Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Zapomenuté heslo k Wi-Fi může potrápit. Pokud však jde o síť, ke které jste se minulosti úspěšně připojili na počítači s Windows, nebo s mobilem, nevěšte hlavu. Zařízení má heslo uložené a vy ho můžete snadno zjistit. Jak na to? 

Na Aby se mohl počítač či telefon připojovat automaticky ke známým sítím, musí si jednotlivé záznamy ukládat. Pokud vám v minulosti někdo poskytl heslo k Wi-Fi a vy se od té doby připojujete automaticky, pravděpodobně si jej nebudete pamatovat. To se nezřídka stává u domácích sítí, kdy si uživatelé po čase chtějí připojit nové zařízení, např. mobil, ale neví kde heslo zjistit. Pokud není napsané na Wi-Fi routeru, kam se nejprve určitě podívejte, zbývá vám možnost otevřít počítač, mobil či notebook, který už byl v minulosti k síti připojen a heslo z něj získat. Jak na to?

Jak zjistit heslo Wi-Fi sítě na PC s Windows?

Heslo k Wi-Fi síti, ke které jste zrovna připojeni, zjistíte na počítači s Windows snadno. Postačí k tomu Ovládací panely a několik kliknutí. Klikněte na menu Start a vyhledejte „Ovládací panely„.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Z nabízených možností vyberte Síť a internet.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Vyberte položku Centrum síťových připojení a sdílení.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Klikněte na modrý text Wi-Fi s názvem aktivní sítě v pravé části obrazovky.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Dojde k zobrazení okna s detaily sítě. Zde klikněte na tlačítko „Vlastnosti bezdrátového připojení„. V otevřeném okně vyberte záložku „Zabezpečení„.

Nyní stačí odkrýt heslo kliknutím na zaškrtávací pole „Zobrazit znaky“. Dojde k zobrazení hesla sítě.

Jak zjistit heslo k Wi-Fi síti, ke které právě nejste připojeni?

Zjistit lze za pomoci několika příkazů snadno zjistit i všechna uložená hesla nehledě na to, zda je daná síť v rozsahu.

Spusťte Příkazovou řádku kliknutím na tlačítko Windows + R, pokud ji budete spouštět z menu Start, spusťte ji jako Administrátor.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Zadejte příkaz „NETSH WLAN SHOW PROFILE“ bez uvozovek a stiskněte Enter.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Dojde k výpisu známých sítí, které má počítač uložené. Následně vyberte název sítě, ke které chcete zobrazit uložené heslo a její název napište do příkazu „NETSH WLAN SHOW PROFILE název-sítě KEY=CLEAR“ opět bez uvozovek. Následně stiskněte Enter.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Dojde k zobrazení detailů vybrané Wi-Fi sítě včetně hesla. Heslo je uložené v řádku „Key Content“.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Nyní stačí zjištěné heslo zadat na dalším zařízení a můžete se připojit k síti. Metoda funguje jak na Windows 7, tak novějších verzích, včetně aktuálních Windows 10.

Další rady a návody na inSmart.cz:

Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu s Androidem bez rootu?

Heslo k síti jste už do připojeného telefonu někdy museli zadat, ale nepamatujete si ho. Běžný problém, který vás nejčastěji potká v situaci, kdy se někdo z kamarádů či kolegů na heslo zeptá např. v hospodě nebo na pracovišti. Pokud jste se k Wi-Fi síti připojili v minulosti z telefonu, můžete jim snadno a rychle ukázat heslo ve formátu QR kódu na displeji svého telefonu. Jak na to?

Pokud vlastníte telefon značek Huawei, Samsung, Xiaomi, Honor a dalších, je zde velká šance, že máte funkci sdílení QR kódu s heslem přímo v telefonu.

  1. Otevřete nastavení systému.
  2. Vyberte položku „Wi-Fi“
  3. Klikněte na název sítě, ke které jste nyní připojeni.
  4. Zobrazí se QR kód ukrývající informace o síti. Na druhém zařízení takový kód stačí načíst a připojit se k síti. V rámci skenování bude zobrazeno jméno sítě i heslo.
  5. Pokud chcete zjistit heslo a není s vámi nikdo další s telefonem, udělejte snímek obrazovky a nahrajte ho do online služby typu xzing.org.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Některé modely chytrých telefonů mají funkci zobrazení hesla přímo v nastavení i v textové podobě. Jedná se však o pouze velmi malé procento telefonů dostupných na trhu. Pokud mezi šťastlivce patříte, gratulujeme.

Jak výše zmíněný postup napovídá, tento způsob funguje pouze v případě, že jste k Wi-Fi aktuálně připojeni. Pokud byste chtěli heslo zjistit na Wi-Fi, která není v dosahu, budete muset sáhnout po ROOTu zařízení, které doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům.

Jak zjistit heslo k Wi-Fi na iPhonu a iOS?

iPhone neumožňuje sdílet heslo k Wi-Fi síti podobně jako výše zmíněný Android. Apple nicméně přidal funkci, která umožňuje sdílení sítě mezi kontakty. Podmínkou je, abyste měli e-mail kolegy či kamaráda uložený v kontaktech se stejným e-mailem, jako je zaregistrovaný do svého Apple ID. Obě zařízení musí být poblíž v dosahu Wi-Fi a Bluetooth.

  1. Odemkněte svůj iPhone či iPad a připojte se k Wi-Fi, kterou chcete sdílet.
  2. Na druhém zařízení otevřete nastavení Wi-Fi a vyberte síť, ke které se chcete připojit.
  3. Na prvním zařízení se zobrazí výzva ke sdílení hesla sítě. Potvrďte sdílení.
  4. Na druhém zařízení dojde k připojení k Wi-Fi.

Ačkoliv si zařízení na pozadí heslo předají, samotné heslo v textové podobě na Apple zařízeních jen tak nezjistíte. Můžete ho však alespoň sdílet s dalšími majiteli mobilních zařízení Applu.

Jak zjistit heslo Wi-Fi routeru?

Pokud jste zapomněli heslo k Wi-Fi a nedaří se vám připojit k síti, doporučujeme přijít k routeru a podívat se na štítek na zádech. Většina uživatelů nechává výchozí hesla a heslo je od výroby napsané na štítku vedle názvu sítě. Stejně tak na štítku routeru naleznete heslo pro vstup do nastavení Wi-Fi routeru.

Obrázek: Jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi? Snadno v PC i na mobilu

Info na štítku prozradí heslo i přístupy do nastavení. Foto: TP-Link

Pokud bylo heslo změněno a jde o vaši Wi-Fi síť, můžete provést tovární restart routeru. Dojde tak ke smazání nastavení a vrácení původních hodnot ze štítku.

Často kladené otázky

Jak rychle zjistit heslo Wi-Fi?

Heslo Wi-Fi sítě můžete snadno zjistit v mobilu i na PC. Stačí následovat několik prostých kroků v našem návodu. Návod vás provede zjištěním hesla.

Jak zjistit heslo routeru?

Nejjednodušší cestou, jak heslo zjistit, je ve většině případů pohled na router. Heslo bývá napsané na štítku přímo na zařízení. Pokud si ho majitel nezměnil, tak se připojíte snadno.

19 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

A je to ještě snažší. 😀 Stačí zadat adresu routru, přihlásit se a na heslo se podívat přímo v nastavení.

Karelko

Za předpokladu, že jde o váš router…

Tom

No však o tom článek je. Ať už host či domácí potřebuje heslo k wifi které zapomněl. Stačí v prohlížeči naklepat adresu routru, přihlásit se a vlézt do nastavení..

Jirka

A proč by vám měl hostitel dávat ještě heslo do routeru – nechápu. Heslo Wi-Fi a routeru mohou být a většinou jsou rozdílná. 🙂

Tom

Kdo tu mluví o tom, že by jej měl dávat hostitel hostu? Přijdu na návštěvu, zeptám se na heslo na wifi, hostitel si jej nepamatuje, tak než dělat tyto psí kusy, zjistí to za 15. kromě toho budou hostu tyto údaje k ničemu, neboť pokud se nepřipojí na inkriminovanou „wifi“,… Číst více »

Karelko

Tom: Vaše řešení je složité a pro běžného uživatele
většinou nedává moc smysl. Nicméně jako alternativa dobré.

Tom

Karelko: Asi otázka pohledu, mě naopak přijde zbytečně složité vysvětlovat běžnému uživateli, jak se dostat přes ovládací panely k heslu a příkazový řádek bych na něj nezkoušel už vůbec. Kdyžto takhle si buď pamatuje, má v záložkách či se mrkne na spodek routru na adresu, nakliká si do vyhledávacího pole… Číst více »

Martas

Než dělat tyto psí kusy, mám sešitek, kde mám všechna hesla napsaná.

Petr

Např admin/admin… 🙂

Capitari

Nevim jak vy mluvite o PC jak na wifi ale tento clanek cte spousta lidi z mobilu janak navod je dost komplikovanej lide co o PC vimalo a nechteji se hrabat a hledat v P C je asi lepsi stahnout wifi key wiewer nebo jiny kazdy notas ma mikrofon pro… Číst více »

Karelko

V mobilu to nejde pokud nemáte na Androidu root…

ItzSTRAFER

ok. To s tím že mám napsat nějaké NETSH WLAN SHOW PROFILE [Wifi] KEY=CLEAR nefunguje. Ukáže mi to jen že to nic nenašlo a konec.

Jita

dobrý den, potřebuji zjistit klíč k připojení na wifi (dostala jsem nový) bohužel na starý mi byl instalován člověkem který už není k zastižení . program je windows 7 děkuji

Jan

Potřebují vědět heslo sítě WiFi

Petr

Postupoval jsem podle návodu pro „Jak zjistit heslo Wi-Fi sítě na PC s Windows?“ Ve W10 na kartě, která je tady označena jako Wi-Fi – stav nemám tlačítko „Vlastnosti bezdrátového připojení“. Místo něj je prázdné místo. Takže neúspěšný pokus. Máme doma 2 notebooky. Ten druhý má W7 a tam už… Číst více »

Dagmar

Hezky jste to popsal i pro blbce. Zkusila jsem několik možností, samozřejmě ta první je nejjednodušší. Potřebovala jsem to pro budoucnost, kdyby náhodou, neboť kartičku s heslem si pravděpodobně někdo odnesl omylem domů. Díky za pomoc.

Renka

Dobrý večer
Prosím jak se dostat zabezpečenou bezdrátovou sítí k připojení TV a kde najít šifrovací klíč WPA 2

Alena

Mě návod moc pomohl a byla jsem úspěšná. Díky návodu jsem vše měla vyřešené ani né za 5 minut 🙂 Jsem spokojená, chválím. (Aplikovala jsem hned tu první možnost)

Obrázek: Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Jak vznikají chytré telefony? Návštěva továrny značky vivo aneb od součástek ke smartphonu ve vaší kapse
Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Píše vám Alza.cz? Podvodníci zneužívají Vánoc a luxují konta přes falešné stránky e-shopu
Obrázek: Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Co je to PPC reklama a kde všude se může zobrazit?
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W