Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Právě představený HONOR MAGIC5 Pro je podle DXOMARK nejlepším fotomobilem. Vedle prémiového fotoaparátu zaujme displejem zaobleným ze všech 4 stran, unikátní technologií baterie a 3D čtečkou obličeje pro bezpečné odemykání zařízení. Jaká je cena novinky?

Řada HONOR Magic4 byla pro výrobce velkým návratem mezi elitu. Zuby si mezi prémiové značky brousí i s novou řadou Magic5, díky které se vrací do čela žebříčku nejlepších fotomobilů. A nejen to. Na MWC 2023 v Barceloně výrobce představil řadu novinek.

Obrázek: Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Foto: Redakce inSmart.cz

„Společnost HONOR chce řešit skutečné potřeby zákazníků. Proto přicházíme s novým přístupem, jak se díváme na vývoj nových technologií, kdy se ještě více chceme zaměřit na intuitivní technologická řešení, která výrazně vylepšují život každého z nás,“ uvedl George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. „HONOR Magic5 Pro, naše nejnovější vlajková loď po všech směrech, a HONOR Magic Vs, náš první skládací telefon uvedený na mezinárodní trh, znovu posouvá benchmark v tomto odvětví a zároveň posouvá uživatelský zážitek na novou úroveň, a dokládá tím náš závazek a vizi přinášet chytrý ekosystém pro každého.“

HONOR Magic5 Pro: Vlajka s nejlepším fotoaparátem na trhu?

Vlajkový model HONOR Magic5 Pro se dočkal úprav v oblasti designu, displeje či fotoaparátu, které mají být tím nejlepším, co je v současné době na trhu.

HONOR Magic5 Pro získal 1. místo v celosvětovém hodnocení DXOMARK za fotovýbavu s celkovým skóre 152. To je zatím nejvyšší skóre mezi fotomobily, které byly testovány. Překonal i dosavadního šampiony v podobě Huawei Mate 50 Pro, Google Pixel 7 Pro či iPhone 14 Pro Max.

HONOR Magic5 Pro přichází s trojitým systémem hlavních fotoaparátů:

  • 50MPx širokoúhlý fotoaparát (clona f/1,6, přizpůsobený snímač 1/1,12″,
    OIS)
  • 50MPx ultraširokoúhlý fotoaparát (clona f/2,0, 122° FOV)
  • 50MPx periskopický teleobjektiv (clona f/3,0, 3,5x optický zoom, 100x
    digitální zoom, snímač Sony IMX858, OIS)
Obrázek: Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Foto: Redakce inSmart.cz

Díky vysoké světelnosti systémem spolupracujících fotoaparátů produkuje fotky s přesnými detaily kdykoli, i za velmi špatného osvětlení. Systém spolupracujících fotoaparátů razantně navyšuje ostrost v rozmezí 3,5x a 100x zoom.

Mobil s nejlepším displejem podle DXOMARK

HONOR Magic5 Pro je vybavený 6,81“ LTPO OLED displejem, který dokáže dynamicky měnit zobrazovací frekvenci a šetří tak baterii. Mobil je doplněn unikátní plovoucí obrazovkou zaoblenou na všech čtyřech hranách.

Nová vylepšená technologie svítivosti displeje a úroveň jasu až 1800 nitů se postará o to, že na displeji vše uvidíte bez potíží i za jasného slunečního světla. S dvojitou kalibrací světla pro nastavení jasu při venkovním denním světle 120 nitů a 800 nitů venkovního jasu, HONOR Magic5 Pro přichází s jedním z nejlepších displejů v odvětví s velmi přesným rozlišením barev.

HONOR Magic5 Pro je vybavený také čipem „Discrete Display“, který výrazně zvyšuje plynulost a kvalitu obrazu. HONOR Magic5 Pro se pyšní certifikátem HDR10+ a jako jeden z mála telefonů na světě i IMAX Enhanced.

Nechybí ani certifikát TÜV Rheinland. Díky funkci dynamického stmívání simulující přirozené světlo nezatěžuje oči nepříjemným modrým světlem. Dalšími funkcemi, které dopřejí očím větší pohodlí patří Circadian Night Display a LTPO displej s 2160Hz technologií Pulse Width Modulation (PWM) Dimming, která minimalizuje blikání obrazovky.

HONOR Magic5 Pro svým displejem zaujal i v praktickém testu a získal tak 1. místo v hodnocení žebříčku DXOMARK s celkovým skóre 151 bodů.

Noční fotografie a vylepšené funkce umělé inteligence

HONOR Magic5 Pro přichází s vylepšením i Image Engine, tedy vlastní softwarové výbavy pro fotografování. Novinkou je algoritmus Milisecon Falcon, který zajistí velmi snadné a velmi ostré zachycení kompletní scenérie. Nechybí ani Super noční režim pro fotografování v noci za špatných světelných podmínek. Navíc, HONOR Magic5 Pro, pracuje s vylepšením pomocí umělé inteligence a tzv. režimu AI Motion Sensing Capture , který umí při zachycení v pohybu, např. při výskoku zachytit nejvyšší bod takového výskoku v perfektně ostrém rozlišení. Tato nová technologická vychytávka byla otestována ve spolupráci s Guinessovými světovými rekordy, kdy HONOR Magic5 Pro automaticky zachytil úžasný moment oficiálního pokusu o překonání světového rekordu o nejvyšší smeč basketbalovým míčem s prohozením mezi nohami.

Foto: Redakce inSmart.cz

Pro všechny začínající filmové tvůrce, stejně jako předchozí generace, tak i HONOR Magic5 Pro má ve výbavě unikátní filmovou technologii IMAX Enhanced pro natáčení filmů v prémiové kvalitě i na vlastní mobilní telefon.

Váš hovor díky AI Privacy Call 2.0 nikdo neodposlechne

Systém zabezpečení Dual-TEE, vyvinutý ve spolupráci se společností Qualcomm, nabízí ochranu dat na hardwarové úrovni. Řada HONOR Magic5 je vybavena diskrétní bezpečnostní čipovou sadou a poskytuje maximální zabezpečení pro hesla a biometrické údaje.

Obrázek: Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Foto: Redakce inSmart.cz

Aby se posílilo soukromí při telefonování, disponuje model průlomovým řešením AI Privacy Call 2.0 . Tato první technologie prostorového řízení zvukové energie generuje opačné zvukové vlny. Díky tomu lidé v okolí nejsou schopni zřetelně rozumět volajícímu, a to ani v přeplněném tichém prostředí, jako je např. výtah.

Výkonu na rozdávání díky Snapdragon 8 Gen 2

Telefon HONOR Magic5 Pro je poháněn nejnovějšími čipy Snapdragon 8 Gen 2 s maximálním herním výkonem a podporou AI funkcí. Díky první samostatné anténní architektuře Wi-Fi a Bluetooth zvyšuje výkon Wi-Fi o 200 % a snižuje latenci Wi-Fi o 30 % ve srovnání s tradiční anténní konstrukcí.

WP DataTables

Nechybí podpora 66W drátového a 50W bezdrátového rychlonabíjení HONOR SuperCharge a disponuje extra velkou 5 100mAh baterií, která se postará o výdrž 24 hodin i při náročném využívání. HONOR sáhl po nové křemíkovo-uhlíkové baterii.

Obrázek: Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Foto: Redakce inSmart.cz

HONOR Magic5 Pro běží na uživatelském rozhraní MagicOS 7.1 založeném na Androidu 13. Můžete se tak spolehnout na chytré vychytávky jako super jednoduché a super rychlé sdílení souborů mezi zařízeními HONOR pomocí MagicRing pouhým přiložením nebo chytré rozpoznávání textu Magic Text.

Unikátní design s displejem zaobleným ze všech stran

V návaznosti na předchozí ikonický design inspirovaný symetrií „Oko múzy“, HONOR na letošním modelu HONOR Magic5 Pro představuje úplně nový koncept designu pro posazení fotoaparátu. Označuje ho jako „Hvězdný kruh“, který elegantně rozmisťuje 3 zadní fotoaparáty do jakéhosi trojúhelníku zasazeného do ostrůvku.

Novým designem HONOR tematicky vzdává hold katalánskému architektovi Antoni Gaudímu. Usazení fotoaparátu do tzv. „Hvězdného kruhu“, který volně přechází do zaoblených hran a vychází z inspirace kombinace moderní architektury a technologie, udělá radost milovníkům symetrického designu.

Ovládání gesty bez dotyku displeje

Díky technologiím Qualcommu je možné telefon ovládat bez doteku. Pokud tedy sedíte v restauraci a jíte např. burger, můžete mávat rukou nad telefonem a gesty ho ovládat bez dotýkání se panelu.

Cena a dostupnost

HONOR Magic5 Pro bude v Česku k dispozici variantách klasická černá (Black) a zelená barva (Meadow Green). Řada HONOR Magic5 dorazí na český trh v druhém čtvrtletí 2023. HONOR Magic5 Pro bude začínat na 1 199 EUR za variantu (12 GB + 512 GB).

Obrázek: Nový HONOR Magic5 Pro je králem fotomobilů: Známe cenu i detaily o výbavě

Foto: Redakce inSmart.cz

Zdroj: HONOR na MWC 2023

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zozo

Nahrazuje Honor 80 nebo ten taky dorazí na evropský trh ?

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty