Série Huawei nova: Proč výrobce vsadil na smartphone nova 9?

Huawei se na trhu s chytrými telefony rozhodl zaujmout novým modelem vyšší střední třídy s názvem nova 9. Sázka na sérii nova není náhodou. V minulosti to byla právě nova, která čítala největší počet modelů. Jaké má výrobce s řadou plány?

Huawei nova a nova Plus byla dvojice zařízení, která čínský výrobce poprvé představil světu na veletrhu IFA v Berlíně v roce 2016. Modely střední třídy s dobrým poměrem ceny a výkonu ve své době zaujaly a následovalo dalších 8 řad.

nova vždy nabídla výbavu vyšší střední třídy za ceny nepřesahující 13 000 Kč. Při dané ceně zaujala kvalitou fotoaparátu a výkonem, kterým šlapala na paty i vlajkovým lodím. Byla proto škoda, když výrobce přestal před dvěma lety svou střední třídu na český a slovenský trh dovážet.

Obrázek: Série Huawei nova: Proč výrobce vsadil na smartphone nova 9?

Huawei nova 5T zaujala netradičním designem, která si hrál se světlem. To řadě nova vydrželo dodnes. Foto: Se souhlasem společnosti Huawei

Fanoušci značky tak měli na výběr pouze z vlajkových lodí přesahujcích cenovou hranici 20 000 Kč, nebo mohli sáhnout po levných modelech do 5 000 Kč. Vyšší střední třída z trhu zmizela a nebylo jasné, kdy a zda se na trh vrátí. Huawei se k uvedení nové řady odhodlal letos na podzim a vybral si pro svou reinkarnaci na globálním trhu právě model nova 9.

nova 9 chce dominovat střední třídě

Koncem října 2021 Huawei představil svůj nejnovější model nova 9. Smartphone dostal do vínku elegantní design a dobrou hardwarovou výbavu. Smartphone nabízí 120Hz OLED displej, rychlé 66W nabíjení a skvělý výkon díky osmijádrovému Snapdragonu 778G. Za 12 999 Kč nabízí telefon hardwarové parametry, které sahají na paty i vlajkovým lidím.

Není tedy překvapivé, že jako nový model byla vybrána právě nova. Huawei v České republice i v dalších zemích dlouhé roky pracoval na své značce a snažil se ukázat, že umí dělat jedny z nejlepších telefonů na trhu. Vydáváním levných modelů by svou pozici udržel jen těžko.

Vlastní mapy, mobilní platby i snadná instalace aplikací

nova 9 je odpovědí na přání uživatelů, kteří by rádi nahradili své starší modely a hledají výbavu vlajkové lodi v modelu vyšší střední třídy, který jim neudělá díru do kapsy. Huawei bude chtít, stejně jako v minulosti, zaujmout také zajímavými balíčky. Do 31. října je např. možné získat model nova 9 v akci s bezdrátovými sluchátky Huawei Freebuds 4 zdarma.

Obrázek: Série Huawei nova: Proč výrobce vsadil na smartphone nova 9?

Zaoblený displej a sklo, na kterém se nezachytávají otisky. I to je nova 9. Foto: Se souhlasem společnosti Huawei

Huawei také zapracoval na svém ekosystému, kdy se mu povedlo nahradit Google služby vlasními řešeními. Výrobce má vlastní mapy, vlastní obchod s aplikacemi i řešení pro mobilní platby. V kombinaci se snadnou instalací aplikací tak uživatelé nemají žádné větší překážky, které by jim bránily v plnohodnotném používání telefonů Huawei stejně, jako byli zvyklí v minulosti.

Obrázek: Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Režim letadlo skončí! Evropské aerolinky zavádí 5G
Obrázek: Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Nefunguje vám chytrá domácnost? Netatmo má rozsáhlý výpadek
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?