Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Dámské chytré hodinky by měly být především elegantní, kompaktní a spolehlivé. Měly by také nabízet možnost sledování kvality spánku, sportovních výkonů a nabídnout pokročilé fitness funkce např. s virtuálním trenérem. Probrali jsme se nabídkou na trhu za vás, a vybrali taková zařízení, která jsou stvořena ženám na míru.

Ačkoliv je v dnešní době populární bořit v minulosti nastavené společenské hranice, některé nároky a požadavky se mezi muži a ženami stále výrazně liší. Chytré hodinky nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou, a s přihlédnutím k množství zařízení, která jsou aktuálně na trhu dostupná, je nalezení těch nejlepších z nejlepších výzva.

Hlavním odlišovacím prvkem mezi dámskými a pánskými verzemi chytrých hodinek je kromě barevného provedení především velikost displeje. Ženy mají obecně menší zápěstí. Zpravidla tak nevyžadují rozměrné ciferníky/displeje, a spokojí se tak s úhlopříčkami jen lehce přesahujícími 40 mm. Menší rozměry chytrých hodinek s sebou zpravidla nesou určitý kompromis především z pohledu kratší výdrže baterie, funkcemi jsou však většinou totožné s velkými hodinkami.

Proto jsme se v tomto souhrnu zaměřili na aktuální favority mezi hodinkami, které se stanou módním doplňkem a navíc také usnadní každodenní život díky nepřebernému množství chytrých funkcí. V článku jsme se zaměřili na kousky, u kterých si můžete být jisti jejich kvalitou zpracování a podporou ze strany výrobce. Levné napodobeniny z produkce méně známých značek obecně spíše nedoporučujeme.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Chytré hodinky nabídnou ženám ucelený přehled o jejich zdraví a těle, zároveň však slouží i jako osobní organizér či hudební přehrávač. Zdroj: Freepik

Huawei Watch GT 3 – 35 gramů našlapaných funkcemi

Nejekonomičtější variantou chytrých hodinek na našem seznamu doporučení je model Watch GT3 od Huawei. Se svým 42 mm pouzdrem s 1,32″ AMOLED displejem chráněným trojrozměrným sklem doplňujícím elegantní kulaté tělo byste jim stěží tipovali cenovku pod 5 000 Kč. Na ruce váží bez náramku pouhých 35 gramů, takže prakticky nebudete vědět, že je nosíte.

Huawei vás však ani v dámském provedení svých hodinek (pánská verze dosahuje rozměrů 46 mm a váhy 42,6 g) nehodlá rozhodně o nic ochudit. Nechybí zde pokročilý modul snímání tepové frekvence Huawei TruSeen 5.0, oxymetr, podpora satelitního zaměření polohy či nadstandardní výdrž baterie dosahující až 7 dní. S hodinkami si navíc i zavoláte a nevadí jim ani voda díky standardu IP68.

Po vybití hodinek pak můžete využít bezdrátového nabíjení z dodávané magnetické kolébky, nebo reverzně přímo z chytrého telefonu. V rámci sledování fyzické aktivity se pak můžete těšit na podporu virtuálního trenéra a široký výběr z více než 100 sportovních režimů.

Huawei Watch GT 3 jsou skvělou vstupní branou do světa elegantních chytrých hodinek. Jde o model, který je – mimo jiné i díky možnosti propojení s iOS i Androidem – skutečně všestranný a univerzální. Za cenu pod 5 000 Kč nabízí prémiové zpracování a design, které jinde budete hledat těžko.

 

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Huawei Watch GT3 se chlubí ocelovým tělem a řemínkem s tzv. milánským tahem. Mechanismus utahování hodinek na zápěstí je magnetický. Vedle dotykového displeje lze pro pohyb v menu a ovládání použít také otočnou korunku. Zdroj: Se souhlasem Huawei

Huawei Watch GT 4 – ještě o stupínek lepší

Huawei Watch GT 4 jsou zdařilým nástupcem předchozího modelu Watch GT 3. Prakticky veškerá pozitiva uvedená výše tak zůstávají, a Huawei funkce hodinek dále rozšířil a vylepšil. S bílým koženým náramkem vyjdou na 6 000 Kč, s ocelovým a zlatými prvky pak na 9 500 Kč.

Model Watch GT 4 disponuje upgradovanou verzí senzoru TruSeen 5.5+. V mobilní aplikaci Stay Fit tak najdete spoustu informací o svém těle. Zpřesnění se dočkalo také satelitní určování polohy, monitoring spánku či virtuální koučink. Navíc se výrobci podařilo displej zmenšit pouzdro o další milimetr, takže je zařízení se svou úhlopříčkou 41 mm ještě kompaktnější než předchozí generace. Zlatá obruba ocelového těla pak hodinkám přidává na eleganci.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Ocelové tělo se zlatými prvky. Foto: Redakce inSmart.cz

Zůstala podpora volání prostřednictvím integrovaného mikrofonu a reproduktoru. Z hodinek si také můžete pouštět hudbu do bezdrátových sluchátek např. při běhání. Někdo také ocení funkce jako menstruační kalendář.

Vzhled hodinek si můžete sami dále upravit díky nabídce desítek tisíc variabilních ciferníků, mezi kterými si jistě vyberete svého favorita. Na jedno nabití vydrží hodinky klidně i celý týden a nabíjejí se bezdrátově. Několikadenní výdrž baterie i při zapnuté Always On funkci je pak jen třešničkou na dortu, který dělá z Huawei Watch GT4 plnohodnotného inteligentního pomocníka.

Pokud hledáte chytré hodinky s povedeným designem, dlouhou výdrží a podporou hovorů ze zápěstí, jsou Huawei Watch GT 4 dobrou volbou. Připojíte je navíc k iOS i Android zařízením.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Chytré hodinky Huawei Watch GT4 vynikají svým designem a konektivitou. Propojíte je totiž s platformami Android i iOS. Vedle dotykového displeje lze pro pohyb v menu a ovládání použít i zde otočnou korunku. Zdroj: Se souhlasem Huawei

Apple Watch SE – nakousnuté jablko je sázkou na jistotu

Milovníkům Apple ekosystému jistě neunikla produktová řada SE, kterou se lze už nějaký ten pátek setkat nejen v rámci vydávání nových iPhonů, ale také u chytrých hodinek Apple Watch. Ty mají za sebou již dvě poměrně úspěšné generace, první z roku 2020 a druhou z roku 2022. SE je zkratkou pro Special Edition, a zařízení označené těmito dvěma písmeny se tak zpravidla chlubí dobře vyváženým poměrem výkonu, kvality a ceny.

Dámská verze má 40mm tělo a v Cellular verzi s podporou volání i bez telefonu vyjde na 8 500 Kč. Bezproblémová konektivita s iOS, kvalitní zpracování i přesné monitorování životních funkcí – to jsou jen některé příklady toho, proč jsou tyto hodinky vhodné pro téměř každého. Zařízení navíc disponuje i funkcí detekce autonehody, kterou nejspíš nebudete nikdy chtít využít, může ale výrazně přispět pocitu bezpečnosti z jeho nošení.

Největším praktickým omezením je pak kompatibilita pouze se systémem iOS a 1denní výdrž baterie. Pokud se vám ale líbí a vlastníte iPhone, jsou Apple Watch SE dobrou volbou za přijatelnou cenu. Na rozdíl od svých dražších sourozenců sice nemají EKG, ale pokud po něm z nějakého důvodu netoužíte, nebude vám chybět.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Model Apple Watch SE sází na obdélníkový displej. Potěší dobrou dostupností řemínků různých barev a materiálů. Baterie se nabíjí bezdrátově a i zde vám s ovládáním pomůže otočná korunka. Zdroj: Se souhlasem Apple

