Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

Chytré hodinky Watch S3 jsou dalším z řady produktů Xiaomi, kterému se daří najít tu správnou rovnováhu mezi cenou a výkonem. Zaujmout pak chtějí především pestrou paletou funkcí a snadnou, avšak komplexní úpravou vzhledu dle vašeho přání.

Najít na trhu nositelných zařízení právě to, které bude splňovat většinu vašich požadavků, s sebou zpravidla nese určitou míru kompromisu. Někteří uživatelé preferují funkce fitness náramků, které jsou obecně levnější, za to ale nabízejí poměrně propracovaný systém sledování životních funkcí či sportovních aktivit. Jiní dávají pro změnu přednost chytrým hodinkám, jenž mnohdy nejenže představují mobilní kancelář na zápěstí vaší ruky, ale slouží také jako elegantní módní doplněk. Zařízení Xiaomi Watch 3 se snaží zaujmout prostor někde uprostřed, a nutno říci, že se mu to bez nutnosti přílišných ústupků poměrně dobře daří. Jaké funkce tyto chytré hodinky svým uživatelům nabídnou a jaké jsou dojmy z jejich užívání?

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

Výbava chytrých hodinek Xiaomi Watch S3 j na první pohled solidní. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Design a provedení: Hodinky mnoha tváří

Již na první pohled je zřejmé, že se Watch 3 snaží svým odlišit vzhledem od klasických levnějších nositelných zařízení, a vydávají se spíše směrem tradičních náramkových hodinek. Xiaomi však u tohoto modelu odmítá jednoznačně vymezit konkrétní styl, a sami uživatelé si pak mohou zvolit design hodinek nejen při jejich pořízení, ale prakticky i kdykoliv poté. Zařízení je tak na trhu dostupné hned v několika variantách, které se liší barvou i provedením náramku. Watch S3 navíc přichází i s možností vyměnitelného rámečku hodinek, takže můžete jejich vzhled uzpůsobovat i aktuální náladě či stylu.

Jednotlivé alternativy však mají i přes zdánlivé rozdíly v designu spoustu společných prvků. V naší redakci jsme dostali ke zrecenzování základní stříbrnou variantu Xiaomi Watch S3 Silver se silikonovým řemínkem ve světle šedé barvě. Kulaté tělo hodinek je tvořeno převážně hliníkovou slitinou, kterou pouze ve spodní části přiléhající k ruce střídá plast. Samotný AMOLED displej pak disponuje úhlopříčkou 1,43 palce, rozlišením 466×466 pixelů, obnovovací frekvencí 60 Hz a jasem 600 nitů s možností automatické úpravy. Viditelnost obrazovky je díky tomu velmi dobrá i na přímém slunci, a vysoké rozlišení s 16,7 miliony barev vykouzlí prakticky každý obraz do nejjemnějšího detailu.

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

Již po rozbalení z krabičky máte dojem, že držíte zařízení za vyšší tisíce korun. Cena ale příjemně překvapí. Foto: Redakce inSmart.cz

Obrazovka je pak vsazena do kruhového těla s rámečkem, který lze snadno odšroubovat a vyměnit za jiný. Xiaomi Watch 3 tak v kombinaci se změnou ciferníku či řemínku mohou během chvilky získat kompletně nový vzhled.

Na pravé straně zařízení se dále nachází dvě ovládací tlačítka, vespod jsou pak umístěny senzory pro snímání zdravotních funkcí a magnetický konektor pro nabíjecí kabel. Celé hodinky váží lehce přes 70 gramů, u váhy bez řemínku uvádí výrobce hodnotu 44 gramů. O pohon se pak stará baterie o kapacitě 486 mAh, díky které vydrží zařízení bez problémů fungovat i několik dní na jedno nabití. Výrobce v tomto ohledu uvádí až 15 dní, pochopitelně ale záleží na tom, jak moc je zařízení aktivně využíváno. Během recenzování se výdrž pohybovala okolo pěti dnů, je však na místě vzít v potaz, že po tuto dobu byly hodinky poměrně intenzivně zatěžovány spouštěním nejrůznějších aplikací a funkcí. Reálně se tak sice na inzerovaných 15 dní při běžném užívání nejspíš nedostanete, týden bez nabití však zařízení bez větších problémů zvládne.

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

K nabití hodinek slouží přiložená magnetická nabíječka. Výdrž baterie se pohybuje v řádu několika dní, při pasivním užívání pak i déle než týden. Foto: Redakce inSmart.cz

Sledování sportovních režimů: Od plavání až po šachy

Silnou stránkou Xiaomi Watch S3 jsou především monitorovací funkce. Zařízení nabízí přes 150 sportovních režimů, kde jsou pro přehlednost rozděleny do několika kategorií. U některých aktivit si pak můžete nastavit další definované parametry (například délku bazénu u plavání či nejrůznější druhy běžeckých tréninků) a cíle, kterých chcete dosáhnout (vzdálenost, délku cvičení nebo počet spálených kalorií).

Do menu se sportovními režimy se pohotově dostanete stisknutím dolního tlačítka na pravé straně. Seznam aktivit je skutečně vyčerpávající, a nechybí na něm dokonce ani karetní či stolní hry. Pokud máte navíc spuštěnou funkci automatického rozpoznávání pohybu, hodinky vám samy nabídnou možnost spustit si předpokládanou činnost i několik minut zpětně po jejím zahájení.

Monitoring zdraví: Hodinkám nic neunikne

Během sportování můžete využít i podporu dvoupásmového GNSS, který komunikuje hned s pěticí hlavních satelitních systémů. Příjem signálu u Watch S3 je tak oproti předchozím modelům výrazně přesnější a stabilnější. Po celou dobu nošení – tedy pochopitelně i mimo měření aktivity – pak mohou hodinky využívat sestavu senzorů k měření srdečního tepu, okysličení krve či k monitorování spánku. Všechny tyto údaje lze následně dále analyzovat prostřednictvím aplikace Mi Fitness, která je pro plnohodnotné využití zařízení vyžadována již při první instalaci. Jejím funkcím se věnujeme v samostatné kapitole níže.

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

S hodinkami Xiaomi Watch S3 můžete bez problémů sportovat. Veškeré info o aktivitě pak najdete přímo na displeji. Foto: Redakce inSmart.cz

Další funkce: Zařízení využijete jako stopky, kompas či peněženku. S Alexou však u nás nepochodíte

Kromě samotného měření času a sledování vašich denních i nočních aktivit lze Xiaomi Watch S3 využít i k celé řadě dalších činností, aniž byste opustili uživatelské prostředí samotných hodinek. Stisknutím horního tlačítka se vám na kulatém displeji zobrazí menu aplikací, které zařízení podporuje. V úvodu nabídky máte přístup k záznamům již zmíněných sportovních režimů, spánkové aktivity či k údajům o celkové vitalitě vašeho organismu. Na pár ťuknutí si také můžete změřit hladinu stresu či spustit dýchací cvičení. Hodinky mají také přístup k údajům o počasí včetně předpovědi na několik dní dopředu.

Zvládají také fungovat například jako budík, časovač, záznamník zvuku či přehrávač hudby, a dokonce i jako barometr či kompas. Zařízení je vybaveno funkcí NFC, takže pokud si do systému nahrajete platební kartu, lze s hodinkami i platit díky Xiaomi Pay. Možností je tak skutečně přehršel, a i když možná při běžném používání většinu z nich nevyužijete, je příjemné vědět, že v případě potřeby máte tyto funkce vždy po ruce – nebo spíš na ruce.

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

Hodinky působí neuvěřitelně elegantním dojmem. Stačí však přehodit řemínek a rámeček ciferníku, a zařízení snadno změní vzhled na sportovní náramek. Foto: Redakce inSmart.cz

Xiaomi Watch S3 lákají také na propojení s domácím asistentem Amazon Alexa, k jejímuž rozhraní se lze dle výrobce dostat i prostřednictvím podržení horního tlačítka, v tomto případě vás ale musíme zklamat. Po několika vteřinách připojování se totiž na displeji dostanete k hlášce, že funkce není v daném regionu dostupná. To je velká škoda, jelikož přístup k chytré domácnosti z vašich hodinek, navíc v kombinaci s možností zadávání hlasových příkazů, by byla jistě vítaná. Je ale koneckonců možné, že tato služba dříve či později dorazí i do České republiky, a tento drobný neduh se tak podaří jednoduchou aktualizací odstranit.

Mobilní aplikace Mi Fitness: Neurazí, ale ani nenadchne

Pro spárování se zařízením je třeba nainstalovat aplikaci Mi Fitness, kterou lze stáhnout v obchodě Google Play nebo App Store. Xiaomi však podle všeho chce své uživatele namlsat na nedávno spuštěný operační systém HyperOS, a některé funkce tak najdete pouze v zařízení značky. Tato strategie se z pohledu prodeje samotných hodinek může jevit jako poměrně nelogická, v praxi však nepřijdete o žádný z klíčových nástrojů.

Z aplikace Mi Fitness získáte přístup k rozšířením funkcím zařízení i ke komplexním přehledům jednotlivých měření. Foto: Redakce inSmart.cz

V samotné aplikaci máte přístup ke stažení nových ciferníků, které doplní ty již předinstalované v zařízení. Můžete zde také stáhnout do hodinek hudbu – za tímto účelem vám Watch S3 nabídnou úložiště o velikosti přes 2 GB. Dále zde pochopitelně najdete přehledy jednotlivých naměřených údajů, a to v mnohem kompaktnějším provedení než na displeji zařízení. Nechybí ani možnost nejrůznějších nastavení hodinek, jejich případné nalezení či přístup k aktualizacím.

Aplikaci prakticky nelze nic vytknout, zároveň zde ale nenarazíte na nic, co byste nečekali. Subjektivně ale můžeme pochválit například funkci synchronizace mezi mobilním telefonem a hodinkami, kde kromě událostí z kalendáře či úkolů můžete v zařízeních sdílet i nastavení režimu Nerušit. Aplikace může také sama fungovat jako základní monitor sportovních aktivit, při nošení Watch S3 však tuto možnost jen stěží využijete.

První dojmy z užívání, konečný verdikt

Xiaomi Watch S3 se mi dostalo k testování na dobu několika týdnů. Bylo zajímavé pozorovat, jak se můj vztah k zařízení v průběhu užívání postupně měnil. Při prvním nasazení jsem měl pocit, že mám na zápěstí zařízení v hodnotě vyšších tisíců korun, a měl jsem obavy, že jej dotyk mého prstu téměř okamžitě znehodnotí. Tento dojem vyvolaný elegantním designem hodinek následně vystřídal obdiv z pestré palety funkcí, které Watch S3 nabízí. Z osobní zkušenosti například vím, že donedávna bylo poměrně náročné najít na trhu chytré hodinky umožňující jak sledování aktivity během plavání, tak placení prostřednictvím NFC. Xiaomi Watch S3 však disponuje těmito i dalšími funkcemi, a jejich užívání tak bylo pro mě příjemným překvapením.

Obrázek: Recenze: Chytré hodinky Xiaomi Watch S3 se dokáží zalíbit i zavděčit každému

Po několika týdnech recenzování lze hodinkám Xiaomi Watch S3 vytknout jen drobnosti. Foto: Redakce inSmart.cz

S postupem času jsem se s hodinkami skvěle žil a dnes je již považuji za nedílnou součást mé každodenní výbavy. Přihlédneme-li navíc k tomu, že se jejich pořizovací cena aktuálně pohybuje na hodnotě lehce převyšující 3 000 korun, mohu s klidným svědomím konstatovat, že Xiaomi Watch S3 jsou naprosto ideální volbou pro běžného uživatele, který hledá víceúčelové, spolehlivé a elegantní nositelné zařízení. Hodinky totiž tuto funkci plní prakticky bez chybičky (nebo jsem tedy alespoň na žádnou během testování nenarazil, nepočítám-li absenci podpory Amazon Alexa v ČR), a aspirují tak na to stát se vaším osobním asistentem, trenérem i poradcem pro vaše zdraví.

Zdroje: Test redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?