Řidiči automobilů Tesla tvrdí, že vozy dokáží vidět duchy

Sociální platformou TikTok se v poslední době šíří stále více videí, které pořizují majitelé vozů Tesla, a na kterých v místech, kde běžným okem není nikdo vidět, automobily detekují stojící postavy. Znamená to snad, že dokáží vozy Tesla vidět duše ze záhrobí?

Sociální síť TikTok sloužící zejména ke sdílení videí mezi uživateli si v průběhu let vybudovala popularitu mimo jiné tím, že se na ní objevují nejnovější trendy, které se díky obrovským dosahům šíří internetem a nabývají na síle. Jedním z aktuálních témat, které se na TikToku řeší, jsou záběry řidičů automobilů Tesla, jenž jsou údajně schopny zachytit na svých kamerách duchy.

Uživatelé přitom tvrdí, že intenzita těchto tajemných chodců, kteří při pohledu z auta ven nejsou vidět, avšak systém detekující překážky na daném místě skutečně zachycuje stojící postavu, narůstá zejména při průjezdu poblíž hřbitovů. O to víc je tedy celá záhada tajuplnější.

Typickým scénářem videa zachycujícího tento fenomén je zpravidla pomalý průjezd vozem Tesla skrz hřbitov či v jeho okolí. Přestože na první pohled není před automobilem doslova ani živáčka, tu a tam kamerový systém v rohu obrazovky zachytí stojící postavu, která se ukáže někdy jen na zlomek sekundy a pak zmizí. Jedná se tedy o důkaz existence posmrtného života, nebo je vysvětlení mnohem prozaičtější?

Obrázek: Řidiči automobilů Tesla tvrdí, že vozy dokáží vidět duchy

Řidiči vozů Tesla zaznamenávají na obrazovkách zachycujících okolí vozu postavy, které běžným okem nevidí. Zdroj: Freepik

Technická chyba, vtípek výrobce nebo skuteční duchové?

TikTokeři již přišli s několika teoriemi, kterými se snaží současný trend objasnit. První variantou je skutečně schopnost automobilů duchy na obrazovkách zachytit. Tato úvaha je však poněkud přitažená za vlasy a postrádá jakékoli vědecké základy.

Mnohem pravděpodobnější se pak jeví představa, že by Tesla do svého softwaru ukryla drobného technického šotka, který by rozpoznal, že se vůz nachází poblíž hřbitova, a náhodné postavy tak na displeji ukazoval záměrně s cílem řidiče vyděsit – tím spíš, když se trend objevil v období zasvěceném dušičkám a halloweenu.

Pravda však nejspíš bude taková, že kamerový systém Tesly neumí na obrazovky vykreslit hroby a náhrobky, a protože svým tvarem mohou někdy připomínat člověka, zobrazí je tak na displeji jako postavu. Jednalo by se tedy spíše o chybu než o úmysl výrobců a vývojářů softwaru pro vozy značky Tesla.

Obrázek: Řidiči automobilů Tesla tvrdí, že vozy dokáží vidět duchy

Detekce fantomových chodců by mohla být pro Teslu do budoucna problém. Zdroj: Pixabay

Přítomnost duchů může mít vážné následky

Ať už je pravda jakákoli, skutečnost, že Tesla zobrazuje chodce v místech, kde se nikdo nenachází, může vést k poměrně značným problémům, které by v krajním případě mohly způsobit dopravní nehodu. Tesla totiž může v případě chodce na vozovce reagovat prudkým zabrzděním, které řidič mnohdy nemusí čekat. V minulosti již automobilka čelila kritice díky podobné chybě, kdy vozy zničehonic v průběhu jízdy zabrzdily bez očividné příčiny. Snad se tedy společnosti podaří vyřešit i nově vyvstanuvší problém s duchy.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Remcal

Hroby a náhrobky připomínají člověka? Autor se zbláznil? Ukažte mi nějaký takový… :-0

Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?