Apple Watch Series 9 – vyšší třída se špičkovými senzory

Model Apple Watch Series 9 se na stránkách výrobce charakterizuje třemi hesly: chytřejší, jasnější a šikovnější. Aktuálně nejnovější třída chytrých hodinek od společnosti Apple je vybavena nejvýkonnějším čipem SiP S9 se dvěma jádry, který umožňuje využívat řadu funkcí operačního systému watchOS bez nutnosti komunikace s iPhonem. I v dámském provedení o úhlopříčce 41 mm se pak můžete těšit na jas až 2000 nitů, díky kterým je displej čitelný i na přímém slunci.

Kromě klasických ovládacích prvků je pak zpestřením možnost ovládat hodinky gesty, kdy například spojením prstů můžete přijmout příchozí hovor či přepnout na další písničku při poslechu hudby. Potěší podpora EKG, NFC plateb či možnosti instalace aplikací 3. stran.

Samozřejmostí je voděodolnost a kvalitní zpracování z hliníku. Podobně jako u řady jiných zařízení značky Apple si pak můžete model Watch Series 9 zakoupit i v plně uhlíkově neutrální variantě. Škoda pak také výdrže na jedno nabití, kdy hodinky vydrží pouhý 1 den běžného používání.

Pokud chcete EKG a láká vás myšlenka používání hodinek místo telefonu např. při sportu, jsou Watch Series 9 dobrou volbou pro všechny uživatele iPhonů. Jen ta cena kolem 11 500 Kč se nám zdá zbytečně vysoká.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Výsadou Apple Watch SE je mimo jiné vysoká svítivost displeje, která dosahuje až 2000 nitů. Baterie se nabíjí bezdrátově. Otočná korunka je zde samozřejmostí. Zdroj: Se souhlasem Apple

Garmin Venu 3S – 10 dní na jedno nabití

Chytré hodinky Garmin Venu 3S jsou menší variantou modelu Venu 3. AMOLED displej v tomto případě dosahuje úhlopříčky 1,2 palce, přičemž celé pouzdro svou velikostí nepřesáhne 41 mm. Velkou výhodou zařízení Garmin oproti konkurenci je hluboká integrace se sportovními aktivitami, a na Venu 3S tak můžete během vašeho tréninku sledovat animace konkrétních cviků či si nechat poradit virtuálním trenérem podobně jako v případě modelů od Huawei.

Hodinky také nabízí podporu cvičení pro lidi s omezenou možností pohybu, kteří s jejich pomocí mohou posilovat i na vozíku. Bez náramku se navíc s váhou dostávají na úctyhodných 27 gramů (40 gramů s náramkem), a jde tak o nejlehčí zařízení na tomto seznamu. Pokud se tedy považujete za jedince žijící aktivním životem a sportem, nesáhnete s Garmin Venu 3S za cenu těsně pod 10 000 Kč vedle.

Sportovní funkce jsou však vykoupeny i sportovnějším designem, takže na univerzální luxusní design pro nošení do fitka i na galavečer zde zapomeňte. Škoda také nabíjení, které je řešeno po kabelu.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Garmin Venu 3S cílí především na lidi žijící aktivním životem, radost ale udělá i ostatním. Zdroj: Se souhlasem Garmin

Samsung Galaxy Watch6 – 40mm EKG hodinky za dostupnou cenu

Samsung Galaxy Watch6 jsou chytré hodinky určené pro muže i ženy, poskytující širokou škálu funkcí pro každodenní použití i sportovní aktivity. Hodinky jsou vybaveny 1,31″ AMOLED displejem, který zajišťuje ostrý a jasný obraz. Díky integrovanému GPS jsou ideální pro sledování polohy při běhu nebo cyklistice.

Jednou z klíčových funkcí je možnost telefonování přímo z hodinek přes spárovaný telefon v dosahu Bluetooth, což je výhodné pro rychlou komunikaci bez nutnosti vytahovat telefon. Hodinky podporují NFC platby skrze Google Pay.

