Nová hra od tvůrců Pokémon GO. Staňte se superhrdinou v Marvel: World of Heroes

Marvel: World of Heroes bude využívat kameru chytrého telefonu a prvky rozšířené reality. Podobě jako Pokémon GO tak nabídne interaktivní zábavu, která vyžene hráče do ulic. Jak bude chystaná hra vypadat?

Po globálním úspěchu Pokémon GO se herní gigant Nyantic snaží přijít na trh s novou hrou zaměřenou tentokrát na komiksový svět z dílny Marvelu. Podaří se mu zopakovat úspěchy Pokémon GO, nebo se Marvel: World of Heroes zařadí mezi tituly, které Nyantic v minulosti vyvíjel, ale popularity se jim u hráčů nedostalo?

Pokud jste v roce 2016 vlastnili chytrý mobilní telefon, pravděpodobně jste se nevyhnuli fenoménu Pokémon GO. Tato hra fungující na bázi rozšířené reality umožnila fanouškům fiktivních animovaných zvířátek z Japonska vzít svůj telefon či tablet a vyrazit do ulic, ale i do přírody chytat nejrůznější druhy Pokémonů. V době, kdy Pokémon GO vyšlo, nabralo miliony aktivních hráčů z celého světa, a i dnes se těší poměrně velké oblibě.

V Marvel: World of Heroes budeme zachraňovat svět

Studio Nyantic, které za hrou stojí, se pak snažilo úspěch Pokémon GO zopakovat na titulech ze světa Transformers či Harryho Pottera, ty však na trhu příliš úspěchu nezaznamenaly. Nyní to tedy Nyantic zkouší znovu, a tentokrát cílí na fanoušky komiksů Marvelu, jelikož chystaná hra Marvel: World of Heroes má obsahovat právě hrdiny i záporáky, které tato společnost přivedla v papírové i filmové podobě na svět.

O hře samotné toho zatím moc nevíme. Vydání je bez bližšího upřesnění naplánováno na rok 2023. Nyantic zatím na svém webu nabízí první trailer, který spíš navnazuje uživatele k předběžné registraci do hry. Žádné konkrétní záběry z toho, jak bude hra vypadat, však ukázka neposkytuje. V popisku videa na YouTube i na oficiálním webu hry je pak zmíněno, že v Marvel: World of Heroes si hráči vytvoří unikátní identitu superhrdiny, včetně svého původu.

Hráči budou hlídat ulice, potlačovat zločiny, plnit superhrdinské mise a bojovat proti hrozbám z jiných dimenzí.

Dá se očekávat, že inspiraci budou vývojáři čerpat právě z Pokémon GO. Marvel: World of Heroes tedy bude s velkou pravděpodobností využívat funkce mobilní kamery a GPS, a na obrazovkách telefonu tak budou mít k hráči k dispozici zjednodušenou mapu okolního světa, na které se budou jednotlivé aktivity promítat. Plněním těchto aktivit si pak hráč postupně zvyšuje svoji úroveň, díky které si odemyká další možnosti hry, a stává se také silnějším v případných soubojích.

Obrázek: Nová hra od tvůrců Pokémon GO. Staňte se superhrdinou v Marvel: World of Heroes

Superhrdinou díky smartphonu? I to bude brzy možné. Foto: Se souhlasem Nyantic

Síly spojíme se Spider-Manem i Kapitánem Amerikou

A na jaké hrdiny v Marvel: World of Heroes narazíme? Nyantic slibuje, že kromě svých kamarádů budou moci hráči spojit síly s legendami Marvel univerza. Potkat tak ve hře můžeme Spider-Mana, Kapitána Ameriku nebo i Wolverina, který se jakožto člen X-Menů doposud objevoval ve filmech odděleně od hlavní produkce Marvelu. Dá se pak předpokládat, že potkáme spoustu dalších zfilmovaných hrdinů, ale možná i postav doposud známých pouze z komiksových knih.

Na další detaily si budeme muset k novince ještě nejspíš chvíli počkat. Od samotného oznámení totiž uplynulo sotva pár dní, takže Nyantic bude pravděpodobně držet hráče nějakou chvíli v napětí, než se vytasí s dalšími informacemi. Již nyní se však dá říct, že spojení Marvelu a rozšířené reality může být pro herní trh zárukou úspěchu. Uvidíme, zda se tato očekávání v příštím roce naplní.

Zdroje: 1, 2

Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?