Tablety s dlouhou výdrží: Apple, Lenovo, Huawei i Asus mají co nabídnout

Tablety si postupně našly své místo na trhu. Stala se z nich vyhledávaná zařízení sloužící většině uživatelů především pro zábavu, prohlížení internetu a konzumaci obsahu. Díky tomu, že si je mnozí pořizují právě kvůli zábavě na cestách, stala se jedním z nejdůležitějších parametrů právě výdrž na baterii. Které tablety nabízí dlouhou výdrž? 

Mobilní zařízení lze vybírat podle spousty parametrů. Jedním z těch nejdůležitějších pro mnohé uživatele není ani tak výkon, jako právě dobrá výdrž na baterii. Podívali jsme se na trh a vybrali čtveřici zajímavých tabletů ve verzi s WiFi, které nabídnou dostatečnou výdrž na dlouhé cesty a jsou vhodné do školy i do práce.

iPad 32GB 2018 9,7″ – 10 hodin

9,7″ verze iPadu se minulý rok dočkala omlazení. Dostačující výkon díky procesoru A10 Fusion s integrovaným koprocesorem M10 a 2 GB RAM zajišťují bezproblémový chod. Díky podpoře Apple Pencil lze šikovné pero využít k převodu ručně psaného textu do digitální podoby či přepisu poznámek. Co nás však zajímá především je výdrž na baterii. Zkušenosti uživatelů potvrzují tvrzení výrobce a zařízení díky své baterii bez problému zvládne při zapnuté WiFi fungovat 10 hodin, v rámci kterých můžete sledovat filmy či prohlížet web. Paradoxem je, že samotná kapacita baterie je přibližně o polovinu větší než u ostatních tabletů v článku, avšak výdrž je nejnižší. Cena tabletu se pohybuje kolem 8 500 Kč.

Obrázek: Tablety s dlouhou výdrží: Apple, Lenovo, Huawei i Asus mají co nabídnout

WP DataTables

Apple byl prvním hráčem, který uspěl na trhu tabletů. iPad se stal doslova synonymem pro tablet a není divu, že se jedná o často vyhledávané zařízení. Nejčastěji si iPad pořizují právě majitelé iPhonů a dalších Apple zařízení, kteří sází na jeden ekosystém. Čím se iPady dlouhou dobu vyznačovaly byla bezproblémová funkčnost a rychlost. Právě to bylo hlavním neduhem prvních generací Android tabletů, které byly pomalé a k ideálu měly daleko. To se již naštěstí změnilo a na trhu je slušný výběr kvalitních Android tabletů.

Asus ZenPad 10 – 12 hodin

Asus je jedním z průkopníků na poli Android tabletů. Není tedy divu, že jako jeden z mála výrobců segment Android tabletů neopustil a stále si zde drží své pevné místo. Kovový Asus ZenPad 10 nabízí IPS obrazovku s velikosti 10,1 palce a rozlišením 1 280×800, 2GB RAM, 32GB úložištěm a Androidem ve verzi 7.0 Nougat. Výhodou je rychlé nabíjení a podpora moderního konektoru USB-C.

Obrázek: Tablety s dlouhou výdrží: Apple, Lenovo, Huawei i Asus mají co nabídnout

WP DataTables

Integrovaná 4 680 mAh baterie nabídne výdrž 12 hodin při sledování filmů či prohlížení webu. Za cenu pod 5 000 Kč se jedná o zajímavý kompromis mezi cenou a výkonem. ZenPad 10 skvěle poslouží nejen studentům, ale i těm, kteří jej vedle multimédií využijí také pro práci.

Lenovo Yoga Tablet 3 10 – 18 hodin

Pokud pro vás hraje prim výdrž, stojí nepochybně za zmínku Lenovo Yoga Tablet 3 10 s 10,1″ IPS displejem o rozlišení 1 280×800. Tablet díky netradičnímu tvaru s vyboulením na jedné straně ukrývá velkou 8 400mAh baterii umožňující tabletu až 18! hodin provozu. Při srovnání s iPadem lze pozorovat, jaký má vliv nižší rozlišení displeje na výslednou výdrž (oba využívají IPS panel, samozřejmě se však nejedná o jediný faktor).

Obrázek: Tablety s dlouhou výdrží: Apple, Lenovo, Huawei i Asus mají co nabídnout

WP DataTables

Nevýhodou je zde fakt, že se jedná o starší model, který zatím nemá nástupce. Znamenat to bude starší microUSB, Android verze 5.1 či nižší výkon, který by však měl nenáročným uživatelům, kterým nevadí občasné zpomalení, dostačovat. Cena se pohybuje kolem 5 500 Kč, což není vzhledem k výbavě málo. Na dlouhé cesty je však Yoga Tablet 3 10 ideálním společníkem.

Huawei MediaPad T5 10 – 10 hodin

Huawei do MediaPad T5 10 s kovovými zády umístil 10,1″ displej s FullHD rozlišením. I zde výrobce sáhl po levnějším řešení v podobě microUSB konektoru, zvolil však novější verzi operačního systému, konkrétně Android 8.0 Oreo. Standardem jsou 2 GB RAM a škoda je snad jen menšího 16GB úložiště.

Obrázek: Tablety s dlouhou výdrží: Apple, Lenovo, Huawei i Asus mají co nabídnout

WP DataTables

Pro výdrž kolem 10 hodin byla zvolena 5 100mAh baterie, což už je pro většinu situací více než dostatek. Za cenu kolem 5 000 Kč se jedná o zajímavý kompromis, který svými parametry rozhodně neurazí.

A podle čeho vybíráte svá zařízení vy? Také pro vás hraje důležitou roli výdrž baterie, nebo spoléháte na to, že zařízení po pár hodinách dobijete z powerbanky či ze sítě?

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Straka

Škoda, že ta Yoga nemá lepší výbavu. Výdrž je geniální, ale za ty peníze raději Asus.

Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem