Pivní aplikace pro smartphone: Kde najít ty nejlepší pivovary nebo kam za recenzemi piv

Pivo. Jestli by Česká republika měla mít svůj národní nápoj, obávám se, že Kofola by šla stranou – suverénně zvítězí pivo. A nejen v ČR, proto na Android i iOS existuje až zarážející množství pivních aplikací.

Řada těchto hospodských pomocníků je navíc přeložena do češtiny, případně rovnou z české produkce.

Protože kromě samotného hledání a nacházení piva je důležité i jeho zodpovědné pití, upozorňujeme, že všechny aplikace jsou určené pro starší osmnácti let, stejně jako samotné pivo. Pokud ještě nejste dospělí, nebojte, piva si v budoucnu užijete dostatek.

A teď už k samotným aplikacím pro Android. Všechny uvedené aplikace lze nalézt v Google Play Storu pod uvedenými názvy; některé z nich jsou dostupné i na iOS.

Jdeš na pivo

Aplikace se zcela zjevným poselstvím byla vyvinuta pod záštitou Plzeňského Prazdroje. Je intuitivní, jednoduchá, ale má určité nedostatky: primárně ten, že je jednoznačně a výrazně zaměřena na piva z produkce nejslavnějšího plzeňského pivovaru. Jestliže jeho pivům neholdujete, příliš ji nevyužijete.

Pokud však Plzní, Kozlem nebo i Kingswoodem nepohrdnete, je aplikace Jdeš na pivo velmi promyšlená: můžete hledat restaurace dle lokace, hodnocení, točeného piva a dalších voleb. Pro fandy Prazdroje s chytrým telefonem je to prakticky povinnost.

 

 

Pub Buddy – počítadlo piv

Opět velmi výmluvně pojmenovaná aplikace pro Android funguje velmi jednoduše: Nastavíte si dané pivo (nebo piva) a jejich cenu; a pak už jen přidáváte čárky. Pro chronické zapomnětlivce či na dlouhé večery jde o ideální program, který umožní si snáze pamatovat, kolik piv jste tedy opravdu měli.

Jen pozor, abyste byli ještě schopni na smartphonu „swipenout“ a čárku udělat – pokud ne, doporučujeme raději současný počet čárek na baru zaplatit a jít se prospat.

České pivovary

Zdá se, že pivní aplikace mají všechny dosti jednoznačné názvy. Princip je jednoduchý: Na mapě nebo skrze vyhledávání si můžete najít pivovar; dostupný je i feed různých pivovarských novinek z médií nebo i komentáře, v nichž lze nalézt hodnocení jak pivovarů, tak jejich konkrétních piv.

V současnosti je v databázi 488 pivovarů různých velikostí, počet bude nepochybně dále stoupat a nalézt je lze po celé republice. Pro pivního dobrodruha, který by chtěl objevování nových minipivovarů spojit třeba s turistikou, jde o naprosto ideální aplikaci.

Pivovary (CZ/SK)

Velmi obdobným způsobem jako České pivovary funguje i aplikace jednoduše nazvaná Pivovary. I zde je mapka s pivovary, recenze piv a navíc, jak je vidět dle aktuálních komentářů, i dosti aktivní a početná komunita milovníků zlatavého (či jinak zbarveného) moku.

Pivovary aplikace mimo jiné ukazuje dle vzdálenosti od současné polohy a zahrnuje i pivovary slovenské provenience.

Pivní deníček

Zajímavá, i když poněkud nedokončená aplikace je Pivní deníček od českého vývojáře Lukáše Zemana.  V pivním deníčku lze vyhledávat restaurace poblíž, zaznamenávat si ty navštívené i si třeba poznamenat vypitá piva a jejich počet.

Problematické je to, že pro většinu funkcí je nutné být přihlášen a používat i web, což není vždy pohodlné, a některé části – jako např. mapa – se zdají ne zcela doladěné. I tak nicméně může být Pivní deníček dobrým společníkem na cesty.

Alkoholmetr

A konečně, pomocník pro řidiče mezi pivaři – kdy už jste „čistí“ a můžete sednout za volant? Vyspat se nemusí stačit, mnohdy je potřeba ještě o pár hodin více. Byť je měření samozřejmě přibližné (každý tráví alkohol jinak, někdo potřebuje více času, někdo méně, na přesnější určení je potřeba skutečný alkohol tester), na přibližné stavení hladiny alkoholu v krvi je aplikace dobrá.

To je ale tak jediné. Řidičské schopnosti neomezuje pouze alkohol, ale i třeba únava po celovečerním flámování, načež je vhodné raději jet do práce třeba tramvají.

Toliko základní aplikace pivního objevitele. Pokud víte o dalších, které v našem seznamu nesmí chybět, určitě nám napište do komentářů – rádi aplikace do textu doplníme.

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Virtuální kryptoměna Facebooku má podporu Visa, Mastercard i PayPalu; vyjít může už v roce 2020
Delfíni si hledají přátele stejně jako my – podle společných zájmů
Nefunguje vám internet? Vodafone má výpadek, přístup k internetu nefungoval v ČR a dalších zemích
Jak ovládat Android přes počítač? S novou funkcí Windows 10 to půjde snadno

Jak připojit Android telefon k počítači s Windows tak, abyste mohli telefon ovládat klávesnicí a myší a viděli vše na...

Zavřít