetooth.

 1. Odemkněte svůj iPhone či iPad a připojte se k Wi-Fi, kterou chcete sdílet.
 2. Na druhém zařízení otevřete nastavení Wi-Fi a vyberte síť, ke které se chcete připojit.
 3. Na prvním zařízení se zobrazí výzva ke sdílení hesla sítě. Potvrďte sdílení.
 4. Na druhém zařízení dojde k připojení k Wi-Fi.

Ačkoliv si zařízení na pozadí heslo předají, samotné heslo v textové podobě na Apple zařízeních nezjistíte. Můžete ho však alespoň sdílet s dalšími majiteli zařízení od Applu.

Jak zjistit heslo Wi-Fi routeru? Snadno

Pokud jste zapomněli heslo k Wi-Fi a nedaří se vám připojit k síti, doporučujeme přijít k routeru a podívat se na štítek na zádech. Většina uživatelů nechává výchozí hesla a heslo je od výroby napsané na štítku vedle názvu sítě. Stejně tak na štítku routeru naleznete heslo pro vstup do nastavení Wi-Fi routeru, které se vám bude hodit pro změnu hesla a jména vaší Wi-Fi.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

Info na štítku prozradí heslo i přístupy do nastavení. Foto: TP-Link

Co dělat, když heslo na routeru nefunguje? Pokud bylo heslo změněno a jde o vaši Wi-Fi síť, můžete provést tovární restart routeru. Ten se většinou provádí stiskem a podržením speciálního tlačítka na zadní straně routeru. Musíme vás však varovat: Dojde tím ke smazání nastavení a vrácení původních hodnot ze štítku. Následně můžete otevřít nastavení routeru a změnit jméno vaší Wi-Fi a heslo k ní.

 1. Otočte router a hledejte tlačítko s názvem „Reset“.
 2. Dlouze ho stiskněte, ideálně po dobu alespoň 5-10 sekund.
 3. Dojde k probliknutí a postupně dojde k opětovnému zapnutí sítě. Nyní již s původním názvem a heslem.
 4. Připojte se k Wi-Fi.
 5. Zadejte URL adresu pro nastavení routeru, kterou najdete ve štítku.
 6. V nastavení změňte název sítě a heslo na vámi požadované.

Jak zjistit heslo k cizí Wi-Fi?

Rada nad zlato zní – zeptejte se. Zjistit heslo na cizí Wi-Fi totiž není úplně jednoduché a ačkoliv se vás různé návody a aplikace budou snažit přesvědčit o opaku, většinou jde o podvody. Cesty samozřejmě existují, ale vyžadují pokročilejší znalosti a navíc se tím můžete dopouštět trestného činu.

Druhou možností je vyzkoušet některou z aplikací, do kterých mohou lidé ukládat hesla svých Wi-Fi sítí a otevřít je tak široké veřejnosti. Z těch funkčních pro Android a iOS doporučujeme např. Wi-Fi Map, kterou oceníte především v zahraničí.

Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu

Foto: Freepik

Jak prolomit heslo k Wi-Fi?

K prolamování hesel na Wi-Fi se nejčastěji používají tzv. brute force útoky, kdy počítač útočníka zkouší jedno heslo za druhým a pokračuje, dokud heslo nenajde. Metoda je to sice většinou funkční, ale zdlouhavá a může být považována za trestný čin. Využívány jsou k tomu např. linuxové distribuce typu Kali linux, které obsahují řadu hackovacích nástrojů. Ty jsou však určeny pro pokročilé uživatele a tuto metodu vám nemůžeme doporučit.

Často kladené otázky

Jak rychle zjistit heslo Wi-Fi?

Heslo Wi-Fi sítě můžete snadno zjistit v mobilu i na PC. Na mobilu ho najdete v nastavení, kde můžete Wi-Fi formou QR kódu sdílet s ostatními. Na PC stačí následovat několik prostých kroků v našem návodu. Návod vás provede zjištěním hesla na Windows, Androidu i iOS.

Jak zjistit heslo routeru?

Nejjednodušší cestou, jak heslo zjistit, je ve většině případů pohled na router. Heslo bývá napsané na štítku přímo na zařízení. Pokud si ho majitel nezměnil, připojíte se snadno. Pokud jste majitelem vy a nemáte heslo nikde uložené, proveďte nastavení routeru do továrního nastavení.

Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

A je to ještě snažší. 😀 Stačí zadat adresu routru, přihlásit se a na heslo se podívat přímo v nastavení.

Karelko

Za předpokladu, že jde o váš router…

Tom

No však o tom článek je. Ať už host či domácí potřebuje heslo k wifi které zapomněl. Stačí v prohlížeči naklepat adresu routru, přihlásit se a vlézt do nastavení..

Jirka

A proč by vám měl hostitel dávat ještě heslo do routeru – nechápu. Heslo Wi-Fi a routeru mohou být a většinou jsou rozdílná. 🙂

Tom

Kdo tu mluví o tom, že by jej měl dávat hostitel hostu? Přijdu na návštěvu, zeptám se na heslo na wifi, hostitel si jej nepamatuje, tak než dělat tyto psí kusy, zjistí to za 15. kromě toho budou hostu tyto údaje k ničemu, neboť pokud se nepřipojí na inkriminovanou „wifi“,… Číst více »

Karelko

Tom: Vaše řešení je složité a pro běžného uživatele
většinou nedává moc smysl. Nicméně jako alternativa dobré.

Tom

Karelko: Asi otázka pohledu, mě naopak přijde zbytečně složité vysvětlovat běžnému uživateli, jak se dostat přes ovládací panely k heslu a příkazový řádek bych na něj nezkoušel už vůbec. Kdyžto takhle si buď pamatuje, má v záložkách či se mrkne na spodek routru na adresu, nakliká si do vyhledávacího pole… Číst více »

Martas

Než dělat tyto psí kusy, mám sešitek, kde mám všechna hesla napsaná.

Petr

Např admin/admin… 🙂

Capitari

Nevim jak vy mluvite o PC jak na wifi ale tento clanek cte spousta lidi z mobilu janak navod je dost komplikovanej lide co o PC vimalo a nechteji se hrabat a hledat v P C je asi lepsi stahnout wifi key wiewer nebo jiny kazdy notas ma mikrofon pro… Číst více »

Karelko

V mobilu to nejde pokud nemáte na Androidu root…

ItzSTRAFER

ok. To s tím že mám napsat nějaké NETSH WLAN SHOW PROFILE [Wifi] KEY=CLEAR nefunguje. Ukáže mi to jen že to nic nenašlo a konec.

Jita

dobrý den, potřebuji zjistit klíč k připojení na wifi (dostala jsem nový) bohužel na starý mi byl instalován člověkem který už není k zastižení . program je windows 7 děkuji

Jan

Potřebují vědět heslo sítě WiFi

Petr

Postupoval jsem podle návodu pro „Jak zjistit heslo Wi-Fi sítě na PC s Windows?“ Ve W10 na kartě, která je tady označena jako Wi-Fi – stav nemám tlačítko „Vlastnosti bezdrátového připojení“. Místo něj je prázdné místo. Takže neúspěšný pokus. Máme doma 2 notebooky. Ten druhý má W7 a tam už… Číst více »

Dagmar

Hezky jste to popsal i pro blbce. Zkusila jsem několik možností, samozřejmě ta první je nejjednodušší. Potřebovala jsem to pro budoucnost, kdyby náhodou, neboť kartičku s heslem si pravděpodobně někdo odnesl omylem domů. Díky za pomoc.

Renka

Dobrý večer
Prosím jak se dostat zabezpečenou bezdrátovou sítí k připojení TV a kde najít šifrovací klíč WPA 2

Alena

Mě návod moc pomohl a byla jsem úspěšná. Díky návodu jsem vše měla vyřešené ani né za 5 minut 🙂 Jsem spokojená, chválím. (Aplikovala jsem hned tu první možnost)

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?