Podle uživatelky Jane Manchun Wongové, která často zveřejňuje informace o chystaných prvcích Twitteru předem (se slušnou přesností), chystá Twitter emotikony – ve stylu podobném konkurenčnímu Facebooku.
Chystané emoji by se neměly příliš lišit od zažitého standardu známého ze sociálních sítí a programů typu Discord; chybět určitě nebude typické emotikony jako „like“, dále srdce, smích, smutek a podobně.
Během března Twitter pro americké zákazníky udělal krátký průzkum, který možnost přidání emotikonů zmiňoval; nebylo však jasné, jestli funkce přejde to praxe. Nyní se zdá, že ano.

Zdroj: Pixabay
Hlásná trouba politiků, které se nedaří
Smysl nového prvku není zcela jasný. Na rozdíl od Facebooku slouží Twitter hlavně pro krátké příspěvky od politiků, novinářů, známých osobností a podobně; jeho popularita navíc příliš neroste. Možnost rozmanitých reakcí hlavní uživatelská základna služby pravděpodobně přivítá s nadšením, je však otázka, zda to bude stačit na zachování relevance Twitteru mimo USA.
Co se týče Twitteru, tak služba také opětovně zrušila možnost verifikace účtu pro veřejnost kvůli přetížení služby; v praxi tak fungovala pouze týden, než ji Twitter opět odstranil. Ověřené účty ale nezajišťují nějakou dodatečnou ochranu. Naopak, nedávno se staly cílem velkého hacku, jednoho z největších v historii sociální sítě.
Služba si celkově prochází těžkým obdobím. Twitter je dlouhodobě plný botů a podvodníků, které se službě nedaří úspěšně odchytávat, a trpí také rychlým šířením dezinformací. Je známý jako oblíbená hlásná trouba politiků a celebrit, bývalý prezident Donald Trump měl na Twitteru v podstatě druhý domov. Automobilka Tesla zase Twitter využívá pro tisková prohlášení, který za ně dělá Elon Musk; vlastní tiskové oddělení už ani nemá.

Zdroj: Pixabay
Během pandemie Twitter zaznamenal docela slušný růst, ale v porovnání s konkurencí stále strádal. Je to vidět na porovnáních s jinými sítěmi, překonává ho Facebook, YouTube, WhatsApp, Instagram, WeChat, TikTok, QQ, Douyin, Weibo, Telegram, Snapchat, Kauishou a dokonce i Pinterest s Redditem. Z velkých hráčů má méně jen diskuzní síť Quora.
Zdroj: Twitter via NDTV