Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?

Windows 11 vyžadují specifickou konfiguraci hardwaru a přechod na něj není zdaleka takovou samozřejmostí, jako tomu bylo v případě Windows 10. Jak se ale ukazuje, existuje výrazně jednodušší způsob, jak nainstalovat Windows 11 na počítače se staršími procesory – bez nutnosti formátovat disk, mazat soubory nebo dokonce převádět ISO na externí USB disk.

Hláška „Tento počítač aktuálně nesplňuje všechny požadavky na systém pro Windows 11“ nebo „Procesor není v současné době podporován pro systém Windows 11“ znamenala pro mnoho uživatelů stopku v dalších snahách o upgrade na nejnovější verzi OS. Existuje však hack registru schválený společností Microsoft, který by měl problém okamžitě vyřešit. Hláška „Zařízení nesplňuje požadavky“ se během několika minut změní na „Připraveno k instalaci“.

Zde je celý postup ve třech snadných krocích. Tento způsob upgradu lze doporučit jen kutilům a zvědavcům, kteří chtějí Windows 11 na svém zařízení co nejdříve. Společnost Microsoft si v tomto případě vyhrazuje právo vypnout vám bezpečnostní aktualizace, pokud k upgradu tímto způsobem dojde.

1. Stáhněte si instalační soubor systému Windows 11

Microsoft na svých stránkách nabízí instalační soubor systému Windows 11 volně ke stažení. Soubor má formát ISO a ke stažení jej najdete dole na stránce pod položkou „Stažení bitové kopie disku systému Windows 11 (ISO)“.

Z voleb vyberte Windows 11, zvolte jazyk a vyberte 64bitovou verzi. Celý image má velikost přibližně 5,1 GB. V průběhu stahování se můžete posunout k dalšímu kroku.

Obrázek: Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?

Na oficiálních stránkách najdete Windows 11 ke stažení i ve formátu ISO. Foto: Redakce inSmart.cz, se souhlasem společnosti Microsoft

2. Upravte záznam v registrech, abyste obešli kontrolu procesoru

V systému Windows stiskněte tlačítko Start, zadejte příkaz regedit a stiskněte klávesu enter, čímž spustíte Editor registru. V něm přejděte do složky Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup, a to buď vložením celé této adresy do pole hned pod menu s hodnotami „Soubor, Úpravy, Zobrazit…“, nebo postupným procházením složek HKEY_LOCAL_MACHINE a System a Setup a MoSetup.

Pokud položku MoSetup v registrech v příslušné podsložce nevidíte, můžete ji vytvořit kliknutím pravým tlačítkem a vybráním Nový > Klíč. Klíč pojmenujte „MoSetup“ bez uvozovek.

Zobrazí se výpis složky. Zde klikněte pravým tlačítkem a vyberte Nový > Hodnota DWORD (32bitová). Hodnotu pojmenujte „AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU“ bez uvozovek. Dvakrát klikněte na nově vytvořenou hodnotu a do datového pole Hodnota zadejte 1. Stiskněte tlačítko OK a zavřete editor registru.

Úprava hodnot v registru je jednoduchá. Dělat by ji přesto měl pouze zkušený uživatel. AMD varuje: Windows 11 běží na některých procesorech pomalu. Na nápravě se pracuje. Foto: Redakce inSmart.cz, se souhlasem společnosti Microsoft

3. Spusťte instalaci Windows 11

Po dokončení stahování souboru ISO na něj stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat Otevřít pomocí > Průzkumník Windows.

To je vše! Pokud zásah do registru fungoval, měla by se brzy zobrazit varovná zpráva namísto zprávy o odmítnutí a měla by se vám nabídnout možnost nainstalovat systém Windows 11 bez ztráty dat, tedy provést upgrade.

Úvodní fotografie: Se souhlasem společnosti Microsoft

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaclav

Dle navodu nainstalovano Prihlaseno na ucet kde mam legal desitky Div se svete aktualizace bezi a jedenacky dokonce aktivovany

Petr68

Hahá, ale když tam MoSetup nemám?

Mirek

Bohužel mi to napsalo
Pocitac musi podporovat ip TPM 2.0
Pocitac musi podporovat Zabezpecene pripojeni

Tom Patrick

Tak mi se instalace také nepodařila.
Vše provedeno podle návodu. Musel jsem vytvořit klíč MoSetup.
Při instalaci hláška: na tomto počítači windows 11 nejdou nainstalovat.
Neprošel jsem procesorem. Mám Intel Core i7-7600U.

Vladimír

Super.Funguje thx.. 🙂

Mirek

Bohužel mi to napsalo
Pocitac musi podporovat ip TPM 2.0
Pocitac musi podporovat Zabezpecene pripojeni

POSPÁK 65

Zatím to vypadá, že podle vašeho návodu všechno funguje, ale ač mi to přijde zvláštní, měl jsem v registru tu hodnotu už vytvořenou ještě než jsem do toho začal vrtat… Každopádně díky za návod, od vydání jedenactek netrpělivě čekám kdy si je budu moct vyzkoušet, mám podporovaný úplně všechno až… Číst více »

Jan

Chtěl jsem W11 vyzkoušet, ale nechtěl jsem si rozvrtat aktuální systém W10. Stáhnul jsem si tedy instalaci na USB a nasadil pokusný HDD – podotýkám, že starý plotnový, dokonce neměl ani 7.200ot. Z minimálního HW požadavku splňuju RAM, TPM (ale jen 1.2), procesor sice relativně výkonný, ale stará generace (Dell… Číst více »

Obrázek: Netradiční dopravní zácpa: Doručovací roboti zapadli do sněhu
Netradiční dopravní zácpa: Doručovací roboti zapadli do sněhu
Obrázek: Amazon Web Services otevře infrastrukturu v České republice
Amazon Web Services otevře infrastrukturu v České republice
Obrázek: Tesla Solar: Solární tašky lze nainstalovat na stávající střechy, nově jsou o 22 % účinnější
Tesla Solar: Solární tašky lze nainstalovat na stávající střechy, nově jsou o 22 % účinnější
Obrázek: Hackeři a implantáty: Kybernetická bezpečnost je důležitá i pro bionická zařízení
Hackeři a implantáty: Kybernetická bezpečnost je důležitá i pro bionická zařízení
Obrázek: Má smysl koupit si smartphone s 5G konektivitou?
Má smysl koupit si smartphone s 5G konektivitou?
Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem
Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem
Obrázek: Kdo lhal při Black Friday zákazníkům nejvíce? OKAY, Notino i AAA Auto uváděli vyšší slevy
Kdo lhal při Black Friday zákazníkům nejvíce? OKAY, Notino i AAA Auto uváděli vyšší slevy
Obrázek: Pozor na podvodné SMS zprávy od Alza.cz, podvodníci mají žně
Pozor na podvodné SMS zprávy od Alza.cz, podvodníci mají žně