Nejlepší startovní slovo ve hře Wordle? Odhalil ho robot, ještě nikdy nebylo správnou odpovědí

Jaké je ideální začáteční slovo při hádání ve hře Wordle? Robot provedl analýzu a přišel s odpovědí. Díky vhodnému úvodnímu slovu může být hádání rychlejší. Jakým začít?

Od spuštění hry v říjnu 2021 se objevilo mnoho spekulací o optimálním slově, které je vhodné použít při zahájení hry. Někteří věří intuici či oblíbenému slovu. Pak jsou tu milovníci tvrdých dat, jako matematik, který vytvořil automatického robota, který otestoval více než 12 900 slov. Internetová šuškanda zase mluví o tom, že v anglické verzi jsou nejlepší slova jako „Irate“ nebo „Salet“, a to kvůli jejich samohláskám. Analýza provozovatele Wordle.com ukazuje na jiné slovo.

Psali jsme o fenoménu Wordle: New York Times kupují oblíbenou hru Wordle: Hrají ji miliony lidí po celém světě. Wordle už si zahrajete česky. Zkuste návykovou hru se slovy, která je světovým fenoménem. V našem článku mj. zjistíte, jaká jsou přesná pravidla a herní mechanismy.

Při vytváření svého WordleBota New York Times zjistili, že nejlepším výchozím bodem je slovo „Crane“, přičemž „Crate“, „Slate“, „Slant“ a „Trace“ jsou také velmi dobrými tipy, stejně jako „Lance“, „Carte“, „Least“ a „Trice“.

Zajímavé je, že nejvhodnější slovo pro anglickou verzi je „Crane“ (angl. jeřáb). Toto slovo však ještě nikdy nebylo skutečnou odpovědí na každodenní otázku hry Wordle.

Obrázek: Nejlepší startovní slovo ve hře Wordle? Odhalil ho robot, ještě nikdy nebylo správnou odpovědí

Ideálním anglickým slovem, kterým začít hru Wordle, je ve většině případů „crane“. V češtině se mluví o slovech „rolka“ či „salek“. Foto: Freepik

Robot zjistil ideální „otvírák“

New York Times uvedly: „Nový WordleBot vyřeší 2309 možných Wordle s použitím nejmenšího počtu hádanek, když začne s ‚Crane‘ v normálním režimu a ‚Dealt‘ v těžkém režimu. Možná to překvapí některé čtenáře, kteří na různých místech internetu viděli, jak lidé tvrdí, že slova jako ‚Irate‘, ‚Salet‘ nebo ‚Raise‘ jsou nejlepšími otvíráky. Pravdou je, že záleží na tom, jak přesně hrajete a zda jste člověk nebo počítač,“ pokračuje příspěvek.

NYT dále vysvětlují, že různé algoritmy k řešení problému přistupují různě, přičemž WordleBot se omezil „na zhruba 4 500 slov, která jsou mezi anglicky mluvícími lidmi běžnější – nezdálo se, že by software nějak zvlášť pomohl doporučit slova jako ‚Voema‘, ‚Cusso‘, ‚Skatt‘ nebo ‚Zebub‘“.

Ideální volba pro počítač nemusí být ideálem pro člověka

Kromě toho stojí za zmínku, že ideální úvodní slovo pro počítač nemusí být nutně ideální úvodní slovo pro vás. WordleBot má ve své paměti uloženou dokonalou znalost 2 309 řešení. Je pravděpodobné, že vy ne. Takže zatímco robot může znát přesnou optimální cestu, kterou se má vydat na základě daného odhadu, je možné, že vy ji znát nebudete a že jiný odhad by vás s větší pravděpodobností dovedl k odpovědi.

Důležitější je, že pokud nehrajete v těžkém režimu, je každá hra Wordle řešitelná bez ohledu na to, které slovo vyberete jako první. Takže klidně začněte s ‚Fuzzy‘, nebudeme vám v tom bránit.

Ideální české slovo?

Ideální české slovo zatím definováno nebylo. Tabulka níže nicméně ukazuje několik vhodných tipů, se kterými si pátrání trošku usnadníte.

Nejjednodušší způsob, jak vyřešit Wordle, je samozřejmě jednoduše si přečíst řešení, ale tím pak hra ztrácí své kouzlo.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním