Užitečné aplikace pro všechny situace

Život bez mobilního telefonu si už ani neumíme představit. Stal se z něj každodenní a mnohdy i celodenní společník. Díky svým funkcím a aplikacím nás doprovází u ranní meditace, pak se mrkneme na předpověď počasí a zkontrolujeme si e-maily, projdeme sociální sítě, při procházce se psem si uděláme pár fotek, poslechneme si oblíbený hudební playlist při odpoledním běhu, provedeme bankovní transakce, zahrajeme si oblíbenou hru a večer si pustíme něco pro dobrý spánek. Je až neskutečné, jak moc se v dnešním světe staly aplikace nezbytnou součástí našich životů.

Podívejme se na pár užitečných aplikací, které nám zjednodušují život každý den. Určitě už některé z nich používáte.

Obrázek: Užitečné aplikace pro všechny situace

Řada aplikací má také svou verzi pro chytré hodinky. Foto: Pxhere

Předpověď počasí i balení na dovolenou

Yr je norská předpověď počasí od Norského meteorologického institutu, kteará se v České republice stala velmi oblíbenou. Existuje jako webová stránka i jako mobilní aplikace. Díky svojí přesnosti si vysloužila skvělou pověst. Má funkci animované předpovědi, která se mění po hodině, všechny zásadní informace jsou přehledně na jednom místě včetně detailů o teplotách, větru či upozornění na nebezpečné meteorologické jevy. K dispozici je krátkodobá i dlouhodobá předpověď, možnosti vlastního vzhledu, jednoduché přepínání mezi oblohou, grafem a tabulkou. Nastavíte si tak přesně to, co vyhovuje právě vám. Počasí zobrazuje pro neskutečných 10 milionů míst po celém světě, samozřejmě si můžete uložit ta, která nejčastěji vyhledáváte. Dostupná je zdarma pro Android i iOS.

Packing Pro je aplikace pro ty, kteří rádi cestují, ale nebaví je plánovat praktické věci, co jsou s tím spojené. Abyste neměli před odjezdem pocit, že jste na něco zapomněli, stáhněte si tuhle aplikaci. Díky ní si vytvoříte před cestou seznam přesně na základě místa, kam se chystáte. Zadáte destinaci a aktivity, které máte v plánu a aplikace vám na jejich základě vytvoří seznam potřebných položek na cestu. Plavky si k moři už nikdy nezapomenete, stejně tak jako deštník na výlet do Londýna. Na seznamu si položky přehledně odškrtnete, takže máte přehled a odpadne nervozita před cestou.

Zábava na cesty a povedený deník

Aplikace PokerStars je určená pro každého fanouška, který má rád karetní hry, specificky poker. Tenhle duševní sport, mezi které byl poker v roce 2011 zařazený, je zábavná aktivita, která vyžaduje určitou dovednostní úroveň a trénink. Díky aplikaci se ho může naučit i úplný nováček, protože nabízí tutoriály a návody ke hře. Trénovat mozek a bavit se je s bezplatnou aplikací jednoduch. Dostupná pro Android i iOS zařízení.

Obrázek: Užitečné aplikace pro všechny situace

Na všechno existuje aplikace, zní známé motto Applu. Nejlepší aplikace do mobilu jsme pro vás vybrali už dříve. Dnes přinášíme tipy na další. Foto: Pxhere

Day One Journal je báječná aplikace pro ty z nás, co si rádi píší deník. Jedná se komplexní aplikaci, která dokonce vyhrála cenu za aplikaci roku. K dispozici je hned několik vstupních zdrojů, včetně informačního kanálu, kresby, zvuku, fotografie, zvuku, textu a chystá se i video. Používat ji můžete podle potřeby, jak na zaznamenávání důležitých životních událostí, vyžití se u kreativního psaní nebo prostě jenom pro zaznamenávání denních úkolů. Dá se snadno synchronizovat s iPadem, iPhonem i Macem.

Monitoring sportovních výkonnů a aplikace pro zlepšení spánku

Každý nadšenec do běhání a fitness má už určitě stáhnutou aplikaci RunKeeper, za kterou stojí sportovní společnost ASICS. Sdružují se v ní běžecká komunita, která se navzájem podporuje k lepším výsledkům. Samotná aplikace zaznamenává všechny aktivity, nejenom běhání, ale například i jízdu na kole nebo chůzi. Uživatelé získávají podrobné statistiky s údaji o jejich aktivitách, výkonu, srovnání a mají k dispozici také tréninkové plány. Stáhnout se dá pro iOS i Android.

Spánek je důležitý, na tom se všichni shodneme. Bohužel se obecně jeho délka zkracuje a osm hodin spánku je pro mnohé luxusem. Všichni si ale chceme v noci vytvořit dostatečné množství spánkového hormonu melatoninu, který povzbuzuje imunitní systém a chrání naše tělo před stresem. Pillow je aplikací sledující a analyzující spánek. Vedle dalších vychytávek nabízí také chytrý budík, který probudí uživatele ve fázi, kdy se nachází v nejlehčí fázi spánku. Aplikace dokáže také zaznamenávat audio, tedy jestli v noci chrápete, máte nějaké problémy s dýcháním nebo třeba ze spánku mluvíte. Analýzu spánku si můžete prohlédnout třeba i za celý rok a mít tak přehled o svých spánkových návycích. Aplikace nabézí také uklidňující zvuky a melodie. Aplikace je kompatibilní s iPhonem a Apple Watch. Alternativou pro Android je např. populární Sleepmonitor.

Obrázek: Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte