Nová hra od tvůrců Pokémon GO. Staňte se superhrdinou v Marvel: World of Heroes

Marvel: World of Heroes bude využívat kameru chytrého telefonu a prvky rozšířené reality. Podobě jako Pokémon GO tak nabídne interaktivní zábavu, která vyžene hráče do ulic. Jak bude chystaná hra vypadat?

Po globálním úspěchu Pokémon GO se herní gigant Nyantic snaží přijít na trh s novou hrou zaměřenou tentokrát na komiksový svět z dílny Marvelu. Podaří se mu zopakovat úspěchy Pokémon GO, nebo se Marvel: World of Heroes zařadí mezi tituly, které Nyantic v minulosti vyvíjel, ale popularity se jim u hráčů nedostalo?

Pokud jste v roce 2016 vlastnili chytrý mobilní telefon, pravděpodobně jste se nevyhnuli fenoménu Pokémon GO. Tato hra fungující na bázi rozšířené reality umožnila fanouškům fiktivních animovaných zvířátek z Japonska vzít svůj telefon či tablet a vyrazit do ulic, ale i do přírody chytat nejrůznější druhy Pokémonů. V době, kdy Pokémon GO vyšlo, nabralo miliony aktivních hráčů z celého světa, a i dnes se těší poměrně velké oblibě.

V Marvel: World of Heroes budeme zachraňovat svět

Studio Nyantic, které za hrou stojí, se pak snažilo úspěch Pokémon GO zopakovat na titulech ze světa Transformers či Harryho Pottera, ty však na trhu příliš úspěchu nezaznamenaly. Nyní to tedy Nyantic zkouší znovu, a tentokrát cílí na fanoušky komiksů Marvelu, jelikož chystaná hra Marvel: World of Heroes má obsahovat právě hrdiny i záporáky, které tato společnost přivedla v papírové i filmové podobě na svět.

O hře samotné toho zatím moc nevíme. Vydání je bez bližšího upřesnění naplánováno na rok 2023. Nyantic zatím na svém webu nabízí první trailer, který spíš navnazuje uživatele k předběžné registraci do hry. Žádné konkrétní záběry z toho, jak bude hra vypadat, však ukázka neposkytuje. V popisku videa na YouTube i na oficiálním webu hry je pak zmíněno, že v Marvel: World of Heroes si hráči vytvoří unikátní identitu superhrdiny, včetně svého původu.

Hráči budou hlídat ulice, potlačovat zločiny, plnit superhrdinské mise a bojovat proti hrozbám z jiných dimenzí.

Dá se očekávat, že inspiraci budou vývojáři čerpat právě z Pokémon GO. Marvel: World of Heroes tedy bude s velkou pravděpodobností využívat funkce mobilní kamery a GPS, a na obrazovkách telefonu tak budou mít k hráči k dispozici zjednodušenou mapu okolního světa, na které se budou jednotlivé aktivity promítat. Plněním těchto aktivit si pak hráč postupně zvyšuje svoji úroveň, díky které si odemyká další možnosti hry, a stává se také silnějším v případných soubojích.

Obrázek: Nová hra od tvůrců Pokémon GO. Staňte se superhrdinou v Marvel: World of Heroes

Superhrdinou díky smartphonu? I to bude brzy možné. Foto: Se souhlasem Nyantic

Síly spojíme se Spider-Manem i Kapitánem Amerikou

A na jaké hrdiny v Marvel: World of Heroes narazíme? Nyantic slibuje, že kromě svých kamarádů budou moci hráči spojit síly s legendami Marvel univerza. Potkat tak ve hře můžeme Spider-Mana, Kapitána Ameriku nebo i Wolverina, který se jakožto člen X-Menů doposud objevoval ve filmech odděleně od hlavní produkce Marvelu. Dá se pak předpokládat, že potkáme spoustu dalších zfilmovaných hrdinů, ale možná i postav doposud známých pouze z komiksových knih.

Na další detaily si budeme muset k novince ještě nejspíš chvíli počkat. Od samotného oznámení totiž uplynulo sotva pár dní, takže Nyantic bude pravděpodobně držet hráče nějakou chvíli v napětí, než se vytasí s dalšími informacemi. Již nyní se však dá říct, že spojení Marvelu a rozšířené reality může být pro herní trh zárukou úspěchu. Uvidíme, zda se tato očekávání v příštím roce naplní.

Zdroje: 1, 2

Obrázek: Hoříš, má Oktávko: Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Hoříš, má Oktávko: Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Obrázek: Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Obrázek: Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Obrázek: Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Obrázek: Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?