Nejlepší kooperativní hra pro 2 hráče? It Takes Two dokáže zachránit vztah

Tato hra, ač se to může na první pohled zdát, rozhodně není jen tak obyčejná. Jak už název napovídá, jedná se o hru, která potřebuje ne jednoho, ale dokonce dva hráče, kteří spolu musí spolupracovat, aby dosáhli společného cíle: zachránění vztahu. Cesta k záchraně je však trnitá, plná zábavných miniher, líbivé grafiky i povedeného příběhu.

Hlavní postavy příběhu Cody a May mají problém najít ve svém životě opět vášeň a lásku, která v jejich běžném životě plném povinností (půjčky, domácí práce, hádky a problémy s jejich dcerou Rose) prostě chybí. Rose je však nakonec tím důvodem, proč se budou snažit její rodiče, Cody a May, zachránit svůj již tak zkrachovalý vztah.

Díky dětskému přání promění Rose své rodiče na dvě malé loutky a spolu s nimi ožije i jistá kniha doktora Hakima, která se je snaží popostrčit k záchraně jejich vztahu. Z loutek se totiž mohou změnit zpět až potom, co se spolu naučí znovu vycházet.

Za hrou stojí studio Hazelight, které vytvořilo např. oblíbenou hru A Way Out, která se odehrává ve vězení. Hra vyšla, stejně jako It Takes Two, pod taktovkou EA Originals.

Loutky May a Cody se dostávají do spousty různých výzev, které prověří, jak spolu dovedou vycházet a spolupracovat. Hra se odehrává především v nečekaných zákoutích v jejich domě, ale také v okolí jejich domu. To pro pár ale bohužel určitě neznamená, že zde budou v bezpečí. Samozřejmě ve hře přijde i chvíle, kdy budete muset bojovat proti společnému nepříteli a kdy můžete také zemřít. Naštěstí je zde vždy možnost se oživit, zvláště tehdy, zemřel-li jen jeden z dvojice.

Krásná grafika a chytlavé mise

U této hry se opravdu nebudete nudit a provede vás krásným pohádkovým světem, kde můžete najít spousty dětských motivů (mluvící zvířata a věci), které trefně dokreslují atmosféru a zároveň odlehčují hlavní téma hry, které je spíše ze světa dospělých.

Tato hra v sobě mimo jiné skrývá i spoustu miniher, které nejsou povinné, ale můžete si s nimi vaše hraní ještě o malinko zpestřit. Určitě se jim nevyhýbejte, stojí totiž za to.

Spolupráce: nutná!

Ze spousty her jsem zvyklá (a vy asi také), že v hrách pro dva je vždy jeden ten hlavní a druhý se „jen tak veze“. To ale rozhodně není příklad této hry! Tato hra se především soustředí na téma partnerství, takže se připravte, že oba hráči musí opravdu spolupracovat (př. jeden má kladivo a druhý hřebíky), abyste hru mohli úspěšně dohrát.

Obrázek: Nejlepší kooperativní hra pro 2 hráče? It Takes Two dokáže zachránit vztah

Po většinu hry je scéna rozdělená na 2 obrazovky. Hráči musí spolupracovat a plnit řadu úkolů. Postupem hry se schopnosti loutek neustále mění a stejně tak jednotlivé mise. Nudit se tak určitě nebudete. Foto: Se souhlasem Hazelight

15 hodin zábavy na PlayStation, Xbox a PC

Pokud vás zajímají spíše technické parametry hry a ne příběh, tak toto je ta pravá část pro vás. Tato hra se dá hrát na konzolích PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC. Zabere vám přibližně 12-15 hodin času, podle toho, jak moc se vám bude dařit plnit jednotlivé úkoly.

Opravdu často budete hrát s rozdělenou obrazovkou na dvě části (pro každého hráče jedna), takže je důležité se na to připravit. Další věc je úhel kamery. Často se vám bude střídat úhel, ze kterého se budete na hru dívat, ale, alespoň pro mě to nikdy nebylo znatelné, tím pádem mi to na konečném dojmu ze hry neubralo.

Obrázek: Nejlepší kooperativní hra pro 2 hráče? It Takes Two dokáže zachránit vztah

Jedna z nejlepších her pro 2 hráče. Ideální je nejen pro páry, ale právě pro ně má nepochybně přidanou hodnotu. Foto: Se souhlasem Hazelight

Pevně doufám, že jestli jste před přečtením této recenze váhali, zda si hru pořídit, teď už máte opravdu jasno. Na It Takes Two pějí recenzenti z celého světa po právu chválu.

Pokud máte přibližně 15 hodin času, skvělého parťáka a pohodlný gauč, tak neváhejte a hru si zajděte pořídit. Za mě je to v této době jedna z nejlepších kooperativních her, která se aktuálně na trhu nabízí.

Další herní tipy: Nejlepší multiplayerové hry na mobil: Zahrát si můžete i s několika kamarády naráz. Co si zahrát na PC? 10 starých her, ke kterým se hráči stále rádi vracejí

Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?