Samsung Galaxy Watch6 nabízí řadu zdravotních a fitness funkcí, včetně měření tepu, EKG, monitoringu spánku, tlakoměru, krokoměru, oxymetru a barometru. Tyto funkce pomáhají uživatelům sledovat a udržovat jejich zdravotní a fyzický stav. Hodinky jsou také vybaveny přehrávačem hudby, což umožňuje poslouchat oblíbené skladby přímo z hodinek, a nabízí možnost ovládání přehrávače hudby v mobilu. Za cenu pod 7 000 Kč toho tedy nabízí skutečně mnoho.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Pro někoho může být nevýhodou sportovnější minimalistický design. Některé ženy jej však nepochybně přivítají. Foto: Se souhlasem Samsung

Potěší obchod s aplikacemi pro přizpůsobení funkcí, výběr vlastních ciferníků, navigace a funkce always On Display, která zajišťuje neustálé zobrazení času. Hodinky jsou vhodné pro různé druhy sportů, včetně běhu, cyklistiky, jógy a plavání, díky vodotěsnosti do 50 m (5 ATM).

Maximální výdrž baterie hodinek je 40 hodin, což nemusí vyhovovat každému. Hodinky jsou vybaveny funkcí detekce pádu pro zvýšení bezpečnosti uživatele. Hliník dodává hodinkám Samsung Galaxy Watch 6 elegantní vzhled a zároveň zajišťuje jejich odolnost.

Samsung Galaxy Watch6 Classic – velký kulatý displej zobrazí vše důležité

Společnost Samsung má za sebou již poměrně dlouhou historii vývoje chytrých hodinek, a od letošního léta své portfolio rozšířila také o model Galaxy Watch6 v provedení Classic. Ten se snaží vymáčknout maximum ze svého 43 mm širokého pouzdra, jehož prakticky celou plochu nyní zaujímá kvalitní Super AMOLED displej chráněný safírovým sklem, zajišťujícím zvýšenou odolnost vůči poškrábání i nárazu.

Kromě klasických ovládacích prvků jsou hodinky vybaveny otočnou lunetou, kterou lze přepínat mezi položkami v menu či upravovat různá nastavení.

Uvnitř pak šlape kvalitní procesor a systém Wear OS, díky čemuž je možné doinstalovat řadu aplikací třetích stran. Daní za výkon je však v tomto případě výdrž baterie, která se svou maximální hranicí pohybuje okolo 40 hodin. Samsung se toto negativum snaží kompenzovat alespoň rychlým nabíjením, díky kterému se zařízení dostane na 45 % nabití za pouhou půlhodinu.

Obrázek: Nejlepší chytré hodinky pro ženy: Chytrý pomocník i elegantní doplněk šatníku

Produktová řada Samsung Watch6 (Classic jsou vpředu) nabízí mimo jiné otočnou lunetu, která doplňuje standardní ovládací prvky hodinek. Zdroj: Se souhlasem Samsung

V případě, že se nechcete nutně omezit na chytré hodinky s menšími displeji, můžete se inspirovat zařízeními pro muže, které mají často také delší výdrž na jedno nabití. Ve finále pak jde jen a jen o vaši volbu, a sami tak nejspíš velmi brzy poznáte, které vlastnosti chytrých hodinek jsou pro vás prioritou, a které naopak odstavíte na druhou kolej.

Myslete však při výběru alespoň na to, co jsme zmínili v úvodu – chytré hodinky by měly být především kvalitně zpracované a dobře vypadat. Pokud víte, že potřebujete např. EKG, hledejte modely s jeho podporou. Pokud děláte specifický typ sportu, ověřte si jeho podporu ze strany hodinek ještě před nákupem. Myslete také na to, že řadu funkcí pravděpodobně nikdy nepoužijete a že méně někdy znamená více.

Zdroj: Redakce inSmart.cz
Úvodní fotografie: Se souhlasem Huawei

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte